نگرانی کانادا از رشد فزاینده جوانانی که به گروه های افراطی می پیوندند

به گزارش تور آسیایی ارزان، خبرنگاران: رهبران سیاسی کانادا نگرانی خود را از افزایش چشمگیر تعداد جوانانی که برای پیوستن به گروه های افراطی در خارج از این کشور کوشش می نمایند، اعلام کردند.

نگرانی کانادا از رشد فزاینده جوانانی که به گروه های افراطی می پیوندند

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقام های سیاسی کانادا ضمن اعلام نگرانی خود نسبت به افزایش روز افزون تعداد جوانانی که برای پیوستن به گروه های افراطی به خارج از این کشور می روند، از والدین خواسته اند تا نظارت بیشتری بر فرزندان خود در صورت بروز نشانه های افراط گرایی، داشته باشند.

فیلیپه کویلارد نخست وزیر کبک روز گذشته در سخنانی تاکید نمود که این وضعیت، فاجعه آمیز است. اظهارات این مقام کانادایی یک روز پس از آن بوده است که تعیین شد 6 جوان کانادایی 18 و 19 ساله که دو نفر آنها زن بوده اند، اواسط ژانویه به وسیله ترکیه به سوریه رفته اند.

همه این 6 نفر در کانادا از والدینی مهاجر متولد شده اند. پدر یکی از این افراد، گذرنامه پسر خود را باطل نموده بود تا مانع از سفر وی به خارج از کشور گردد.

دولت کانادا میخواهد با تصویب قوانین جدیدی، قدرت و اختیارات بیشتری را به آژانس جاسوسی این کشور بدهد تا با توطئه های تروریستی مقابله نموده و مانع از سفر مظنونان افراطی به خارج از کشور شوند.

استیون بلانی وزیر امنیت عمومی کانادا نیز تاکید نمود که همه ما یک وظیفه داریم تا از ترک کشور توسط این افراد، جلوگیری کنیم. زمانی که یک فرد میخواهد تا برای اهداف تروریستی سفر برود، خانواده اش از این مساله آگاهی دارند. بنابر این اهمیت دارد تا این اطلاعات را در اختیار مقام ها قرار دهند تا برای حفظ جان ها و جلوگیری از تبدیل شدن این پرونده به یک مساله جنایی، اقدامات لازم صورت گیرد.

پ

منبع: تسنیم
انتشار: 29 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 257

به "نگرانی کانادا از رشد فزاینده جوانانی که به گروه های افراطی می پیوندند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی کانادا از رشد فزاینده جوانانی که به گروه های افراطی می پیوندند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید