چین به قطعنامه سازمان ملل درباره اوکراین رای ممتنع داد

به گزارش تور آسیایی ارزان، خبرنگاران: چین به قطعنامه سازمان ملل درباره اوکراین که در آن بر غیرقانونی بودن همه پرسی کریمه تاکید شده است، رای ممتنع داد.

چین به قطعنامه سازمان ملل درباره اوکراین رای ممتنع داد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل تور آسیایی ارزان به نقل از شبکه المیادین، شورای امنیت دقایقی پیش برای تصویب قطعنامه در مورد بحران اوکراین تشکیل جلسه داد.

کشور چین که از حق وتو برخوردار است به قطعنامه سازمان ملل درباره اوکراین که در آن بر غیرقانونی بودن همه پرسی کریمه تاکید شده است، رای ممتنع داد.

در پیش نویس قطعنامه تدوین شده از سوی کشورهای غربی عضو دائم شورای امنیت، بر احترام به حق حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین و غیر قانونی بودن همه پرسی کریمه برای پیوستن این شبه جزیره به روسیه تاکید شده است.

این پیشنهاد همچنین تاکید می نماید که هرگونه تصرف اراضی اوکراین با ابراز تهدید یا استفاده از زور در جامعه بین المللی به رسمیت نخواهد شناخته شد و رفراندوم برای الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه از نظر قوانین اوکراین مجاز نبوده و در جامعه بین الملل اعتباری نخواهد داشت.

روسیه نیز قطعنامه شورای امنیت که همه پرسی در شبه جزیره کریمه را غیرقانونی دانست، وتو کرد.

وی در ادامه اضافه کرد: هر کسی که همه پرسی کریمه را غیر قانونی بداند عدالت و مساوات در برابر آرای ملت ها را زیر پا گذاشته است.

اعضای غربی عضو دائم شورای امنیت به شدت مخالف برگزاری رفراندوم در منطقه کریمه و الحاق آن به خاک روسیه می باشند.

کشورهای غربی عضو این شورا به ویژه آمریکا خواستار اعمال تحریم های مالی همه جانبه علیه روسیه هستند.مقام های مسکو با رد این مسئله برگزاری رفراندوم و تصمیم گیری در مورد پیوستن به روسیه را حق قانونی و طبیعی مردم این منطقه می دانند.

منبع: تسنیم
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 373

به "چین به قطعنامه سازمان ملل درباره اوکراین رای ممتنع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین به قطعنامه سازمان ملل درباره اوکراین رای ممتنع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید