مقالات گردشگری

معرفی هتل عجیب در بوداپست، هتل میستری

بی مثال ترین و همچنین پهناورترین شهر مجارستان، پایتخت آن، بوداپست است. بوداپست شهر بکری بوده که در آن چشم اندازهای تاریخی، فرهنگی، طبیعی و ... بسیاری وجود دارد و به همین دلیل گردشگران متعددی به آن سفر می نمایند. به دلیل توریستی بودن این شهر، اقامتگاه های...

3 فروردین 1399

عقب ماندگی کشور از اهداف سند هوافضا، ضرورت ارائه دروس مدیریتی در دانشکده های فنی

رییس انجمن هوافضا با انتقاد از عقب ماندگی کشور از اهداف مشخص شده در سند توسعه هوافضا کشور گفت: این امر به دلیل در اولویت نبودن این حوزه است.

3 فروردین 1399

اعتراض رسمی ایران به اقدام هیات مجلس اروپا، کاردار یونان به وزارت خارجه فراخوانده شد

به گزارش خبرنگاران، درپی اقدام هیات پارلمانی اتحادیه اروپایی در ملاقات با بعضی محکومان حوادث 1388 در محل سفارت یونان در کشورمان، رئیس اداره نهادهای اروپایی وزارت امور خارجه در اعتراض به این اقدام مغایر با حسن نیت که به رغم تذکرات قبلی ارائه شده از سوی...

2 فروردین 1399

گردشگران جایگاه های خالی قطار گرگان به اینچه برون را پر می نمایند

ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی استان گلستان، درباره راه اندازی قطار گرگان به اینچه برون به خبرنگاران گفت: چندماه قبل قطار گردشگری گرگان به اینچه برون توسط معاون اول رئیس جمهور افتتاح شد اما چون کار منسجمی وجود نداشت که گردشگر در این جهت تردد کند،...

29 اسفند 1398

شهر ویگان، شهری با معماری اسپانیایی و ساکنان چینی

در دورانی که استعمار شکل مدرن به خود نگرفته بود و حضور نیروهای استعمارگر در کشور مستعمره، از الزامات این امر به حساب می آمد، اتفاقات جالبی در دنیا رخ داد که بعضی از آن ها به دایره فرهنگ و معماری تعلق داشت و امروزه می توان بدون توجه به مضرات استعمارگری،...

27 اسفند 1398

منابع انرژی در کانادا

کانادا دارای منابع برق آبی غنی است. در حدود یک ششم ظرفیت تولید برق آبی نصب شده است. با این حال , بسیاری از مکان های مناسب برق آبی در حال حاضر , با استفاده از سه پنجم انرژی کانادا تولید شده از منابع برق آبی , بسیار توسعه یافته اند.

26 اسفند 1398

کوشش دهلی نو برای جلب حمایت چین از عضویت هند در گروه تامین کنندگان هسته ای

معاون وزیر امور خارجه هند در سفر مخفیانه به پکن برای جلب حمایت چین از عضویت کشورش در گروه تامین کنندگان هسته ای رایزنی نموده است.

25 اسفند 1398

بچه ها در کارگاه آمبولانس کتاب با نحوه نگهداری کتاب آشنا شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری لیلا کفاش زاده مدیر دفتر کودک و نوجوان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری توضیح داد که این کارگاه با استفاده از انجام بازی و ایجاد نشاط به بچه ها آموخت که چرا باید کتاب را دوست داشت...

23 اسفند 1398

دیدنی های شهر تورنتو را بیشتر بشناسید

دیدنی های شهر تورنتو بسیار است و هر یک از آنها در فصل و زمان خود از ارزش خاصی برخوردار است. به عنوان مثال بازدید از پارک آبی تورنتو در فصل تابستان بهترین انتخاب بوده و بازدید از مکان های تاریخی این شهر نیز در فصل بهار انتخاب خوبی است. مشهورترین دیدنی ها...

20 اسفند 1398

شهاب دهقانی به جرم عشق به ایران و انقلاب از آمریکا اخراج شد

واکنش کاربران شبکه اجتماعی توییتر نسبت به بازداشت و اخراج دانشجوی ایرانی از آمریکا را در این خبر بخوانید.

19 اسفند 1398

اعطای تسهیلات ویژه به سرمایه گذاران روستاهای هدف گردشگری

خبرنگاران/زنجان مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: تسهیلات ویژه ای به سرمایه گذاران روستاهای هدف گردشگری و بومیان روستاها برای ساخت واحدهای بوم گردی، اعطا می گردد.

15 اسفند 1398

صنایع دستی ایران در اروپا خانه دائمی پیدا کرد

نخستین مجتمع دائمی نمایشگاهی از کالاهای صنایع دستی ایرانی در شهر لایدندورپ کشور هلند توسط بخش خصوصی و حمایت های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری توسط معاون رئیس جمهور افتتاح شد.

15 اسفند 1398

کرونا مهمترین نمایشگاه گردشگری دنیا را تعطیل کرد

براساس خبرهای واصله، نمایشگاه گردشگری دنیا در آلمان به خاطر گسترش ویروس کرونا لغو شد.

15 اسفند 1398

16هزار میلیارد ریال پروژه گردشگری و صنعتی در نمین اجرا می گردد

فرهاد عبدالعلی پور در مصاحبه با خبرنگاران توضیح داد: بیش از 800 پروژه با مبلغ ذکر شده با هدف توسعه شهرستان نمین در دستور کار قرار گرفته است.

15 اسفند 1398

اصابت موشک های ایرانی به چشم هوایی آمریکا در عین الاسد

یک خبرگزاری غربی طی گزارشی میدانی از پایگاه هوایی عین الاسد عراق نوشت در جریان موشکباران ایران، نظامیان آمریکایی ارتباط خود را با چشمان پیشرفته خود در آسمان از دست دادند.

13 اسفند 1398

خبرنگاران اتریش ادعای ابتلای اعضای هیات این کشور به کرونا در سفر به ایران را تکذیب کرد

لندن - خبرنگاران - وزارت امورخارجه اتریش روز آدینه با صدور بیانیه ای ضمن تکذیب بعضی ادعاها تاکید نمود که هیچ یک از اعضای هیات دیپلماتیک این کشورکه هفته گذشته به ریاست وزیر خارجه اتریش به تهران سفر نموده بودند به ویروس کرونا مبتلا نشده اند.

9 اسفند 1398

دروازه بان پیشین پرسپولیس درگذشت

مربی و دروازه بان سابق تیم فوتبال پرسپولیس دارفانی را وداع گفت.

9 اسفند 1398

سفر یک هیئت نظامی چین به دمشق، پکن از یاری های نظامی به ارتش سوریه اطلاع داد

یک مقام نظامی ارشد چینی، که چند روز پیش از دمشق ملاقات کرد، از عزم دولت پکن برای ارائه یاری های نظامی و انسانی به دولت و ارتش سوریه در راستای تقویت روابط با این کشور اطلاع داد.

7 اسفند 1398

استان کرمان در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری جزو استان های برتر کشور است

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان ظرفیت های عظیم استان کرمان در بحث گردشگری گفت: استان کرمان در هر سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جزو چهار استان برتر کشور است.

5 اسفند 1398

فرماندار ساری: طرح مالی استان های سمنان و مازندران با پیوست گردشگری ایجاد می گردد

فرماندار ساری با اشاره به اینکه تفاهم نامه نهایی طرح گردشگری از کرانه تا کویر به زودی با حضور استانداران سمنان و مازندران منعقد و به امضا می رسد گفت: طرح مالی سمنان و مازندران با پیوست گردشگری ایجاد می گردد.

5 اسفند 1398
تعداد: (213)