همتی: بانک مرکزی تا زمان ترسیم نقشه راه، اقدام شتاب زده ای انجام نمی دهد

به گزارش تور آسیایی ارزان، رئیس کل بانک مرکزی در خصوص اخباری در خصوص بستن درگاه های پرداخت صرافی های رمز ارزی توسط بانک مرکزی طی روزهای اخیر گفت: درخواست بنده همچون گذشته این است که مردم سرمایه های خود را به بازاهای غیررسمی که هیچ مجوزی از نهادهای قانونی ندارند، وارد نکنند.

همتی: بانک مرکزی تا زمان ترسیم نقشه راه، اقدام شتاب زده ای انجام نمی دهد

به گزارش خبرنگاران، عبدالناصر همتی درخصوص رمزهای استخراج شده در داخل کشور مطرح نمود: در خصوص رمزارزهای استخراج شده در داخل هم که تکلیف روشن است و می توان از آن برای واردات کالا استفاده کرد.

عالی ترین مقام بانک مرکزی درخصوص مدیریت و تنظیم گری مبادلات سایر رمز ارزها یادآور شد: مدیریت و تنظیم گری مبادلات سایر رمز ارزها نیازمند آنالیز همه جانبه، جامع و منسجم است و معتقدم پیش از هرگونه اقدام سلبی یا حتی تسهیل گری باید هماهنگی لازم بین تمام عوامل و ذینفعان ایجاد گردد.

وی با تأکید براینکه این بانک درخصوص رمزارزها منفعل نبوده، توضیح داد: برخلاف شایعات و اخبار منتشر شده، بانک مرکزی به هیچ عنوان در این حوزه منفعل نبوده و برای ترسیم نقشه جامع مدیریت فضای فعلی، ضمن رایزنی با حوزه های مختلف حاکمیت و دولت در راستای تبیین راهبرد کلان کشور در مواجهه با پدیده رمزارزها، اقدام موثری را با همکاری مرکز ملی فضای مجازی انجام داده و امیدواریم بتوانیم با ایجاد الگوی فکری و ذهنی یکسان در بدنه اجرایی و تقنینی کشور، شرایط بهینه ای را برای کشور عزیزمان مهیا کنیم و قطعاً در این راه نقش مجلس در تنظیم قوانین مربوطه بسیار پررنگ است.

رئیس کل بانک مرکزی در انتها خاطر نشان کرد: بانک مرکزی تا زمان ترسیم نقشه راه مذکور از انجام هر اقدام شتابزده ای که این روزها شایعه شده است، خودداری می نماید.

منبع: تسنیم

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1681

به "همتی: بانک مرکزی تا زمان ترسیم نقشه راه، اقدام شتاب زده ای انجام نمی دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همتی: بانک مرکزی تا زمان ترسیم نقشه راه، اقدام شتاب زده ای انجام نمی دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید