جوینده طلا سنگی ارزشمندتر پیدا کرد

به گزارش تور آسیایی ارزان، شهاب سنگ مریبورو به مراتب کمیاب تر از طلاست و همین ارزش آن را برای دانشمندان به مراتب بیشتر از طلا نموده است.

جوینده طلا سنگی ارزشمندتر پیدا کرد

به گزارش خبرنگاران ، در سال 2015، فردی به نام دیوید هول در پارک منطقه ای ماریبورو در نزدیکی ملبورن استرالیا در حال گشت و گذار بود. او یک فلزیاب به همراه داشت و در همان هنگام به چیزی غیرعادی برخورد. یک سنگ بسیار سنگین و مایل به قرمز که در مقداری خاک رس زرد قرار داشت.

او این سنگ را به خانه برد و به هر ترتیب کوشش کرد تا آن را بشکافد و اطمینان داشت که در داخل سنگ، یک قطعه طلا وجود دارد. گفتنی است که منطقه ماریبورو در گلدفیلدز استرالیا، منطقه ای است که در قرن نوزدهم میلادی، طلای زیادی از آنجا استخراج شده بود.

منظومه شمسی ما، روزگاری توده ای از گرد و غبار و سنگ های کندریت بوده و در نهایت گرانش، مقادیر زیادی از این مواد را به سیارات کشانده ولی به جای مانده آنها اکثرا به یک کمربند سیارکی بزرگ منتهی شدند.

این شهاب سنگ خاص، به احتمال زیاد از کمربند سیارکی بین مریخ و مشتری بیرون آمده و به وسیله بعضی سیارک ها که با یکدیگر برخورد می نمایند، از آنجا به بیرون پرتاب شده و روزی به کره زمین برخورد نموده است.

تاریخ یابی کربنی حکایت از آن دارد که این شهاب سنگ بین 100 تا 1000 سال روی کره زمین بوده و تعدادی از شهاب سنگ ها بین سال های 1889 تا 1951 مشاهده شده اند که این تاریخ ها می تواند با ورود این شهاب سنگ به کره زمین مطابقت داشته باشد.

شهاب سنگی ارزشمندتر از طلا

محققان بر این باورند که شهاب سنگ مریبورو به مراتب کمیاب تر از طلاست و همین ارزش آن را برای دانشمندان به مراتب بیشتر از طلا نموده است. این یکی از تنها 17 شهاب سنگی است که تا به امروز در استان ویکتوریای استرالیا ثبت شده و بعد از یک شهاب سنگ بزرگ 55 کیلوگرمی که در سال 2003 شناسایی شده بود، این دومین شهاب سنگ بزرگ به شمار میرود.

در داستان یک شهاب سنگ استثنایی بیشتر درباره این شهاب سنگ بخوانید.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 فروردین 1403 بروزرسانی: 17 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4736

به "جوینده طلا سنگی ارزشمندتر پیدا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوینده طلا سنگی ارزشمندتر پیدا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید