پروژه های گردشگری خراسان رضوی باید با شتاب بیشتری جلو رود

به گزارش تور آسیایی ارزان، خبرنگاران/خراسان رضوی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: فرایند پروژه های گردشگری استان باید همچنان پرشتاب به پیش برود. تنها موضوع گردشگری مطرح نیست. میراث فرهنگی در این استان جایگاه ویژه ای دارد و باید به صورت خاص به آن پرداخته شود.

پروژه های گردشگری خراسان رضوی باید با شتاب بیشتری جلو رود

علی اصغر مونسان طی سفر به مشهد، با بیان این که مشهد قطب گردشگری است و ظرفیت خوبی در زمینه هتل ها و مجموعه فرودگاهی دارد، اظهار کرد: در خراسان رضوی مجموعه ای از امکانات خوب فراهم شده که اطمینان دارم خدمات دهی مسئولان این استان رضایت مندی مردم را هم به همراه دارد.

وی در پاسخ به سوالی درباره هماهنگی مدیرکل تازه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی با نماینده عالی دولت و بخش خصوصی گردشگری گفت: سیدجواد موسوی در ستاد مدیر کل نظارت بر تاسیسات گردشگری کشور بوده و خراسان رضوی و به ویژه مشهد قطعا به خوبی اداره خواهد کرد. بخش خصوصی هم از این انتصاب ابراز رضایت داشته است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان این که باید تحولی با تغییر مدیران ایجاد شود، ادامه داد: هر مدیر تازهی باید چند گام رو به جلو بردارد. این معنایش این نیست که مدیر قبلی خوب کار نکرده یا بد کار کرده است، بلکه تغییر مدیران باید منجر به تغییر کارکردها شود. امیدوارم در دوره مدیرکل تازه گام های بلند تازهی برداشته شود که چند موضوع را مطرح کردیم تا پیگیری شود.

مونسان افزود: برنامه ریزی برای مسافرت جوانان و افراد تازه ازدواج کرده به مشهد، فراهم کردن فضای اقامت ارزان برای تمام اقشار در کنار سرویس های خوب باید دنبال شود که امیدوارم با کمک آستان قدس رضوی اتفاقات تازهی رقم بزنیم.

وی تاکید کرد: فرایند پروژه های گردشگری استان باید همچنان پرشتاب به پیش برود. تنها موضوع گردشگری مطرح نیست. میراث فرهنگی در این استان جایگاه ویژه ای دارد و باید به صورت خاص به آن پرداخته شود، از جمله موضوع رعایت حریم منظری حرم مطهر رضوی که گاها نقض می شود و باید با جدیت و قاطعیت پیگیری شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، مونسان یادآور شد: همچنین بخش صنایع دستی باید مود توجه قرار گیرد. خراسان رضوی مهد هنر است و مدیرکل تازه به طور ویژه به صنایع دستی توجه کرده و از هنرمندان صنایع دستی حمایت کند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به فعالیت های ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی اظهار کرد: با توجه به حضور 30 میلیون زائر، مسافر و گردشگر به مشهد، مدیریت کردن این تعداد، کار بسیار مهم و سختی است. مشهد سالانه بیش از 30 میلیون زائر دارد که اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به تنهایی نمی تواند تمام امور آن ها را انجام دهد بلکه به همکاری سایر بخش ها و ادارات نیاز دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1749

به "پروژه های گردشگری خراسان رضوی باید با شتاب بیشتری جلو رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه های گردشگری خراسان رضوی باید با شتاب بیشتری جلو رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید