خبرنگاران سرقت سیم های مسی برق در خوزستان خسارتی بزرگدر سرمایه ملی است

به گزارش تور آسیایی ارزان، اهواز - خبرنگاران - مدیر عامل شرکت توزیع برق خوزستان گفت: سرقت سیمهای مسی برق سالانه موجب خسارت زیادی به شبکه برق و سرمایه ملی کشور می گردد

خبرنگاران سرقت سیم های مسی برق در خوزستان خسارتی بزرگدر سرمایه ملی است

به گزارش خبرنگاران علی خدری شنبه در نشستی با فرمانده انتظامی خوزستان گفت: سرقت سیم های مسی برق علاوه بر خاموشی ناخواسته، نارضایتی عمومی را نیز به دنبال خواهد داشت.

وی طرح تبدیل سیم های مسی به کابل خودنگهدار را از جمله اقدامات و پیگیری های موثر برای مقابله و پیشگیری با پدیده سرقت انرژی و تجهیزات شبکه برق استان دانست و گفت: یکی دیگری از برنامه هایی که جزو اولویت های شرکت توزیع برق به شمار می رود حذف انشعابات غیر مجاز است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان با تاکید بر افزایش همکاری میان این شرکت و فرماندهی انتظامی استان توضیح داد: تا به امروز کوشش فرماندهان و کارکنان نیروی انتظامی در پیشگیری از سرقت و کشف تجهیزات برق بسیار موثر واقع شده است .

خدری گفت: نیروی انتظامی همواره پیگیر شناسایی سودجویان با هدف یاری به پایداری شبکه برق و کسب رضایتمندی عمومی بوده است.

وی ادامه داد: با توجه به وسعت شبکه توزیع برق استان مراقبت فیزیکی از آن به شیوه سنتی ناممکن است از این رو تا رسیدن به نقطه دلخواه در زمینه نگهداری از آن فاصله داریم.

مدیر عامل شرکت توزیع برق خوزستان طول شبکه برق استان را 34 هزار کیلومتر دانست و گفت: وجود 40 هزار ترانسفورماتور و صدها هزار پایه برق متوسط و ضعیف این شرکت را به یکی از بزرگترین شرکت های توزیع برق کشور تبدیل نموده است.

فرمانده انتظامی استان خوزستان نیز در این نشست گفت: اقدامات اجرا شده در تبدیل سیمهای برق به کابل خودنگهدار شبکه وسیع برق استان خوزستان بسیار کار موثر و مهمی است که باید همچنان استمرار داشته باشد.

سردار سید محمد اکبری صالحی امنیت و برق را به عنوان زیرساخت توسعه مالی، اجتماعی و فرهنگی برشمرد و گفت: نیروی انتظامی کوشش می نماید، با همکاری و تعامل سازمان ها و شهروندان به عنوان سرمایه های بی بدیل اجتماعی در پیشبرد ماموریت ها و ارتقای کیفی خدمات رسانی حرکت کند.

در خاتمه این نشست مقرر شد در راستای تعامل و هم افزایی بیشتر کارگروه مشترک توزیع نیروی برق خوزستان و نیروی انتظامی جهت آنالیز و پیگیری راهکارهای مقابله با سرقت تجهیزات شبکه برق تشکیل گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1421

به "خبرنگاران سرقت سیم های مسی برق در خوزستان خسارتی بزرگدر سرمایه ملی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سرقت سیم های مسی برق در خوزستان خسارتی بزرگدر سرمایه ملی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید