استفان کاوی برای کتاب 7 عادت مردمان موثر چه راهی را رفت؟

به گزارش تور آسیایی ارزان، استفان ریچاردز کاوی نویسنده برجسته آمریکایی است. او شخصیتی باهوش و بااستعداد داشت که به عنوان یک تاجر پیروز، مربی و یک سخنران با نفوذ عمومی در دنیا شناخته شده است. او به دلیل نوشتن یکی از تأثیرگذارترین کتاب های تجاری قرن بیستم با عنوان هفت عادت مردمان موثر، به شهرت رسید.

استفان کاوی برای کتاب 7 عادت مردمان موثر چه راهی را رفت؟

بیوگرافی استفان کاوی

کاوی در 24 اکتبر 1932 در یوتای آمریکا متولد شد. استفان کاوی اهل ورزش بود ولی در نوجوانی به اختلال مفصل ران مبتلا شد و مجبور شد توجه خود را به سمت درس و دانشگاه معطوف کند. او در دانشگاه یوتا تحصیل کرد و از آنجا مدرک کارشناسی علوم را در رشته مدیریت بازرگانی به دست آورد. کاوی با قبول شدن در دانشگاه هاروارد، مدرک دکترای خود را در مدیریت بازرگانی گرفت.

استفان کاوی پس از اتمام تحصیلات، تدریس در دانشگاه بریگام یانگ را آغاز کرد. او در همان سال ها ازدواج کرد و با خانواده در یوتا زندگی می کرد. اواخر دهه 1980 بود که او آغاز به کار بر روی یک کتاب خودیاری کرد. هفت عادت مردمان موثر در سال 1989 به چاپ رسید و بلافاصله به پیروزیت بزرگی دست یافت. این کتاب در سراسر دنیا بیش از 25 میلیون نسخه فروخت. کاوی نظریه های خود را در قالب مجموعه ای از عادات مطرح می نماید که پیشرفت مداومی را در پیش می گیرد؛ پیشرفتی از جنس حرکت از وابستگی به سمت استقلال.

در سال 2004، استفان کاوی بعد از پیروزیت چشمگیر کتاب 7 عادت مردمان موثر، کتاب هشتمین عادت: از تاثیرگذاری تا عظمت ادامه هفت عادت مردمان موثر را هم به چاپ رساند و با این کتاب مردم را تشویق کرد تا انگیزه خود را از دست ندهند و برای پیشرفت در زندگی و کسب وکار اقدام نمایند. استفان در این کتاب روی کیفیت اثربخشی تأکید کرد وهمچنین از 5 رفتار سرطانی حرف به میان آورد که این رفتارها مانع رسیدن افراد به اهدافشان می گردد. این رفتارها شامل انتقاد، غر زدن، مقایسه، حسادت و دعوا است.

علاوه بر این، کاوی برای یاری به افراد و سازمان هایی که برای رسیدن به اهداف خود کوشش می نمایند، مرکز مدیریت و رهبری کاوی را ایجاد کرد. او همچنین یک سری وبینار توسعه شغلی و جامعه آنلاین استفان کاوی را راه اندازی کرد. علاوه بر این، او پیروز به کسب افتخارات معتبر از جمله جایزه کارآفرین بین المللی سال، قرار دریافت در لیست 25 مرد با نفوذ آمریکایی مجله تایم، سخنگوی برتر و جایزه بین المللی مرد صلح در سال 1998 شد. استفان کاوی در سال 2012 حین دوچرخه سواری دچار سانحه شد و در 16 جولای بر اثر شدت جراحات درگذشت.

فرایند فکری استفان کاوی

استفان کاوی در طول 25 سال کار با افراد پیروز در کسب و کار، دانشگاه و روابط، کشف کرد که افراد با پیشرفت بالا اغلب دچار احساس پوچی می شوند. استفان برای این که دلیل این موضوع را بفهمد، چندین کتاب روانشناسی مشهور در زمینه بهبود خود، خودیاری و روانشناسی خواند. حین همین مطالعات بود که او متوجه یک تقابل تاریخی فاحش بین دو نوع پیروزیت شد.

قبل از جنگ دنیای اول، پیروزیت به اخلاق در منش نسبت داده می شد. این پیروزیت در منش شامل خصوصیاتی مانند فروتنی، وفاداری، صداقت، شجاعت و عدالت بود. قانون طلایی اخلاقیات منش در این بود که آنچه بر خود نمی پسندی، بر دیگران هم نپسند. از طرف دیگر پس از جنگ، تغییراتی در آنچه کاوی از آن به عنوان اخلاق شخصیت اسم می برد، صورت گرفت. در اینجا پیروزیت به عنوان تابعی از منش، تصویر عمومی، رفتارها و مهارت ها نسبت داده می شد.

کاوی معتقد است این شخصیت شماست که باید برای رسیدن به پیروزیت پایدار پرورش پیدا کند، نه منش شما. اخلاق شخصیت مبتنی بر یک سری اصول است. کاوی ادعا می نماید که این اصول بدیهی است و در بیشتر سیستم های دینی، اجتماعی و اخلاقی پابرجاست. این اصول کاربرد دنیای دارند. وقتی برای اصول صحیح ارزش قائل شوید، واقعیت را آن گونه که هست و به صورتی واقعی می بینید. در ادامه با کتاب 7 عادت مردمان موثر آشنا می شویم.

7 عادت مردمان موثر چیست؟

هفت عادت مردمان موثر اثر کاوی، از اصول اولیه شخصیت تشکیل شده است که شادی و پیروزیت انسان ها بر اساس این اصول بنا شده است. این عادت ها بنیادی و اصولی اند. این عادت ها به جای تمرکز بر تغییر در جلوه های ظاهری رفتار و نگرش ما، روی انطباق با هسته درونی، شخصیت و انگیزه های ما تمرکز دارد.

هفت عادت موجود در این کتاب به ما یاری می نماید تا از حالت وابستگی کامل، به استقلال شخصی برسیم و در نهایت به وابستگی متقابل روی بیاوریم. در حالی که جامعه و بیشتر کتاب های خودیاری در خصوص استقلال کامل فرد به عنوان بالاترین دستاورد صحبت می نمایند، کاوی در این کتاب عنوان می نماید که این وابستگی متقابل است که بیشترین نتیجه را دارد.

وابستگی متقابل مفهومی بالغ و پیشرفته است. این شکل از وابستگی باعث می گردد که در عین استقلال، با دیگران تعامل مفیدی داشته باشید و نتایج مثبتی برای کسب و کارتان در پیش داشته باشد. برای رسیدن به این سطح از وابستگی متقابل، باید هر یک از هفت عادت ذکر شده در کتاب را رشد دهید. هفت عادت به توضیح زیر است:

 • پیش قدم باشید
 • عاقبت را در نظر بگیرید
 • اولویت کارها را رعایت کنید
 • تفکر برنده- برنده داشته باشید
 • اول خواسته را بدانید، بعد به تفاهم برسید
 • نیروی جمعی ایجاد کنید
 • اره را تیز کنید

خلاصه کتاب 7 عادت مردمان موثر

هفت عادتی که در کتاب هفت عادت مرردمان موثر عنوان شده است، به صورت خلاصه چنین توضیحی دارند:

1. پیش قدم باشید

فعالیت حرفه ای ارتباط زیادی با دایره نفوذ شخص دارد. در نظر بگیرید که چه چیزی را می توانید کنترل کنید، چه چیزی را می توانید تحت تأثیر قرار دهید و چه چیزی از دسترس شما خارج است. فعالیت حرفه ای کاملا به رسمیت شناختن مسئولیت و نفوذ شما مربوط است. اولین قدم بزرگی که باید برداشته گردد، پیش رفتن از وابستگی به سمت استقلال است. برای این استقلال شما زندگی تان را با استفاده از دستور کار خودتان معین می کنید. برای تمرین این عادت به خودتان بقبولانید که شما معمار زندگی خودتان هستید و با این دانش آغاز به کار می کنید.

2. عاقبت را در نظر بگیرید

این دور اندیشی برای اهداف و رسالت کسب و کار شما است. در ابتدای هر کاری باید پایان و هدف نهایی آن را در ذهن داشته باشید. عادت دوم با اصول و رهنمودهایی که برای زندگی انتخاب می کنید، ارتباط دارد. شما معین می کنید که در زندگی چه چیزهایی را مهم می دانید، برای چه چیزی ایستادگی می کنید و چه چیزی را می خواهید به پایان برسانید.

3. اولویت کارها را رعایت کنید

این عادت به صداقت، نظم و انضباط، پایبند بودن به تعهدات شما مربوط می گردد. زندگی چیست و چگونه می خواهید زندگی خود را شکل دهید؟ با جواب واضحی به این سوال اولویت های صحیحی را در نظر می گیرد و برای انجام این اولویت ها قدم برمی دارید.

4. تفکر برنده-برنده داشته باشید

تفکر برنده-برنده یک تکنیک نیست، بلکه یک فلسفه کلی کنش متقابل انسان هاست. برنده-برنده چارچوبی از ذهن و قلب ایت که به طور مداوم در تمام جنبه های ارتباطی در صدد جذب منافع دو جانبه است. تفکر برنده-برنده یعنی تمام توافق ها و راه چاره ها برای هر دو طرف منفعا، سود و رضایت داشته باشد. در صورت بروز اختلاف، شما همیشه به دنبال راه چاره هایی می شد که برای همه طرف ها منصفانه باشد و در آن هیچ بازنده ای وجود نداشته باشد.

5. اول خواسته را بفهمید، بعد به تفاهم برسید

اول باید تمکز کنید تا خواسته فرد مقابل را کاملا درک کنید و بعد به دنبال راهی برای رسیدن به تفاهم باشید. در واقع کلید این عادت همان عادت گوش دادن است، یکی از ویژگی های اساسی که یک رهبر یا یک مربی واقعی باید داشته باشد.

6. نیروی جمعی ایجاد کنید

ششمین عادت هفت عادت مردمان موثر، که برای دستیابی به وابستگی متقابل مورد احتیاج است ، هم افزایی است. این بدان معناست که اساساً رویکرد شما مبتنی بر احترام ، همکاری و اعتماد است. این عادت تقویت است. دام سازش است. هدف یافتن راستا سوم است: چگونه می توان دو پارادوکس را در چیزی بهتر ترکیب کرد؟

7. اره را تیز کنید

عادت هفتم دباره تامل کردم و تیز کردن اره است. مجالی شگقت تا بتوانید طبیعت بنیادی خود را کشف کنید و به گرایش هایی که نسبت به زندگی دارید، دقیق تر نگاه کنید. این عادت در برگیرنده هفت عادت دیگر است و در واقع اگر این عادت را نداشته باشید، به باقی عادات هم نمی توانید برسید. این عادت است که به شما می گوید رشد کنید و پشتکار داشته باشید. با انجام ورزش، استراحت، مراقبه و اموری شبیه به این، بدن، ذهن، روابط و معنویت خود را متعادل نگه دارید.

 • زندگی پرپیچ و خم ریچل هالیس و کتاب شرمسار نباش دختر

آثار دیگر استفان کاوی

 • دفتر تمرین هفت عادت مردمان پیروز
 • انسان های موثر: مدیریت و رهبری مبتنی بر اصول
 • اندیشه های روز مردمان موثر
 • 7عادت نوجوانان پیروز: راهنمای نوجوانان در کشف توانمندی های خویشتن برای پیروز شدن
 • سرعت اعتماد

در قسمتی از کتاب صوتی هفت عادت مردمان موثر با گویندگی مهبد قناعت پیشه این متن خوانده می گردد:

تمرکز بر تکنیک، مانند درس خواند شب قبل از امتحان است. شاید گاه از عهده آن برآیید، حتی شاید نمره خوبی بگیرید، اما اگر به طور منظم و پیوسته بهای آن را نپردازید، هیچ گاه بر آن موضوع یا آن درس تسلط نخواهید یافت و ذهنی تعلیم یافته را نیز به دست نخواهید آورد. آیا هیچ گاه اندیشیده اید چه مضحک خواهد بود هنگامی که در بهار نکاشته و تابستان را به غفلت گذرانده اید، بخواهید در پاییز به نیت برداشت محصول شتابزده کار کنید؟ کشت و کار دارای نظامی طبیعی است. باید بهای آن را پرداخت و فرآیند آن را دنبال کرد. همیشه آنچه را می کارید درو می کنید. راه میان بر وجود ندارد.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1486

به "استفان کاوی برای کتاب 7 عادت مردمان موثر چه راهی را رفت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفان کاوی برای کتاب 7 عادت مردمان موثر چه راهی را رفت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید