چرا استقلال با مالکیت بیشتر، از پرسپولیس باخت؟

به گزارش تور آسیایی ارزان، کارشناس فوتبال کشورمان می گوید استقلال با وجود تصاحب توپ و مالکیت بیشتر نسبت به پرسپولیس، نتوانست موقعیت آنچنانی ایجاد کند.

چرا استقلال با مالکیت بیشتر، از پرسپولیس باخت؟

هومن افاضلی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران درباره دربی 95 گفت: این بازی خود به خود حساس است و به دلیل حساسیت بیش از حد، بازی جنبه های فیزیکی پیدا می نماید تا جنبه های فنی؛ این نود و پنجمین دربی بود و در تمام دربی هایی که در 50 سال گذشته برگزار شده، تقریباً همین شرایط حاکم بوده است. شرایطی که دو تیم دارند، می تواند این شرایط را تشدید کند یا باعث کم شدن حساسیت ها گردد. با توجه به شرایطی که استقلال و پرسپولیس در جدول داشتند، طبیعی بود بازی حساسیت بالایی داشته باشد.

وی اضافه کرد: استقلال مالکیت بیشتری نسبت به پرسپولیس داشت، اما نتوانست از این مالکیت موقعیت مناسبی خلق کند. طبیعتاً هر تیمی در 90 دقیقه، یکی دو موقعیت ایجاد می نماید، اما اینکه بتوانید از مالکیت بیشتر، موقعیت های بیشتری ایجاد کنید، بستگی به طراحی شما برای استفاده از مالکیت توپ دارد. پرسپولیس با وجود مالکیت کمتر، کنترل بیشتری روی بازی داشت و به حریفش اجازه نداد از مالکیت توپ بهره ای ببرد. در عین حال پیروز شد از حملات معدود خودش به نتیجه برسد و این نشان می دهد کنترل و تمرکز بیشتری نسبت به حریف داشت و به همین دلیل پیروز شد.

این کارشناس فوتبال توضیح داد: استقلال پتانسیل نفری بالایی دارد و از این جهت بهترین تیم است و می تواند فوتبال بهتری انجام دهد. پرسپولیس بهتر عمل کرد و کادرفنی این تیم با ایجاد تغییرات تاکتیکی و نفری در طول بازی، بهتر کار کرد و تأثیر بیشتری در بازی گذاشت. با وجود اینکه بازی نزدیک بود، اما پرسپولیس توانست گل خود را حفظ کند. وقتی تیمی عقب می افتد، برای جبران گل به آب و آتش می زند و این را در بازیکنان دیدیم و به همین دلیل بود که بازیکنان، به خصوص استقلالی ها آخر بازی عصبی بودند. بازیکنان استقلال کوشش خود را انجام دادند، با این حال معتقدم آنها راه چاره مناسبی برای رسیدن به گل پیدا نکردند.

دربی یک بازی پرتنش درون و بیرون زمین است و تیمی که بتواند آرامش را در تیمش حفظ کند، شانس بیشتری در بازی دارد. افاضلی با بیان این جمله تأکید کرد: پرسپولیس نسبت به استقلال آرامش ذهنی بهتری داشت و تنش های کمتری هم اطرافش بود. درباره تنش های آخر بازی هم که گفته می گردد در هیچ کجای جهان این تنش ها نیست، اما همه جای جهان از این تنش ها وجود دارد. وقتی اتفاقی برای هم تیمی یک بازیکن رخ می دهد، همه از هم تیمی خود دفاع می نمایند.

وی ادامه داد: این درگیری ها در بازی هایی که استرس و فشار روانی زیادی دارد، رخ می دهد. همه جای جهان این اتفاق رخ می دهد و بازیکنان را محکوم نکنیم. نمی گویم اتفاق خوبی است، اما باید اتفاقات بعد از آن را هم جدی بگیریم که مربوط به مسائل و برخوردهای انضباطی است. بی جهت فوتبال را در چشم مردم خراب نکنیم و نباید واقعیت های فوتبال را نادیده بگیریم، چون این مسائل هم بخشی از فوتبال است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1676

به "چرا استقلال با مالکیت بیشتر، از پرسپولیس باخت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا استقلال با مالکیت بیشتر، از پرسپولیس باخت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید