خطری جدی کاربران آیفون را تهدید می کند، آی مسیج را غیرفعال کنید!

به گزارش تور آسیایی ارزان، کیف پول تراست والت (Trust Wallet) ادعا می کند که یک آسیب پذیری روز صفر در آیفون می تواند دارایی های گوشی شما را به خطر بیندازد.

خطری جدی کاربران آیفون را تهدید می کند، آی مسیج را غیرفعال کنید!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، سرویس کیف پول تراست والت (Trust Wallet) در پیامی در صفحه رسمی خود در ایکس به کاربران آیفون پیشنهاد کرد که سرویس iMessage را به دلیل خطرات امنیتی غیرفعال کنند. این کیف پول می گوید مدارکی به دست آورده است که نشان می دهد iMessage به یک آسیب پذیری روز صفر خطرناک دچار است که حتی بدون کلیک می تواند کنترل دستگاه شما را به مهاجم بدهد و دارایی هایتان را به خطر بیندازد.

ادعای Trust Wallet درباره آسیب پذیری خطرناک iMessage در آیفون

براساس گزارش دیجیاتو، صفحه تراست والت در ایکس نوشت: هشدار به کاربران iOS: اطلاعات موثقی درباره یک اکسپلویت روز صفر خطرناک برای iMessage در دارک وب به دست ما رسیده است. این [آسیب پذیری] می تواند بدون کلیک روی به آیفون شما نفوذ کند.

ازاین رو، تراست والت پیشنهاد کرده است که تا زمان رفع این مشکل از طریق اپل، کاربران سرویس iMessage را غیرفعال کنند. برای انجام این کار می توانید از بخش تنظیمات به صفحه Messages مراجعه و سوئیچ iMessage را خاموش کنید. این سرویس ارائه دهنده کیف پول تأکید دارد که همه کیف پول های رمزارزی در آیفون با فعال بودن iMessage در معرض ریسک قرار دارند.

در ادامه ائووین چن، مدیرعامل Trust Wallet توضیح داد که این آسیب پذیری روز صفر در دارک وب برای فروش عرضه شده و قیمت آن 2 میلیون دلار است. او همچنین اسکرین شاتی از صفحه مربوطه در دارک وب را که ظاهراً این اکسپلویت در آن به فروش گذاشته شده است، منتشر کرد.

شک و تردیدها درباره صحت ادعای تراست والت

بااین حال، برخی محققان امنیتی نسبت به این ادعا شک و تردیدهای زیادی دارند. یک محقق ناشناس بلاکچین در پاسخ به اسکرین شات چن نوشت: اگر این [اسکرین شات] اطلاعات موثق شماست، این مسئله مایه شرمساری است. شما مدرکی از یک اکسپلویت iOS ندارید، اسکرین شات یک نفر را دارید که ادعا می کند دارای یک اکسپلویت است.

اگرچه رعایت ایمنی قبل از وقوع حادثه، از پشیمانی احتمالی در آینده بهتر است، اما محققان می گویند چنین ادعای بزرگی می تواند موجی از ترس را در کاربران در پی داشته باشد و این اتفاق آسیب زننده است.

در مجموع، هنوز نمی توان به این ادعا با اطمینان نگاه کرد و تا زمانی که اطلاعات بیشتری دراین باره منتشر نشود یا اپل واکنشی نشان ندهد، باید منتظر بمانیم.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 28 فروردین 1403 بروزرسانی: 28 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4980

به "خطری جدی کاربران آیفون را تهدید می کند، آی مسیج را غیرفعال کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطری جدی کاربران آیفون را تهدید می کند، آی مسیج را غیرفعال کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید