کار تیم ملی شمشیربازی ایران به قرض کشیده شد، قرنطینهِ دردسرساز!

به گزارش تور آسیایی ارزان، به گزارش خبرنگاران، سفر تیم ملی شمشیربازی اسلحه اپه به روسیه اگرچه به منظور حضور در مسابقات بین المللی این کشور و کمپ تمرینی مسکو انجام شد اما همچنان برای فدراسیون ایران چالش و دغدغه به همراه دارد چرا که به خاطر مبتلا شدن اعضای این تیم به کرونا و طولانی تر شدن اقامت شأن، پای مسائل اقتصادی به میان آمده است.

کار تیم ملی شمشیربازی ایران به قرض کشیده شد، قرنطینهِ دردسرساز!

ملی پوشان شمشیربازی اسلحه اپه و سرمربی آنها پس از اتمام مسابقات بین المللی روسیه و پیش از ورود به کمپ تمرینی مسکو به خاطر ابتلاء به کرونا وارد قرنطینه شدند. این در حالی است که حضور در مسابقات و کمپ مسکو با هزینه کامل فدراسیون انجام شد. فدراسیون ایران به همین منظور هزینه های لازم برای پرداخت ورودیه مسابقات، ترانسپورت، غذا، اقامت و … را در اختیار اعضای تیم اعزامی قرار داده بود. علاوه بر این مبلغی هم در قالب تن خواه به تیم داده شده بود تا در صورت احتیاج از آن استفاده گردد.

این مبلغ طی روزهای گذشته صرف قرنطینه ملی پوشان و تست PCR که یک روز در میان از آنها گرفته می گردد، شده است و همین مسئله آنها را دچار مشکل اقتصادی نموده است چرا که با اتمام منابع روبرو شده اند در حالیکه قرنطینه شأن کماکان ادامه دارد و باید مجدد تست کرونا بدهند.

به همین علت فدراسیون شمشیربازی ایران مکاتباتی با وزارت امور خارجه و شخصِ دلخوش مدیرکل فرهنگی و سمن های وزارت امورخارجه داشته است تا به وسیله سفارت ایران در مسکو مبلغ 1,500 دلار در اختیار تیم ایران قرار بگیرد. در مکاتبه اجرا شده، تاکید شده که این پول قرضی است و از طرف فدراسیون عودت داده می گردد.

مسائل و مسائل اقتصادی در حالی گریبانگیر اعضای تیم ملی شمشیربازی اسلحه اپه ایران در مسکو شده که بعضی از آنها در پی منفی شدن تست مجددشان به کشور بازگشته اند. هفته گذشته محمد رضایی و محمدرضا وثوقی و یک شب پیش هم احمد کنعانی مجوز بازگشت به کشور را گرفته و مسکو را ترک کردند.

مهدی فرجی (سرمربی) و محمد رضایی و محمد شجاعی اما کماکان در قرنطینه مسکو به سر می برند. قرار است فردا تست مجددی از آنها گرفته گردد که در صورت منفی بودن، مجوز بازگشت آنها برای روز چهارشنبه صادر می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 فروردین 1401 بروزرسانی: 27 فروردین 1401 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 2034

به "کار تیم ملی شمشیربازی ایران به قرض کشیده شد، قرنطینهِ دردسرساز!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کار تیم ملی شمشیربازی ایران به قرض کشیده شد، قرنطینهِ دردسرساز!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید