پرداخت حقوق فروردین بازنشستگان با افزایش سالانه

به گزارش تور آسیایی ارزان، تهران (پانا) - رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت بازنشستگان این سازمان حقوق فروردین ماه را با اعمال افزایش حقوق سالیانه دریافت و همزمان با آن دومین مرحله متناسب سازی حقوق نیز اجرا خواهد شد.

پرداخت حقوق فروردین بازنشستگان با افزایش سالانه

به گزارش سازمان تأمین اجتماعی، علی اصغر بیات گفت: در سنوات گذشته افزایش سالیانه حقوق بازنشستگان در اواخر بهار انجام و مابه التفاوت حقوق بازنشستگان نیز در تابستان پرداخت می شد، اما در امسال این رویه تغییر نموده است.

وی اضافه کرد: امسال بازنشستگان حقوق فروردین را با اعمال افزایش حقوق سالیانه دریافت می نمایند و همزمان دومین مرحله متناسب سازی حقوق اجرا می گردد.

بیات با بیان اینکه در سال گذشته نیز اولین مرحله متناسب سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی اجرا شده است، ادامه داد: بعد از انجام متناسب سازی در مرداد سال 99 شاهد اجرای طرح مشابهی در سایر صندوق های بازنشستگی بوده که نسبت به تأمین اجتماعی افزایش حقوق بیشتری داشته و شکاف ایجاد شده نارضایتی به حقی را در بین بازنشستگان تأمین اجتماعی ایجاد کرد.

وی توضیح داد: بنابراین برای بهبود شرایط معیشت بازنشستگان و برطرف فاصله ایجاد شده در دریافتی بازنشستگان صندوق های مختلف در اسفند ماه پرداختی علی الحساب به بازنشستگان تأمین اجتماعی انجام شد و از فروردین امسال نیز افزایش حقوق امسال آنان همراه با دومین مرحله متناسب سازی انجام می گردد.

به گفته رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی، مرحله دوم متناسب سازی و افزایش حقوق اقدام ارزشمند سازمان تأمین اجتماعی برای بازنشستگان است.

حسن صادقی رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری نیز در این رابطه گفت: با اجرای متناسب سازی و افزایش سالیانه حقوق بازنشستگان بخش اعظم مطالبات و خواسته های این قشر محقق می گردد.

وی همچنین از کوشش و پیگیری ارزشمند مدیرعامل و کارکنان خدوم سازمان تأمین اجتماعی که در امسال به موقع افزایش حقوق سالیانه و دومین مرحله متناسب سازی را اجرا کردند، تشکر نموده و گفت: اجرای مرحله دوم و تکمیلی متناسب سازی حقوق بازنشستگان، مطالبه جدی و خواسته برحق این جمعیت است.

وی اضافه کرد: در ماه های گذشته برای تحقق این مطالبه پیگیری های فراوانی از سوی تشکل ها انجام شد و امروز شاهد تحقق این خواسته و ایجاد تعادل بین دریافتی بازنشستگان تأمین اجتماعی و سایر صندوق های بازنشستگی هستیم.

صادقی همچنین با اشاره به شرایط نامناسب مالی و تورم در کشور گفت: بازنشستگان شرایط معیشت مناسبی نداشته و امید است، با بهبود شرایط مالی کشور و افزایش حقوق و متناسب سازی اجرا شده در ماه های آینده شاهد بهبود شرایط زندگی و معیشت بازنشستگان باشیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1595

به "پرداخت حقوق فروردین بازنشستگان با افزایش سالانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت حقوق فروردین بازنشستگان با افزایش سالانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید