چرا مردان طاس بیشتر در معرض کرونا قرار مى گیرند؟

به گزارش تور آسیایی ارزان، تحقیقات جدید نشان داده که ویروس کرونا به دلیل عوامل مرتبط با میزان و سطح هرمون تستوسترون در مردان طاس شیوع بیشتری داشته باشد.

چرا مردان طاس بیشتر در معرض کرونا قرار مى گیرند؟

به گزارش خبرنگاران از خبرنگاران، وبسایت استرالیایی 9News در یک گزارش علمی نوشت که تستوسترون هورمونی به نام دی هیدروتستوسترون فراوری می نماید که مسئول طاسی در میان مرد ها است. طبق این گزارش همین هرمون می تواند یک فرد طاس را در معرض بیمارى شدید اپیدمیک Covid-19 قرار دهد.

پروفسور سانجایا سینانایاکی متخصص بیماری های عفونی، در این باره می گوید: در رابطه با طاسی مطالعات در اسپانیا نشان می دهد که تعداد زیادی از افراد مبتلا به موارد شدید بیماری کووید 19 مردان طاس هستند.

پروفسور سینانایاکی گفت: ممکن است عجیب به نظر برسد، اما یک دلیل بیولوژیکی برای آن وجود دارد، زیرا مردان طاس دارای مقادیر زیادی دی هیدروتستوسترون هستند که به ویروس کرونا یاری می نماید تا به راحتی وارد سلول ها گردد.

یک پژوهش علمی در ایتالیا نشان داد مردان بستری در بخش سرطان پروستات که از دارو های ضد تستوسترون به عنوان درمانی برای سرطان پروستات استفاده می کردند چهار برابر کمتر در معرض ابتلا به بیماری کرونا بودند.

پروفسور سینانایاکی اظهار کرد: البته علاوه بر این موارد بعضی افراد با گروه های خونی خاص ممکن است هنگام ابتلا به بیماری Covid-19، در معرض خطر شدید این بیمارى قرار بگیرند.

او افزود: به نظر می رسد افراد با گروه های خونی O در برابر Covid-19 مقاومت بیشتری نسبت افراد گروه خونی A دارند.

محققان علوم پزشکی و بیماری های همه گیر هر روز از شناسایی علائم جدیدی از بیماری کرونا از جمله درد پا و تغییر رنگ پوست خبر می دهند.

پروفسور سینانایاکی گفت: از بین رفتن حس بویایی که بر اثر نفوذ ویروس کرونا بر سیستم تنفسی فوقانی حلق اتفاق می افتد یکی از تاثیرات منفی این ویروس است.

این پرفسور افزود: از بین رفتن حس بویایی به این دلیل است ویروس با ایجاد عفونت در بینی عصب مسئول حس بویایی را هدف قرار می دهد و توانایی حس بویایى را از بین می برد.

اما در باره علائمی مانند درد پا یا تغییر رنگ پوست در بعضی از بیمارانی که مراحل درمانی ضد Covid-19 را طی کردند، پروفسور سینانایاکی معتقد است که محتمل ترین علت این است که بعضی از انواع آنتی بیوتیک ها عوارض جانبی از جمله اسهال یا تغییر رنگ پوست دارند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1330

به "چرا مردان طاس بیشتر در معرض کرونا قرار مى گیرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا مردان طاس بیشتر در معرض کرونا قرار مى گیرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید