وزارت خارجه آمریکا خواهان همراهی دیگر کشورها با تحریم ایران شد

به گزارش تور آسیایی ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از تلویزیون دولتی آمریکا، مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادعاهایی درباره تحریم جدید علیه بعضی مقامات ایرانی از دیگر کشورها خواهان همراهی با این تحریم ها شد.

وزارت خارجه آمریکا خواهان همراهی دیگر کشورها با تحریم ایران شد

در حالی که تا کنون بسیاری خواهان لغو تحریم های یکجانبه آمریکا بویژه همزمان با شیوع کرونا شده اند، اما سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شده است که: تمامی کشورهای غربی باید بتوانند برای این تحریم ها به ما ملحق شوند. این مسئله ای جدا از برجام، یا هر چیز مرتبط با برنامه تسلیحات هسته ای، و برنامه موشکی بالستیک ایران است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین در ارتباط با لغو قانونی تحریم های تسلیحاتی ایران در سازمان ملل که به صورت اتوماتیک در شورای امنیت براساس توافق برجام صورت می گیرد، مدعی شد: وزیر خارجه نیز به صراحت گفته است که انقضای این تحریم تسلیحاتی که ماه اکتبر در سازمان ملل روی می دهد، چیزی نیست که آمریکا بتواند با آن همراه گردد.

این دیپلمات آمریکایی در ادامه با اذعان به توانایی قانونی و حقوق به حق ایران بر اساس برجام گفت: وقتی تحریم تسلیحاتی برداشته گردد تهران قادر خواهد بود تانک ها و سلاح های متعارف را خریداری کند. بنابراین، ما هم اکنون در فاز اول هستیم که طی آن به وسیله کلی کرافت، سفیر آمریکا در سازمان ملل، و تمامی تیم مان در آنجا کوشش می کنیم که شورای امنیت خطر لغو این تحریم تسلیحاتی در ماه اکتبر را درک نموده و آن را تمدید کند. ما تمامی توانایی های دپیلماتیک خود را به کار می گیریم تا اطمینلان یابیم که این تحریم تسلیحاتی برداشته نمی گردد.

روز گذشته وزارت خزانه داری آمریکا فهرست جدیدی از مقامات و مسئولان ایرانی تحت تحریم واشنگتن را منتشر کرد.

در همین ارتباط، دور تازه تحریم های آمریکا 9 نفر از افراد از جمله عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران و همچنین سه نهاد را از جمله دو زندان هدف قرار داده است.

اعمال این تحریم ها از سوی آمریکا همزمان با درخواست های جهانی برای تسهیل و لغو تحریم ها علیه ایران و دیگر کشورها به دلیل شیوع کرونا اجرا شده است.

پیش از این بسیاری از رهبران سیاسی و همچنین شخصیت های حقوقی و دانشگاهی با انتقاد از تداوم تحریم های یکجانبه آمریکا علیه دیگر کشورها خواهان لغو این تحریم ها شده بودند و حال اعلام دور جدیدی از تحریم ها توسط وزارت خزانه داری آمریکا حاکی از بی توجهی واشنگتن به افکار عمومی جهانی است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1042

به "وزارت خارجه آمریکا خواهان همراهی دیگر کشورها با تحریم ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت خارجه آمریکا خواهان همراهی دیگر کشورها با تحریم ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید