نظارت مستمر بازرسان بهداشت بر مراکز تجاری گناوه

به گزارش تور آسیایی ارزان، همزما با از سرگیری فعالیت مراکز تجاری گناوه، بازرسان بهداشت به طور مستمر از آن ها بازدید می نمایند.

نظارت مستمر بازرسان بهداشت بر مراکز تجاری گناوه

به گزارش از ، رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: با بازگشایی بازار و شلوغی شهر احتمال شیوع کووید 19 در شهر به شدت افزایش یافته است. بنابراین شبکه بهداشت و درمان این شهرستان تصمیم گرفت با اعزام گروه های بازرسی برای بازدید و نظارت بر اجرای موازین بهداشتی مصوب در واحدهای صنفی، اقدامی برای کاهش احتمال شیوع این بیماری انجام دهد.

محمد بازیاری با تاکید بر اینکه شهرستان گناوه ظرفیت تبدیل شدن به کانون شیوع بیماری را داشت و دارد، بیان نمود: بسته شدن بازار در ابتدای اسفند 98 یاری بسیار بزرگی در کاهش ابتلای ساکنان شهر و حتی استان به کووید 19 داشت.

او ادامه داد: اینکه آمار ابتلا به این بیماری در گناوه در چند روز اخیر روی عدد 22 ثابت مانده است نشان بر بالا بودن مطالبه گری و سواد سلامت مردم و عملکرد مطلوب مدافعان سلامت دارد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه بیان نمود: هر شخصی ممکن است ناقل بیماری کووید 19 باشد و عاقلانه این است که با رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و ضدعفونی مکان و دست ها احتمال ابتلای خود را پایین بیاوریم.

بازیاری با تشکر از مردم برای همکاری با مدافعان سلامت، گفت: مردم در دو ماه گذشته در کنار ما برای سلامتی همشهریان خود از هیچ گونه یاری و همراهی دریغ نکرده اند و اکنون وظیفه ما است به آن ها نشان بدهیم ما در کنار آن ها و برای سلامت آن ها مبارزه می کنیم.

او اضافه کرد: طراحی فهرستی با 18 سؤال شامل موازین بهداشتی صنوف، به منظور آموزش و پایش عملکرد صاحبان واحدهای صنفی در بازار گناوه اجرا شده است و از صاحبان این واحدها می خواهیم با بازرسان بهداشت برای حفظ سلامت خود و دیگران همکاری نمایند.

مرکز تجاری گناوه شامل 63 پاساژ و هزار و 866 باب مغازه است که گروه شبکه بهداشت و درمان روزانه آن ها را آنالیز می نماید.

ک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1009

به "نظارت مستمر بازرسان بهداشت بر مراکز تجاری گناوه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظارت مستمر بازرسان بهداشت بر مراکز تجاری گناوه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید