334 هزار سیم کارت به دلیل ارسال پیامک های مزاحم مسدود شد

به گزارش تور آسیایی ارزان، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی 334 هزار و 200 سیم کارت را به دلیل ارسال پیامک های تبلیغاتی مزاحم مسدود کرد.

334 هزار سیم کارت به دلیل ارسال پیامک های مزاحم مسدود شد

مطابق با آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بیش از 334 هزار و 200 سیم کارت در راستای اجرای سیاست قطع خطوط موبایلی که مبادرت به ارسال پیامک های تبلیغاتی می نمایند، مسدود شده است.

این آمار مربوط به انتها مهرماه 99 است و طی 7 ماه گذشته حدود 100 هزار سیم کارت به دلیل ارسال پیامک های مزاحم تبلیغاتی از سوی رگولاتوری قطع شده است.

این در حالی است که تا انتها سال 98 سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شمار قطع سیم کارت مزاحم پیامکی را حدود 246 هزار سیم کارت اعلام نموده بود.

برخورد با موضوع تبلیغات پیامکی از حدود 2 سال گذشته در قالب مسدود سازی سیم کارت های شخصی که پیامک های مزاحم تبلیغاتی ارسال می نمایند، دنبال می گردد و تا انتها سال 98 سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی حدود 246 هزار سیم کارت را به این دلیل مسدود کرد.

اجرای سیاست قطع خطوط موبایلی که مبادرت به ارسال پیامک های تبلیغاتی می نمایند، از بهمن ماه سال 97 و طبق دستور رئیس جمهور در دستور کار رگولاتوری نهاده شد. اگرچه بیش از 330 هزار سیم کارت تا به امروز به دلیل این تخلف مسدود شده است، اما شواهد نشان می دهد که مشترکان تلفن همراه همچنان از دریافت پیامک های تبلیغاتی ناخواسته گلایه مندند و این سیاست، مشکل را به صورت 100 درصد حل ننموده است. با این وجود اما فرایند برخورد با متخلفان سرعت یافته است.

کاربرانی که از دریافت پیامک های تبلیغاتی که با شماره های شخصی برای آنها ارسال می شوند ناراضی هستند، می توانند به وسیله سامانه دستوری ستاره 800 مربع شماره هایی که این پیامک ها را ارسال نموده اند به رگولاتوری اعلام نمایند.

مطابق با آمار رگولاتوری، بیشترین اعتراضات از پیامک های تبلیغاتی مربوط به پیامک هایی است که از سمت سیم کارت های شخصی و به صورت انبوه ارسال می گردد. از آنجایی که از این سیم کارت ها تنها برای ارسال پیامک انبوه استفاده شده و سرویس دیگری از آن فعال نیست، این تخلف بر مبنای حجم زیادی از پیامک که به وسیله این سیم کارت ها ارسال می گردد قابل شناسایی است.

به همین دلیل رگولاتوری از مشترکانی که این پیامک ها را دریافت می نمایند خواسته که به وسیله کد دستوری، مشخصات این سیم کارت های مزاحم را گزارش دهند.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی آذرماه 98 وعده تشدید برخورد با افرادی را که با شماره های شخصی اقدام به ارسال پیامک های تبلیغاتی مزاحم می نمایند داد و اعلام نموده بود که تصمیم دارد تمام سیم کارت های متعلق به مشترکی که از سیم کارت خود برای ارسال پیامک های مزاحم استفاده می نماید را غیرفعال کند. البته به نظر می رسد این روش فعلاً اجرایی نشده است.

مشترکان موبایل همچنین می توانند با شماره گیری کد دستوری ستاره هشتصد مربع (#800*) نسبت به درخواست قطع سرویس پیامک های انبوه تبلیغاتی خود اقدام نمایند.

در این سامانه علاوه بر امکان درخواست برای قطع خدمات و تبلیغات، گزینه ای نیز برای تبلیغ از خط شخصی وجود دارد که کاربر با واردکردن شماره موبایلی که از آن پیامک دریافت می نماید می تواند آن را گزارش داده تا رگولاتوری نسبت به مسدود کردن آن شماره اقدام کند.،liv

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1311

به "334 هزار سیم کارت به دلیل ارسال پیامک های مزاحم مسدود شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "334 هزار سیم کارت به دلیل ارسال پیامک های مزاحم مسدود شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید