افزایش قطارهای شیراز مشهد را در سال نو پیگیری می کنیم

به گزارش تور آسیایی ارزان، ایلنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، افزایش قطارهای شیراز مشهد را در سال نو پیگیری می کنیم.

افزایش قطارهای شیراز مشهد را در سال نو پیگیری می کنیم

محمد هادی ایمانیه اظهار کرد: از جمله این محورهای بزرگراهی میتوان به بزرگراه شیراز - فسا - داراب - بندرعباس، شیراز - جهرم - لار - بندرعباس، شیراز - کوار - فیروزآباد - جم - عسلویه و بزرگراه هایی که از شرق استان به سمت استان کرمان امتداد می یابد، اشاره کرد.

استاندار فارس اضافه نمود: همچنین تلاش خواهیم کرد که طی چند ماه آینده قطعه هفت آزادراه شیراز - اصفهان نیز مورد بهره برداری قرار گیرد و عملیات اجرایی آزادراه شیراز - بوشهر نیز آغاز شود.

او ادامه داد: در بخش حمل و نقل ریلی نیز امسال می کوشیم که تعداد سفرهای قطار شیراز به سمت اصفهان - تهران و مشهد را که هم اینک به شکل یک روز درمیان انجام می شود را افزایش دهیم.

ایمانیه اضافه نمود: همچنین طی ماههای آینده شاهد بهره برداری از قطار اقلید - یزد نیز خواهیم بود.

او اظهار کرد: همچنین امیدواریم امسال بتوانیم عملیات اجرایی قطار شیراز - اهواز را نیز با توجه به موافقت معاون اول رئیس جمهور آغاز کنیم.

استاندار فارس گفت: در بحث تقویت سفرهای هوایی نیز در پی راه اندازی یک ایرلاین و خط هوایی با مرکزیت شیراز هستیم که امیدواریم این مهم امسال به نتیجه برسد و با تقویت فرودگاه شیراز و سایر فرودگاه های استان بتوانیم افزایش سفرهای هوایی از شیراز به مقاصد مختلف را افزایش دهیم.

او با اشاره به نقش عامل انسانی و راه در وقوع حوادث رانندگی گفت: در کنار این نباید از عامل دیگر یعنی خودروهای ناایمن نیز غافل شد و لذا امسال باید در کشور با جدیت مانع تولید و حتی واردات چنین خودروهایی شد.

ایمانیه اضافه نمود: معاون اول رئیس جمهور نیز اخیرا به این مسئله اشاره کرده و لزوم عمل شرکت های خودروسازی به تعهداتشان در خصوص تولید خودروهای ایمن را یادآور شد. لذا باید با جدیت در مقابل تولید خودروهای ناایمن بایستیم و دولت هم به هیچ وجه کوتاه نیاید و مجلس هم همراهی کند.

او اظهار کرد: در بحث ایمن سازی راه های استان هم اقدامات خوبی اجرا شده که امیدواریم امسال با توجه به بودجه و اعتبار نسبتا خوبی که برای برطرف نقاط حادثه خیز در نظر گرفته شده و البته هنوز هم نیاز به تقویت بیشتر دارد بتوانیم یک بار و برای همیشه تکلیف نقاط حادثه خیز را روشن کرده و این نقاط را ایمن و برطرف کنیم.

استاندار فارس اضافه نمود: در دو سال گذشته در استان 50 درصد نقاط حادثه خیز با تامین اعتبار از سوی دولت برطرف شد و می کوشیم که 50 درصد باقیمانده نیز به سرعت ایمن و برطرف شود.

استاندار فارس با اشاره به راه اندازی پویش چشم به راهیم در تمام نقاط کشور از جمله استان فارس اضافه نمود: امیدواریم این پویش بتواند به عزیزانی که در سفر هستند این نکته را یادآور شوند که عزیزان و خانواده آنها در منزل چشم به راه آنها هستند تا به سلامت به مقصد برسند.

ایمانیه اضافه نمود: لذا رانندگان باید با مدیریت زمان سفر و پرهیز از عجله و شتاب در رانندگی اجازه ندهند که سفری که می تواند خاطراتی زیبا و ماندگار را رقم بزند، به خاطره ای تلخ تبدیل شود.

او ادامه داد: با توجه به مراکز و اقامتگاه های بین راهی و چادرهای عشایری که در محورهای مختلف پیش بینی و برپا شده، انتظار است رانندگان با توقف در این مکانها پس از استراحت و اطمینان از آمادگی و هوشیاری برای رانندگی، سفر خود را ادامه دهند.

منبع: همگردی
انتشار: 11 فروردین 1403 بروزرسانی: 11 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4608

به "افزایش قطارهای شیراز مشهد را در سال نو پیگیری می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قطارهای شیراز مشهد را در سال نو پیگیری می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید