ویروس کرونا؛ فقط افراد مسن را هدف قرار می دهد؟

به گزارش تور آسیایی ارزان، یک متخصص بیماری ها عفونی گفت: افراد مسن یا کسانی که سن زیادی دارند باید این موضوع ویروس کرونا را جدی بگیرند.

ویروس کرونا؛ فقط افراد مسن را هدف قرار می دهد؟

به گزارش خبرنگار گفت: در بیمارستان امام خمینی (ره) روزانه حدود 600 تا 808 نفر مراجعه کننده داریم که بعضی از آن ها به علت دریافت تست کرونا به بیمارستان می آیند.

او اضافه نمود: حدود 40 تا 50 نفر هر روز در بیمارستان امام خمینی (ره) بستری می شوند که از همان آغاز اپیدمی تا به امروز فقط دو نفر فوتی داشتیم و آن دو بالای 80 سال سن داشتند که جواب آزمایش یکی از آن ها تا هنوز نیومده است.

این متخصص بیماری های عفونی شرح داد: افراد مسن یا کسانی که سن زیادی دارند باید این موضوع ویروس کرونا را جدی بگیرند، اما گاهی اوقات بعضی افراد جوان هم فوت شده اند.

شیوع ویروس کرونا تا چه زمان ادامه خواهد داشت؟

او گفت: در علم پزشکی صد درصدی وجود ندارد و گاهی اوقات از ما می پرسند که سکته قلبی در چه کسانی شایع تر است؟ ما در جواب می گوییم افراد مسن، اما همین امر ممکن است عامل مرگ جوانان هم شود. یعنی نمی خواهم بگویم که هیچ فرد جوانی صد درصد مبتلا نمی شود.

عمادی کوچک با اشاره به انتشار پخش ویدیو غش کردن فردی در میدان انقلاب اظهار کرد: غش کردن یا از حال رفتن ممکن است به علت کم شدن آب بدن یا تحت تاثیر فشار عصبی باشد که در این صورت خون کافی به مغز انسان نمی رسد، اما بعضی اوقات هم ممکن است به علت مبتلا شدن به ویروس کرونا رخ دهد، ولی ویدیو منتشر شده از فردی که در میدان انقلاب غش کرده بود نمی توان گفت که او به علت ویروس کرونا در آن شرایط قرار گرفته است.

او اضافه نمود: این نکته باید یادمان باشد تا از هر چیزی به اندازه خودش بترسیم و ترس ابتلا به کرونا نباید ذهنمان را درگیر کند چرا که این ویروس برای افراد سالم و کمتر از 50 سال نگران کننده نیست.

عمادی کوچک اظهار کرد: افراد بالای 50 سال، مبتلایان به دیابت کنترل نشده، بیماران قلبی- ریوی، کسانی که پیوند کبد و شیمی درمانی انجام داده اند بیشتر در معرض ابتلا به کرونا هستند.

اقدامات دانشگاه آزاد در بهبود شرایط کشور در روبرو با ویروس کرونا

این متخصص بیمار های عفونی اضافه نمود: تعطیلی مدارس به معنای این نیست که دانش آموزان به کرونا مبتلا می شوند بلکه به این معناست که اگر این افراد از منزل خارج شوند ممکن است اهالی خانه را هم درگیر کنند.

عمادی کوچک در سرانجام گفت: باید به یک سری قواعد اهمیت دهیم و هیچ نگرانی از ابتلا به کرونا نداشته باشیم و فراموش نکنیم که هر غش کردنی در خیابان به معنای بروز ویروس کرونا نیست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 846

به "ویروس کرونا؛ فقط افراد مسن را هدف قرار می دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا؛ فقط افراد مسن را هدف قرار می دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید