اقامت فضانورد ناسا در ایستگاه فضایی یک ساله شد

به گزارش تور آسیایی ارزان، طبق گزارشی جدید ساخت یک فیلم روسی در ایستگاه فضایی، اقامت یک فضانورد ناسا در آنجا را طولانی تر و یک ساله می نماید.

اقامت فضانورد ناسا در ایستگاه فضایی یک ساله شد

به نظر می رسد قرارداد فیلمسازی روسیه در ایستگاه فضایی بین المللی سبب می گردد یکی از فضانوردان ناسا حداقل یک سال در فضا ماندگار گردد.

مارک واند هی هفته پیش متوجه شد که 9 آوریل همراه یک موشک روسی به ایستگاه فضایی بین المللی سفر خواهد نمود. البته او مشغول آموزش برای اقامت در این آزمایشگاه فضایی بود، اما روز گذشته در کنفرانس خبری بیان کرد احتمالاً مجبور گردد جایگاه خود را در کپسول بازگشت سایوز در پاییز به یک گردشگر فضایی روسی واگذار کند که علاقمند به فیلمسازی در فضا است.

اگر این اتفاق بیفتد، او و احتمالاً یک فضانورد روس مجبور خواهند شد برای بازگشت به زمین منتظر کپسول سایوز بعدی در بهار 2022 میلادی بمانند.

او در این باره به خبرنگاران گفت: صادقانه بگویم، این فرصتی برای یک تجربه جدید است. هیچ گاه بیش از 6 ماه در فضا نبوده ام. مشتاقانه منتظر آن هستم.

قرار است فیلم مذکور توسط کانال یک روسیه و یک استودیو فیملسازی تلویزیونی روسیه ساخته گردد که احتمالاً نام آن Vyzov (چالش) خواهد بود. این فیلم هایلایتی از فعالیت های فضایی روسیه را نشان می دهد.

5 سال قبل اسکات کلی در یک مأموریت فضایی 340 روز در ایستگاه فضایی بین المللی اقامت کرد. سال گذشته نیز کریستینا کوخ فضانورد ناسا نزدیک به یک سال نیز در آزمایشگاه فضایی اقامت کرد.

این درحالی است که ناسا علاقه زیادی به مأموریت های فضایی طولانی مدت دارد تا همخوانی بدن انسان با شرایط بی وزنی را آنالیز کند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1554

به "اقامت فضانورد ناسا در ایستگاه فضایی یک ساله شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقامت فضانورد ناسا در ایستگاه فضایی یک ساله شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید