حلقه هوشمند اپل احتمالا وسیله جانبی برای عینک یا هدست واقعیت مجازی است

به گزارش تور آسیایی ارزان، اطلاعات منتشر شده نشان می دهند که اپل در حال توسعه حلقه هوشمندی است که می تواند یک وسیله جانبی باشد یا که همراه با وسیله هایی که بر روی سر قرار می گیرند و دارای نمایشگری در جلوی چشم کاربر هستند مانند عینک هوشمند اپل (Apple Glass)، استفاده گردد.

حلقه هوشمند اپل احتمالا وسیله جانبی برای عینک یا هدست واقعیت مجازی است

از سال 2015 تا به امروز اپل پتنت های مختلفی را در رابطه با حلقه هوشمندی ثبت نموده است که کاربران می توانند آن را در انگشت دست خود قرار دهند. به تازگی پتنتی توسط اپل منتشر شده که در ادامه پتنت های قبلی این شرکت راجع به این حلقه هوشمند است.

در این پتنت تازه منتشر شده آمده است: این حلقه یک دستگاه پوشیدنی الکترونیکی است که به گونه ای طراحی شده است تا بر روی انگشت دست قرار گیرد. همچنین در بخشی دیگری از این پتنت عبارت دستگاه قرار گیرنده بر روی سر و دارای نمایشگر که توسط کاربر قابل مشاهده است به چشم می خورد.

این احتمال وجود دارد که اپل در طراحی این حلقه هوشمند از لولایی در آن استفاده نموده است که محور چرخش آن موازی با محور طولی انگشت دست است. همچنین به نظر می رسد که زمانی که کاربران این حلقه الکترونیکی را بپوشند یک نشانگر قابل مشاهده و اولین سنسور استفاده شده در آن به جمع آوری اطلاعات ورودی کاربر بپردازند.

علاوه بر این، در این پتنت آمده است که دستگاه قرار گرفته بر روی سر و دارای نمایشگر دارای سنسور هایی است که می تواند نشانگر قابل مشاهده قرار گرفته بر روی این حلقه را تشخیص و با استفاده از آن حرکت های این حلقه و شاید حرکت های خاص تعریف شده برای انجام دادن بعضی کار ها را تشخیص دهد.

به نظر می رسد که این حلقه هوشمند و هم وسیله قرار گرفته بر روی سر دارای نمایشگر با استفاده از فناوری ارتباطی بدون سیم به یکدیگر متصل باشند. دستگاه دارای نمایشگر قرار گرفته بر روی سر می تواند که محتوای مجازی را در یک محیط واقعی نشان دهد. همچنین ممکن است که دارای ویژگی هایی برای بهبود نمایش محتوا به این شکل باشد.

در بخش دیگری از این پتنت به چگونگی طرز کار این دو وسیله با یکدیگر اشاره شده و آمده است: اعضای تشکیل دهنده این سیستم عبارت هستند از حلقه ای که بر روی انگشت کاربر قرار می گیرد. این حلقه دستگاهی است که دارای تجهیزاتی برای فرستادن اطلاعات به دیگر دستگاه های خارجی است. دستگاه دارای نمایشگر قرار گرفته بر روی سر شامل نمایشگری برای نمایش تصاویر است و به گونه ای طراحی شده تا بتواند اطلاعات فرستاده شده از حلقه پوشیدنی را دریافت کند.

در ادامه این پتنت می گوید: تجهیزات به کار رفته در این حلقه و دستگاه دارای نمایشگر قرار گرفته بر روی سر به گونه ای هستند که از فناوری ارتباطی دوطرفه پشتیبانی می نمایند و تجهیزات کنترلی به کار رفته در دستگاه قرار گرفته بر روی سر با توجه به اطلاعات دریافتی از حلقه، محتوا را به کاربر نمایش می دهند.

  • ارتش آمریکا برای راهنمایی سگ ها از عینک واقعیت افزوده استفاده خواهد نمود

علاوه بر این در بخش دیگری از این پتنت، اپل در رابطه با این حلقه گفته است که از آن می توان در دستگا ه های الکترونیکی دیگر و هدست واقعیت مجازی استفاده کرد.

در این پتنت همچنین آمده است: تجهیزات الکترونیکی مانند کامپیوتر ها با استفاده از وسایل جانبی مانند موس و دیگر تجهیزات جانبی کنترل می شوند. در دستگاه های واقعیت مجازی، دستکش های دارای قابلیت بازخورد نیرو می توانند برای کنترل کردن اشیای مجازی مورد استفاده قرار گیرند.

این پتنت در ادامه می گوید که: در تلفن های همراه از نمایشگر لمسی و موتور های ویبره برای ایجاد بازخورد در هنگام لمس نمایشگر استفاده شده است. این پتنت در رابطه با این لوازم می گوید: استفاده از این دستگاه ها ممکن است برای همه کاربران راحت نباشد و بازخورد ارائه شده توسط این دستگاه ها در زمان استفاده کافی به نظر نرسد.

همان گونه گه گفتیم این پتنت اپل در راستای پتنت های قبلی این شرکت در رابطه با این حلقه هوشمند است. با توجه به این موضوع، بیشتر توضیحات مربوط به چگونگی گسترش این حلقه و پوشش تمامی بخش انگشت توسط آن، همانند دیگر پتنت ثبت شده توسط اپل در گذشته است.

  • گوگل از یک اپلیکیشن واقعیت افزوده برای فاصله گذاری اجتماعی رونمایی کرد

البته این اولین بار نیست که اپل پتنتی را در رابطه با این حلقه پوشیدنی و دستگاه دارای نمایشگر ثبت می نماید. در پتنتی که این شرکت در ماه جولای سال 2020 (تیر ماه 1399) ثبت نموده بود شاهد وجود حلقه هوشمندی بودیم که می توانست با دستگاه های دارای قابلیت واقعیت مجازی استفاده گردد.

در این پتنت ثبت شده نام دو شخص به نام های Paul X. Wang و Dinesh C. Mathew به عنوان مخترع ها به چشم می خورد. در گذشته هم شاهد منتشر شدن پتنت های مختلفی توسط Wang بودیم. به عنوان نمونه نام هر دو این مخترع ها در یک پتنت که به ساخت آی مکی با استفاده از یک ورقه شیشه اشاره داشت، آمده بود. همچنین نام Mathew هم به عنوان مخترع در پتنتی آمده بود که به ساخت مک های اشاره داشت که با انرژی خورشید شارژ می شدند.

  • اپل با یاری این فناوری، ظرفیت باتری آیفون 13 را افزایش می دهد

منبع: Appleinsider

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1343

به "حلقه هوشمند اپل احتمالا وسیله جانبی برای عینک یا هدست واقعیت مجازی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حلقه هوشمند اپل احتمالا وسیله جانبی برای عینک یا هدست واقعیت مجازی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید