بازی MotoGP 24 برای تمام کنسول ها و کامپیوتر معرفی گردید؛ تریلر آن را ببینید

به گزارش تور آسیایی ارزان، اگر شما از هواداران موتور سواری و سرعت باشید، قطعاً با مسابقات موتو جی پی (MotoGP) آشنایی دارید. حال شرکت Milestone اعلام نموده تا میخواهد بازی موتو جی پی 24 را برای هواداران این مسابقات عرضه نموده و این بازی برای کنسول های نسل هشتم و نهم در کنار کامپیوتر و نینتندو سوییچ در دسترس خواهد بود.

بازی MotoGP 24 برای تمام کنسول ها و کامپیوتر معرفی گردید؛ تریلر آن را ببینید

بازی موتو جی پی 24 بهار سال جاری در دسترس قرار خواهد گرفت. شرکت سازنده اعلام نموده که این بازی نسبت به قبل پیشرفت بسیاری داشته و می توان گفت کامل ترین بازی مجموعه موتو جی پی است. برای مثال در این بازی یک قسمت به نام فروشگاه موتورسواران وجود داشته که جامعه موتو جی پی می توانند در آن به خرید فروش موارد مختلف بپردازند.

شرکت سازنده تمام کوشش خود را نموده تا بازی موتو جی پی 24 به واقعیت بسیار نزدیک باشد. در نتیجه این بازی بیشتر به یک شبیه ساز تبدیل شده و دشواری آن نیز متغیر شده است. همینطور اینکه دنیای بازی پویا شده و روند مسابقات نیز تغییر داشته است. افزوده شدن فروشگاه موتور سواران نیز هیجان خاصی به بازی اضافه نموده و باعث می گردد که کاربران کوشش نمایند در موتو جی پی بیشتر پیشرفت نمایند.

بازی موتو جی پی 24 پیشرفت بسیاری داشته است

اضافه شدن دستیاران و فروشگاه موتورسواران

هدف اصلی بازی موتو جی پی ارائه واقعی ترین تجربه ممکن در زمینه موتورسواری است. در نتیجه این مجموعه در این مسیر پیشرفت و قابلیت های مختلف را با توجه به این هدف به بازی اضافه می نماید. شرکت سازنده کوشش نموده تا به حرف هواداران گوش دهد و در نتیجه به این بازی آب و هوای پویا به همراه چند حالت مسابقه تازه را اضافه کند. همینطور اینکه بخش فروشگاه موتورسواران که به بازی اضافه شده باعث شده که موتو جی پی 24 از تمامی عناوین این مجموعه کامل تر بوده و طراحی بسیار خوبی داشته باشد.

فروشگاه موتورسواران این قابلیت را به کاربران می دهد که تیم خود را قوی نموده و از موتورسواران مختلف در آن استفاده نمایند. همینطور اینکه شما می توانید موتورهای مختلفی تهیه نموده و کوشش کنید در رقابت های متفاوت با یکدیگر شرکت کنید. همینطور اینکه بازی به حالت فصلی شده و شما با هر فصل تغییرات زیادی در تیم مشاهده خواهید کرد. همینطور اینکه قابلیت شخصی سازی نیز در بازی افزایش پیدا نموده و در نتیجه کاربران می توانند تیم های مختلف خود را با آنچه که دوست دارند بسازند.

مورد دیگری که به بازی اضافه شده استوارد (Stewards) است. استوارد یا همان دستیار مسئولیت آنالیز مسابقات را داشته و رفتارهای هوش مصنوعی و بازیکنان را در طول مسابقات آنالیز می نماید. کار استوارد این است که هشدارهای مختلف را به بازیکنان داده و خطاهای آن ها را به این افراد گوشزد می نماید. در نتیجه اگر هوش مصنوعی یا بازیکنان قانونی را زیر پا بگذارند، با مجازات روبرو شده و رانندگی بد منجر به پاسخ های بدی هم خواهد شد.

حضور استوارد و فروشگاه موتورسواران باعث شده تا بازیکنان یکی از کامل ترین تجربیات را در قسمت کریر (Career) داشته باشند. در این بخش بازیکنان می توانند تیم خود را مدیریت نموده و حال آزادی عمل بسیار زیادی نسبت به بازی های قبلی این مجموعه خواهند داشت.

سیستم دشواری قابل تطبیق

هدف اصلی شرکت سازنده نزدیک شدن این بازی به واقعیت است. در نتیجه این شرکت تصمیم گرفته تا سیستم دشواری قابل تطبیق (Adaptive Difficutly) را معرفی نموده است. این سیستم دشواری مسابقات را بنا بر توانایی کاربر تغییر می دهد و عملکرد آن به طور کامل وابسته به عملکرد بازیکن است. در نتیجه دشواری بازی بر اساس توانایی کاربران معین شده و تجربه هر فرد با فرد دیگر متفاوت می گردد.

هوش مصنوعی و فیزیک بازی نیز بهبود بسیار زیادی نسبت به قبل داشته است. هوش مصنوعی بازی به شکلی طراحی شده که عملکرد تجربه مسابقات واقعی را به هواداران ارائه دهد. برای مثال قهرمانان دنیا قدیمی از تجربیات خود در مسابقات استفاده نموده و تازه کاران نیز از همان اول تمام کوشش خود را برای پیروزی می نمایند.

از طرفی فیزیک بازی نیز بهتر شده و طراحی آن به سمتی رفته که در واقعی ترین حالت ممکن باشد. همینطور اینکه یک سیستم تنظیم الکترونیکی به بازی اضافه شده تا به فزونین نحو لیز خوردن چرخ های عقب موتور و مواردی از این دسته را به کاربران ارائه دهد. همینطور اینکه سیستم مدیریت چرخ و تایر به بازی اضافه شده تا کاربران تمامی شاخصه های یک مسابقه موتورسواری را در نظر داشته باشند.

سیستم آنلاین نیز بهبود بسیار داشته است

سیستم آنلاین بازی موتو جی پی 24 نسبت به قبل بهبود زیادی داشته است. در اصل بخش های رقابتی این بازی نسبت به قبل بیشتر شده اند و همینطور اینکه چالش ]ای زیادی به بازی اضافه شده است. در کنار آن بخش LiveGP و رقابت های آن نیز بهبود زیادی نسبت به قبل داشته و حال افراد با پیشرفت در این بخش با پاداش های خاصی روبرو می شوند.

یکی از نکات مثبت بازی موتو جی پی 24 اضافه شدن حالت کراس پلی (Cross Play) است. در نتیجه کاربران با پلتفرم های مختلف می توانند با یکدیگر رقابت نموده و مسابقات در این بازی از همواره گسترده تر شده است. نکته مثبت اینجاست که تجربه این بازی با کنترلر در فزونین حالت ممکن است و در نتیجه همه افراد باید با خود آن را داشته باشند و فزونی خاصی میان کاربران کامپیوتر و کنسول وجود ندارد.

منبع: Gematsu

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 9 فروردین 1403 بروزرسانی: 9 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4559

به "بازی MotoGP 24 برای تمام کنسول ها و کامپیوتر معرفی گردید؛ تریلر آن را ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی MotoGP 24 برای تمام کنسول ها و کامپیوتر معرفی گردید؛ تریلر آن را ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید