چرخش بزرگ اوضاع در آمریکا علیه ترامپ

به گزارش تور آسیایی ارزان، روزنامه واشنگتن پست در سرمقاله خود نوشت، انتخابات این هفته فرمانداری ها در آمریکا نشان داد حتی در ایالت های حامی جمهوری خواستار، چرخشی در خواسته های مردمی اجرا شده است.

چرخش بزرگ اوضاع در آمریکا علیه ترامپ

به گزارش گروه بین الملل تور آسیایی ارزان، روزنامه واشنگتن پست در سر مقاله خود نوشت، انتخابات فرمانداری های آمریکا به کاندید های انتخابات ریاست جمهوری 2020 نشان داد که مردم این کشور چه تمایلاتی دارند.

در این سرمقاله آمده است، اشتباه خواهد بود که نتایج انتخابات ایالتی روز سه شنبه مورد تفسیر اغراق آمیز قرار گیرد؛ به ویژه درخصوص تأثیری که ممکن است بر روی انتخابات سال 2020 داشته باشد. همچنین لزومی ندارد که در تفاسیر آن را دست کم بگیریم. شمارش آراء در ایالت های کنتاکی، ویرجینیا و هرکجای دیگر، داده هایی کمّی درخصوص گرایش رأی دهندگان را نشان می دهد و به طور کلی بر این دلالت دارند که حتی در درازمدت در سنگر های جنوبی جمهوری خواستار محافظه کار، مردم از جهتی عمل گرایانه و پیش رونده در سیاست و نوع رهبری جامع و شایسته حمایت می نمایند.

این سرمقاله می افزاید، ایالت ویرجینیا سال هاست که حامی دموکرات ها است و پیروزی اندی بیشیر دموکرات در انتخابات فرمانداری ایالت کنتاکی، نشانگر عدم محبوبیت مت بوین رقیب جمهوری خواه او بود. با این حال، به دست دریافت کنترل شهر ریچموند در ویرجینیا برای اولین بار در یک ربع قرن که عمده ترین مشکل آن ها مسائل مربوط به قوانین کنترل سلاح است و دست رد مردم کنتاکی به درخواست دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای رأی دادن به بوین چرخش بزرگی محسوب می گردد.

گروه سردبیری واشنگتن پست در ادامه می نویسد: کار ما دادن مشاوره سیاسی نیست؛ ولی قواعد فرمول مورد استفاده بیشیر که مشابه پیغام پیروزی دموکرات ها در سال 2018 بود، ما را به موردی رهنمون می نماید که مردان و زنانی که به دنبال برکناری ترامپ هستند ممکن است به شکل سودمندی از آن بهره جویند.

سرمقاله واشنگتن پست می افزاید، خبر سیاسی مهم دیگر در این هفته، نظرسنجی دانشگاه سیه نا با همکاری روزنامه نیویورک تایمز بود که نشان داد دموکرات های پیشتاز، در کوشش برای شکست دادن ترامپ در ایالت های کلیدی هستند، که در آن جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا در نظرسنجی ها از برنی سندرز و الیزابت وارن جلوتر است. علت آن می تواند تا حدی مربوط به سیاست اصلاحات گام به گام و رهبری وفاق جویانه باشد و یافته های نظرسنجی اتفاقی نباشد. در آمریکا و به خصوص مناطق اصلی حامی جمهوری خواستار عطش زیادی نه تن ها برای تغییرات بنیادین و روش مند در رأس دولت بلکه برای ثبات و عقلانیت وجود دارد. حزب و کاندیدایی که رسیدن به مورد اول را بدون قربانی کردن مورد آخر پیشنهاد کند ممکن است بتواند در ماه نوامبر سال آینده، ترامپ را شکست دهد.

همچنین واشنگتن پست می نویسد، یک نشانه برای حصول اطمینان از این که یک نظرسنجی مورد تفسیر اغراق آمیز قرار نگیرد، اخبار پیرامون مایکل بلومبرگ میلیونر جمهوری خواه و شهردار سابق نیویورک است که میخواهد از طرف حزب دموکرات وارد کارزار انتخابات گردد. ورود بلومبرگ به رقابت های انتخاباتی، البته اگر اتفاق بیفتد، نشان می دهد که دموکرات ها برای شکست ترامپ به سمت چپ افراطی متمایل شده اند. بایدن قدرت تأثیر کافی برای پیروز شدن را ندارد و کاندیدا های میانه رو توجه چندانی را جلب ننموده اند. بدون هیچ قضاوت سیاسی، باید در نظر داشت که بلومبرگ هم سوابق تحسین برانگیزی دارد و هم چیز هایی در چنته دارد. آیا حزب دموکرات میخواهد میلیونری را که سیاست های کنترل جرایم و تفتیش های خشن بدون حکم او بیشترین تأثیر را بر جوانان رنگین پوست داشته است و در نهایت جوامعی که باید از آن ها محافظت می نموده به انزوا کشیده است، در آغوش بگیرد؟

این سرمقاله در خاتمه بیان می نماید، در حال حاضر، همین قدر کافی است که بدانیم نامزدی بلومبرگ موجب تشدید بحث های کنونی بین دموکرات ها پیرامون جهت گیری آن ها در سیاست و سیاست گذاری می گردد. همچنین می افزاید: ما هنوز کاندیدای موردعلاقه خود را نیافته ایم، اما می دانیم که به همه آن ها، سیاست مداران هردو حزب، توصیه خواهد شد احساساتی که رأی دهندگان روز سه شنبه ابراز کردند دنبال نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 543

به "چرخش بزرگ اوضاع در آمریکا علیه ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرخش بزرگ اوضاع در آمریکا علیه ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید