آسان تر کردن استفاده از گوشی اندرویدی؛ 6 روش کاربردی و آسان

به گزارش تور آسیایی ارزان، یکی از برترین نکات در خصوص داشتن یک گوشی اندرویدی، ابزارهای سفارشی سازی گسترده در این گوشی ها است که به شما یاری می نماید تجربه خود را بهتر کنید. با این حال، برای بعضی از افراد، به ویژه کاربران سالخورده، استفاده از این روش ها سخت و سخت است. با این مقاله از خبرنگاران مگ همراه باشید تا شما را با 6 روش برای آسان تر کردن استفاده از گوشی اندرویدی آشنا کنیم.

آسان تر کردن استفاده از گوشی اندرویدی؛ 6 روش کاربردی و آسان

آسان تر کردن استفاده از گوشی اندرویدی: تغییر سایز فونت

اگر اغلب هنگام خواندن پیغام های متنی، نوتیفیکیشن ها یا دستورالعمل های سیستم متوجه می شوید که باید گوشی را به چشم هایتان نزدیک کنید، بهتر است مقدار فونت گوشی را بزرگ تر کنید تا این مشکل رفع گردد و فشار کمتری به چشم های شما وارد گردد. در این مقاله ما از یک گوشی سامسونگ برای آموزش استفاده نموده ایم، ممکن است تنظیمات در سایر گوشی های اندرویدی اندکی متفاوت باشد اما روش کار به طور کلی یکسان است. بیایید ببینیم چگونه می توان با تغییر سایز فونت، استفاده از گوشی اندرویدی را آسان تر کرد. ابتدا به تنظیمات بروید و روی منوی Accessibility ضربه بزنید. در اینجا، گزینه Visibility Enhancements را انتخاب کنید.

تا آخر به پایین اسکرول کنید و روی Font Size and Style ضربه بزنید. اکنون، از نوار مقابل خود بهره ببرید تا مقدار فونت را مطابق با آنچه برای شما راحت تر است تغییر دهید. در بالای نوار، می توانید پیش نمایش مقدار فونت را ببینید.

با استفاده از این روش می توانید به آسانی مقدار فونت خود را به صورت دلخواه در بیاورید.

بزرگ کردن صفحه کلید

یکی دیگر از روش های آسان تر کردن استفاده از گوشی اندرویدی، بزرگ کردن صفحه کلید است. تایپ کردن در گوشی های هوشمند برای بعضی از افراد سخت است. این موضوع به به علت کوچک بودن کلیدهای موجود روی صفحه کلید در مقایسه با صفحه کلیدهای فیزیکی است. خوشبختانه، بیشتر برنامه های صفحه کلید موجود برای اندروید (از جمله سیستم پیش فرض از پیش نصب شده روی دستگاه شما) به شما امکان می دهند که صفحه کلید خود را برای تایپ آسان تر بزرگ کنید. بیایید نحوه انجام این کار را با Gboard باهم آنالیز کنیم. قبل از استفاده از دستورالعمل های زیر، مطمئن شوید که برنامه Gboard در تلفن تان به روزرسانی شده است.

ابتدا یک متن بنویسید تا صفحه کلید Gboard بالا بیاید. سپس روی دکمه نوار ابزار Gboard در سمت چپ ضربه بزنید. آیکون این مطلب به صورت چهار مربع توخالی در کنار همدیگر است. روی Resize ضربه بزنید. اکنون، به سادگی دو زبانه کششی در بالا و پایین را بکشید تا صفحه کلید بزرگ گردد.

هرچه بیشتر صفحه کلید را بزرگ کنید، فضای بیشتری از صفحه نمایش شما را اشغال می نماید. دقت کنید این بزرگ کردن صفحه نمایش نامحدود نیست و حدبیشتر تا یک نقطه خاص قابلیت بزرگ کردن آن را دارید. بعلاوه می توانید صفحه کلید را کمی به سمت بالا یا پایین حرکت دهید، ممکن است این کار به شما یاری کند تا تایپ سریع تری داشته باشید.

مجموعه ای از ویژگی های جالب دیگر صفحه کلید Gboard وجود دارد که باید آنها را نیز آنالیز کنید.

فعال کردن Button Navigation

بسیاری از گوشی های اندرویدی مدرن از حرکات انگشت و دست برای وظایف مختلف استفاده می نمایند، این استفاده از حرکات دست ممکن است برای کاربران در حالت عادی دارای مزایا باشد اما برای افراد مسن تا حد زیادی سخت محسوب می گردد. برای آسان تر کردن استفاده از گوشی اندرویدی برای سالمندان بهتر است از ناوبری سه دکمه ای (three-button navigation) بهره ببرید. برای انجام این کار، setting دستگاه خود را باز نموده و به منوی Display بروید. انگشت خود را به پایین بکشید و روی Navigation Bar ضربه بزنید.

در ادامه گزینه Buttons را انتخاب کنید.

در صورت تمایل می توانید ترتیب دکمه را نیز انتخاب کنید. بعضی از افراد دکمه بازگشت در سمت راست و بعضی آن را در سمت چپ ترجیح می دهند. شما می توانید انتخاب کنید که حالت مناسب برای شما کدام است.

ساخت میانبرهای شخصی

یکی از کاربردی ترین ویجت های اندروید، ویجت Direct Dial است که مخصوصا برای سالمندان مفید محسوب می گردد و استفاده کردن از گوشی های اندرویدی را تا حد خیلی زیادی برای آن ها آسان می نماید. این میانبری است که به شما امکان می دهد مستقیماً با یک مخاطب مانند یکی از اعضای خانواده یا مراقب تماس بگیرید، بدون اینکه نیازی به جست وجوی شماره آن ها در فهرست مخاطبین باشد. برای تنظیم این بخش، به صفحه اصلی خود بروید و یک نقطه خالی را طولانی فشار دهید. در ادامه، روی Widgets ضربه بزنید.

برنامه مخاطبین را پیدا نموده و روی آن ضربه بزنید. در ادامه، از منوی کشویی مقابل خود، ویجت Direct Dial را بکشید و آن را روی صفحه اصلی خود رها کنید. در بخش زیر، مخاطبی را که می خواهید پس از ضربه زدن روی این ویجت با او تماس بگیرید را انتخاب کنید. به همین سادگی می توانید برای تماس با یک فرد خاص میانبر شخصی بسازید.

فعال کردن Easy Mode را در دستگاه های Samsung Galaxy

اگر در پی راهی برای آسان تر کردن استفاده از گوشی اندرویدی هستید بهتر است Easy Mode را امتحان کنید. گوشی های سامسونگ دارای یک ویژگی بسیار کاربردی به نام Easy Mode هستند. این ویژگی برای ساده کردن رابط کاربری طراحی شده است. به این ترتیب کاربرانی که تازه از گوشی های هوشمند استفاده می نمایند یا احساس می نمایند کار با رابط استاندارد گوشی برایشان سخت است، با احساس بهتری از گوشی های خود روبرو می شوند. پس از فعال کردن این ویژگی کاربران می توانند به راحتی، مقدار فونت سیستم را افزایش دهند، آیکون های اپ های مختلف را برای جلوگیری از درهم ریختگی بزرگ نمایند یا صفحه کلید پیش فرض سامسونگ را برای خوانایی بهتر با کلیدهای با کنتراست بالا تغییر دهند.

یکی دیگر از ویژگی های مجذوب کننده این ابزار، به کار بردن یک صفحه اصلی اختصاصی است که در آن می توانید مخاطبین مورد علاقه خود را اضافه کنید، بنابراین لازم نیست هر بار در برنامه مخاطبین، آنها را پیدا کنید. بیایید به سراغ نحوه فعال کردن این ابزار برویم. برای فعال کردن Easy Mode در سامسونگ، به setting خود بروید و روی منوی Display ضربه بزنی و سپس روی سوییچ مقابل Easy Mode بزنید تا این حالت فعال گردد.

به محض انجام این کار، مقدار فونت سیستم افزایش می یابد در ادامه گزینه دیگری را مشاهده خواهید کرد که به شما امکان تغییر در اندازه تاخیر زمان لمس و نگه داشتن (touch and hold delay) را خواهد داد. پیشنهاد می کنیم برای استفاده کردن بهتر از گوشی اندرویدی، این عدد را در حد میانه (1 ثانیه) نگه دارید. بعلاوه می توانید High Contrast Keyboard را در صورتی که برای شما روشن است، غیرفعال کنید. توجه داشته باشید که اگر از Gboard استفاده می کنید، این گزینه به رنگ خاکستری نشان داده می گردد.

اکنون، بیایید ببینیم چگونه می توانید مخاطبین مورد علاقه خود را اضافه کنید. برای رفتن به صفحه اصلی خود، روی دکمه home ضربه بزنید، سپس انگشت خود را به سمت چپ بکشید تا به صفحه مخاطبین مورد علاقه (favorite contacts page) بروید.

در اینجا، آیکون هایی را خواهید دید. روی یکی ضربه بزنید سپس در صفحه پاپ آپ مقابل خود روی Allow کلیک کنید. در ادامه راهی Add Existing Contact شوید.

مخاطب مورد نظر خود را از فهرست مخاطبین خود انتخاب کنید. توجه داشته باشید که این یک میانبر برای خود مخاطب است و کاربرد مشابه ویجت قبلی ندارد.

آسان تر کردن استفاده از گوشی اندرویدی: دانلود لانچر شخصی

اگر یک گوشی اندرویدی غیر سامسونگ دارید، همچنان می توانید با دانلود یک لانچر اندروید مناسب، استفاده از دستگاه اندرویدی خود را بسیار آسان تر کنید. این لانچرها رابط کاربری بسیار ساده ای دارند و تنها برنامه های ضروری مانند تلفن، مخاطبین، دوربین، مرورگر کروم و گالری روی صفحه نمایش داده می شوند.

می توانید لانچرهای اندرویدی بسیار مناسب را در گوگل پلی استور پیدا کنید، اما توصیه می کنیم لانچر BIG را آنالیز کنید. اگر ظاهر مدرن تر و مینیمال تری را ترجیح می دهید، پیشنهاد می کنیم لانچرهای Niagara یا Before Launcher را در نظر بگیرید، اما باید خودتان بخشی از شخصی سازی را انجام دهید.

آسان تر کردن استفاده از گوشی اندرویدی؛ سخن پایانی

دستگاه های اندرویدی احتمالاً به مقدار آیفون ها کاربر پسند نیستند و گاهی اوقات ممکن است نیازمند زمان برای یادگیری بهتر باشند، به خصوص اگر در استفاده از گوشی های هوشمند تازه کار هستید. با این حال، برای اینکه بتوانید از یکی از آنها بهره ببرید، لازم نیست که یک متخصص فناوری باشید. چند تنظیم و ترفند ساده در اینجا و آنجا کافی است تا استفاده از دستگاه اندرویدی شما را آسان کند. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. از شما خواهشمندیم نظرات و پیشنهادهای خود را به وسیله کامنت ها با ما و سایر همراهان خبرنگاران مگ به اشتراک بگذارید.

منبع: howtogeek

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 8 اسفند 1402 بروزرسانی: 8 اسفند 1402 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 3626

به "آسان تر کردن استفاده از گوشی اندرویدی؛ 6 روش کاربردی و آسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسان تر کردن استفاده از گوشی اندرویدی؛ 6 روش کاربردی و آسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید