مهندسی انتخابات اسکی با دکترای تخصصی، فدراسیون یا ستاد انتخاباتی؟

به گزارش تور آسیایی ارزان، به گزارش خبرنگاران، مجمع انتخابات فدراسیون اسکی در شرایطی روز 17 دیماه برگزار خواهد شد که با وجود تاکید وزارت ورزش بر بی طرفی بازهم برخی افراد در تلاش هستند تا با حمایت از گزینه ای خاص و منتسب کردن او به وزارت ورزش، معادلات را برهم بزنند.

مهندسی انتخابات اسکی با دکترای تخصصی، فدراسیون یا ستاد انتخاباتی؟

فراموش نکرده ایم که چهار سال قبل و در آستانه انتخابات فدراسیون اسکی چینش و مهندسی مجمع تا جایی پیش رفت که پیش بینی رئیس آینده فدراسیون کار چندان سختی نبود چرا که دبیر مجمع شرایط را برای رای آوردن گزینه مورد نظر بیش از آنکه تصور شود هموار کرده بود. حالا هم بعد از گذشت چهار سال داستان همان ماجرای تکراری است و کارگردان همان فرد، فقط نام افراد دستخوش تغییرات می شود.

این بار هم فدراسیون اسکی که باید حداقل در ظاهر نسبت به انتخابات بی تفاوت باشد و تبلیغاتی در کار نباشد خود تبدیل به ستاد انتخاباتی شده است، فردی که مسئولیت اداره اجرایی مجمع و ارسال لیست به وزارتخانه را دارد خود در کانال تبلیغاتی یکی از کاندیدا عضو می شود و اندکی بعد مجبور به ترک ظاهری آن می شود، رئیس یک کمیته فدراسیون آشکارا در حمایت از یک کاندیدا بیانیه به هیات های استانی ارسال می کند و پیش بینی در خصوص حمایت مدیریت سابق از گزینه خاص نیز چندان سخت نیست.

شرایط کاندیداهای اسکی امسال قدری متفاوت است. انتخاب حتی شاید ساده تر هم باشد چرا که برخی کاندیداها حتی تفاوت ماده های مختلف اسکی را هم نمی دانند و قطعاً اگر همین حالا از آنها بپرسید دو ورزشکار برتر هر رشته را نام ببرند نیاز به یک جستجوی اینترنتی هم داشته باشند، اما علت حضور آنها در رشته ای که برایشان بیگانه است چیست؟

هرچقدر هم برخی تلاش کنند اسکی را رشته ای مهجور و بی پول نشان دهند اما آمارها و پرداختی های فدراسیون جهانی اسکی نشان می دهد اسکی اگرچه هرگز چیزی برای ورزشکارانش نداشته است اما چندان هم آن طور که عده ای در تلاشند نشان دهند دست و پا بسته نیست. سفرهای پر زرق و برق به کشورهای خارجی و حضور در رویدادهای مهم جهانی، آسیایی و المپیک از اسکی رشته ای ساخته است که حتی آنها که تخصصی هم ندارند و یک بار هم قدم در پیست اسکی نگذاشته اند علاقه مند به نشستن بر صندلی ریاست آن شوند.

چهار کاندیدا در مجمع انتخاباتی فدراسیون اسکی شرکت کرده اند. جواد شهلایی باقری، امیر غفرانی، احسان میرزاده و عباس نظریان مادوانی چهار نامزد کسب کرسی ریاست فدراسیون اسکی هستند. شهلایی از پیشکسوتان و دبیر سابق فدراسیون اسکی است که نسبت به این رشته شناخت نسبتاً کاملی دارد. وی در دوره قبلی انتخابات نیز در مجمع شرکت کرده بود.

امیر غفرانی از کارشناسان ورزشی است که سابقه حضور به عنوان نائب رئیس در فدراسیون کشتی را داشته است و پیش از این مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان البرز بود. غفرانی به واسطه حضور در استان البرز از نزدیک با بزرگترین پیست بین المللی دیزین در ارتباط بود و با فضای اسکی آشناست.

عباس نظریان مادوانی چهره ای بیگانه با ورزش اسکی است که سال گذشته به عنوان رئیس مرکز مشارکت های اقتصادی و سرمایه گذاری وزارت ورزش و جوانان منصوب شد و حضور وی در مجمع انتخاباتی فدراسیون تخصصی اسکی کمی عجیب بود.

احسان میرزاده دیگر چهره ای است که البته وی نیز از دل خانواده اسکی نیست اما مدتی است به عنوان عضو هیات رئیسه در فدراسیون حضور دارد و بعید نیست حضورش در انتخابات برای حمایت از کاندیدایی دیگر باشد.

اسکی ایران در نقطه حساس تاریخ خود واقع شده است، اعضای مجمع به خوبی می دانند شرایط از اینکه هست بدتر نمی شود، بدترین نتایج المپیک و رقابتهای جهانی هم تجربه شد و تعداد کنندگان ایران در المپیک هم فرایند نزولی داشت.

جمع زیادی از نخبگان اسکی از قهرمان گرفته تا مربی دور از خانواده اسکی مانده اند و هیات ها مغفول و محروم از کمک های فدراسیون جهانی حداقل در تجهیز لوازم خود. وقت آن رسیده که اعضای مجمع توصیه پذیری را کنار بگذارند و اگر واقعاً دلسوز اسکی هستند راه را برای منفعت شخصی برخی افراد تکراری در اسکی ببندند. اسکی نیازمند درایت و تدبیر خانواده خود است.

روی سخن با وزارت ورزش و جوانان نیز هست، اگر به بی طرفی در انتخابات تاکید می کنید این رویکرد در انتخاب دبیر مجمع فدراسیون اسکی نقض شده است. اگر برای تغییر دبیر مجمع هم فرصتی باقی نمانده حداقل انتظار خانواده اسکی این است که در انتخاب لیست اعضای مجمع انصاف و عدالت رعایت شود تا شاهد رقابتی سالم در این رشته زمستانی باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1441

به "مهندسی انتخابات اسکی با دکترای تخصصی، فدراسیون یا ستاد انتخاباتی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهندسی انتخابات اسکی با دکترای تخصصی، فدراسیون یا ستاد انتخاباتی؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید