500 هزار تلفن همراه معطل در گمرک را آزاد کنید ، وقفه 3 ماهه در ترخیص موبایل

به گزارش تور آسیایی ارزان، رئیس هیأت مدیره انجمن واردکنندگان موبایل با بیان اینکه 500 هزار گوشی همراه از ابتدای سال تا کنون در گمرک آزاده نشده است، گفت: با توجه به اوضاع نابسامان شرایط بازار موبایل و برای تأمین نیاز مردم باید هرچه سریع تر تلفن های همراه انبار شده در گمرک آزاد شود.

500 هزار تلفن همراه معطل در گمرک را آزاد کنید ، وقفه 3 ماهه در ترخیص موبایل

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش تور آسیایی ارزان، حسین غروی رام، رئیس هیأت مدیره انجمن واردکنندگان موبایل در گفتگو با فارس با بیان اینکه بیش از 3 ماه از انبار شدن 500 هزار تلفن همراه در گمرک می گذرد، گفت: در حال حاضر منابع ارزی کشور محدود است اما برای بازگشت شرایط بازار موبایل و همچنین تأمین نیاز مردم باید برای آزادسازی تلفن های همراه معطل مانده در گمرک ارز اختصاص داده شود.

86 درصد تلفن های همراه موجود در گمرک با قیمت زیر 300 یورو هستند

وی افزود: 86 درصد تلفن های همراه موجود در گمرک با قیمت زیر 300 یورو هستند و 14 درصد دیگر این تلفن های همراه بالای 300 یورو هستند که باید برای تأمین نیاز مردم بانک مرکزی نسبت به اختصاص ارز مورد نیاز اقدام کند.

سال 98 نزدیک به 3.2 میلیون دستگاه تلفن وارد کشور شد

رئیس هیأت مدیره انجمن واردکنندگان موبایل با اشاره به انتشار خبری مبنی بر افزایش واردات تلفن همراه در سه ماهه اخیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته شرح داد: در سه ماهه ابتدای سال 98 نزدیک به 3.2 میلیون دستگاه تلفن به صورت تجاری و مسافری وارد کشور شده بود. این در حالی است که در سه ماهه سال 99 این میزان به 2.6 میلیون دستگاه تلفن همراه به صورت مسافری و تجاری کاهش پیدا کرده است. در واقع می توان گفت واردات گوشی به خاطر بحران ارزی کشور درصد قابل توجهی با کاهش همراه بوده است.

در حال حاضر روزانه 1400 تلفن همراه فعال و ثبت می شود

غروری رام گفت: در حال حاضر روزانه 1400 تلفن همراه فعال و ثبت می شود که 80 درصد از این تلفن های همراه جزء گران ترین گوشی های همراه است. از طرفی باید به این نکته اشاره کنم که با توجه به اینکه در سال گذشته روزانه 5 هزار تلفن همراه فعال و ثبت می شد در سال جاری این آمار به روزانه 1400 تلفن همراه کاهش پیدا کرده است. با توجه به آمار کاهشی که در کشور به خاطر نوسانات ارزی داریم برای جلوگیری از قاچاق تلفن همراه باید از سامانه افق استفاده شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1142

به "500 هزار تلفن همراه معطل در گمرک را آزاد کنید ، وقفه 3 ماهه در ترخیص موبایل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "500 هزار تلفن همراه معطل در گمرک را آزاد کنید ، وقفه 3 ماهه در ترخیص موبایل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید