پاشنه آشیل جنگنده اف 35

به گزارش تور آسیایی ارزان، جنگنده اف 35 لایتنینگ از پیشرفته ترین جنگنده حاضر دنیا است و پیچیدگی های فنی بسیار تبدیل به پاشنه آشیل آن در فراوری شده است.

پاشنه آشیل جنگنده اف 35

به گزارش خبرنگاران ، لاکهید مارتین در راس پروژه بزرگ فراوری اف 35 لایتنینگ است که کشورهای بسیار در آن دخیل هستند. هر سال باید تعداد زیادی جنگنده تحویل داده گردد اما پیچیدگی های فنی بسیار فراوری این جنگنده پیشرفته گاهی تبدیل به مانعی برای انجام به موقع کار می گردد.

بروزرسانی نرم افزار

لاکهید مارتین اکنون در حال کار روی بروزرسانی نسخه تی آر-3 است. در این میان کمبود نیروی انسانی و مسائل فراوری ارائه به موقع بروزرسانی را به تعویق انداخته است. همین موضوع تحویل جنگنده های تازه را با مشکل روبرو نموده است.

در سال گذشته میلادی 158 فروند جنگنده اف 35 در مدل های گوناگون فراوری شد اما از این تعداد فقط 98 فروند تحویل داده شد و 60 فروند در انتظار دریافت بروزرسانی تی آر-3 مانده اند.

بر اساس گزارش نشنال اینترست، بروزرسانی تی آر-3 زیرساخت دیجیتال را ارتقا می دهد و باعث بهبود قابلیت ذخیره سازی و قدرت پردازش جنگنده می گردد. بهبود رابط کاربری خلبان از دیگر تغییراتی است که با این بروزرسانی به جنگنده می آید.

علاوه بر این بروزرسانی تازه باعث می گردد که اف 35 توان حمل موشک های هوا به هوا و هوا به زمین تازهتر را پیدا کند. در نهایت حسگر و جنگال آن نیز در این بروزرسانی دستخوش تغییر می شوند.

لاکهید مارتین تا فوریه سال جاری 990 فروند اف 35 در مدل های گوناگون تحویل داده و رقم فراوری آن از هزار فروند فراتر رفته است. هم اکنون 18 کشور در برنامه فراوری این جنگنده مشارکت دارند و 3497 فروند سفارش ثبت شده است. آمریکا با سفارش 2456 فروند بزرگترین مشتری این جنگنده است.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 اسفند 1402 بروزرسانی: 11 اسفند 1402 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 3737

به "پاشنه آشیل جنگنده اف 35" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاشنه آشیل جنگنده اف 35"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید