هیجان منفی در بورس ، چه عاملی باعث سقوط بورس شد؟

به گزارش تور آسیایی ارزان، خبرنگاران : امروز، ارزش صف های فروش 185 درصد افزایش یافت و به رقم 5 هزار و 980 میلیارد تومان رسید.

هیجان منفی در بورس ، چه عاملی باعث سقوط بورس شد؟

به گزارش خبرنگاران، در معاملات روز سه شنبه، شاخص کل بورس 55 هزار و 782 واحد افت کرد و به رقم یک میلیون و 428 هزار واحد رسید. همچنین شاخص کل هم وزن نیز 10 هزار و 752 واحد پایین آمد و در رقم 441 هزار و 135 واحد ایستاد.

بیشتر بخوانید؛

معمای افت بورس در حضور بازارگردان

خروج پول های حقیقی از بورس

در معاملات امروز، خالص پول های حقیقی خروجی از بورس نزدیک به 3 هزار میلیارد تومان شد که سومین خروج سنگین در کل تاریخ بورس تهران است. بیشترین خروج پول حقیقی را سهام ایران خودرو ثبت کرد که 309 میلیارد تومان پول حقیقی از آن خارج شد. پس از ایران خودرو، فولاد و فملی بیشترین تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی را ثبت کردند.

عرضه و تقاضای بورس

در سرانجام معاملات روز سه شنبه، ارزش صف های خرید هزار و 182 میلیارد تومان شد که نسبت به روز گذشته کاهش 16 درصدی را نشان می دهد. اما ارزش صف های فروش 185 درصد افزایش یافت و به رقم 5 هزار و 980 میلیارد تومان رسید. رشد تصاعدی ارزش صف های فروش و تصمیم سهام داران به فروش و خروج از بازار عامل اصلی سقوط 55 هزار واحدی بورس است.

در سرانجام معاملات امروز، شرکت پتروشیمی بوعلی با صف خرید 576 میلیارد تومان در صدر جدول تقاضای بازار نهاده شد. پس از بوعلی، وکبهمن (مدیریت سرمایه گذاری کوثر بهمن) و چخزر (صنایع چوب کاسپین خزر) بیشترین صف خرید را داشتند. بیشترین صف فروش به نماد شپنا (شرکت پالایش نفت اصفهان) تعلق داشت که در سرانجام معاملات صف فروش 325 میلیارد تومانی داشت. پس از شپنا، شستا (شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) و وپارس (بانک پارسیان) بیشترین صف فروش را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس شرکت قند اصفهان (با نماد معاملاتی قصفها) بیشترین کاهش قیمت را داشت. پس از قصفها، ایران تایر (پتایر) و شرکت مگسال (زمگسا) بیشترین افت قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت های برق و انرژی پیوند گستر پارس (بپیوند)، کشت و صنعت دشت خرم دره (زدشت) و توسعه خدمات دریایی و بندری سینا (حسینا) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

سهم های تاثیرگذار

در معاملات امروز، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس (با نماد معاملاتی فارس) بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل بورس تهران داشت و به تنهایی شاخص بورس را 4 هزار و 846 واحد پایین کشید. پس از فارس، فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) و فولاد (فولاد مبارکه) و شستا (شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) بیشترین تاثیر را بر افت شاخص بورس داشتند.

روز نحس بورس

گزارش اکوایران درباره بورس امروز را ببینید:

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1410

به "هیجان منفی در بورس ، چه عاملی باعث سقوط بورس شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیجان منفی در بورس ، چه عاملی باعث سقوط بورس شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید