خودتان را در سفرهای جاده ای مشغول کنید

به گزارش تور آسیایی ارزان، سفرهای جاده ای طولانی می توانند به سرعت ما را خسته نمایند، البته اگر از قبل خود را برای آن آماده نکرده باشیم. اگر وسایل مخصوصی برای سرگرم کردن خودتان در راه به همراه آورید، راه کوتاه تر خواهد شد و حوصله تان هم سر نمی رود!

خودتان را در سفرهای جاده ای مشغول کنید

می توانید از فرصت بهره ببرید و این زمان را تنها به خود اختصاص دهید و کارهایی که مدت ها در فکر تان بوده اند را انجام دهید، به این ترتیب هم سرگرم خواهید شد و هم انرژی مضاعفی به دست خواهید آورد.

اما برای مشغول کردن خود در سفرهای طولانی جاده ای باید چه وسایلی به همراه داشته باشیم و چه کارهایی انجام دهیم؟

برای سفر جاده ای طولانی وسیله جمع کنید

1- کتاب ها و مجلات مورد علاقه تان را به همراه بیاورید. خواندن باعث می گردد زمان خیلی سریع تر بگذرد. می توانید کتاب ها، مجلات و یا کتاب های الکترونیکی که دوست دارید را به همراه بیاورید. سعی کنید بیشتر از یک کتاب به همراه ببرید چرا که ممکن است از خواندن یک کتاب خسته شوید و اگر کتاب دیگری داشته باشید مدت زمان بیشتری سرگرم خواهید بود (البته این نکته را هم به خاطر داشته باشید که خواندن طولانی مدت در وسایل نقلیه در حال حرکت می تواند به چشم آسیب بزند).

2- بازی هایی که بتوان آن را در وسیله نقلیه انجام داد به همراه ببرید. اگر به صورت گروهی سفر می کنید به همراه آوردن بازی هایی که بتوان آنها را در ماشین انجام داد هم شما و هم همسفرهاتان را سرگرم می نماید و باعث می گردد بیشتر خوش بگذرد. برای این منظور هم می توانید بازی های ساده شفاهی انجام دهید و هم بازی های مخصوص که در ماشین انجام می شوند را بخرید.

3- وسیله الکترونیکی محبوب تان را به همراه داشته باشید. به همراه داشتن یک وسیله الکترونیکی هم یاری می نماید مدت زمان بیشتری سرگرم بمانید. آی پد، لپ تاپ، موبایل، تبلت یا کتاب خوان تان را به همراه ببرید. حتی می توانید یک وسیله الکترونیکی مخصوص بازی با خود داشته باشید، هر چیزی که بیشتر دوست دارید. هدفون را هم نباید فراموش کنید!

4- خوراکی های سالم به همراه ببرید. وقتی حوصله تان سر می رود بیشتر از اوقات دیگر گرسنه می شوید و این حالت حتما در سفرهای جاده ای طولانی برای تان پیش خواهد آمد. پس خوراکی های سالم با خود داشته باشید، خوراکی هایی که سیرتان نمایند و احساس سنگینی هم به شما ندهند.

مثلا می توانید مقداری سبزیجات با خود به همراه بیاورید، چیزایی مانند قطعات هویج، خیار و غیره.

به همراه بردن آجیل را هم نباید فراموش کنید. این خوراکی هم سالم است و هم شما را سیر نگه می دارد.

از این زمان برای خودتان بهره ببرید

1- بنویسید. شاید مدت ها است که دارید نوشتن یک نامه یا ایمیل به یک نفر را پشت گوش می اندازید. شاید لیستی طولانی از کارهایی که باید انجام دهید را در سر دارید و باید آن را بنویسید. یک سفر جاده ای طولانی به شما این اجازه را می دهد تا با نوشتن چیزهای عقب افتاده تان سرگرم هم بشوید! بعلاوه می توانید خاطرات تان را بنویسید.

2- استراحت کنید. خیلی عالی است اگر از این سفر جاده ای طولانی برای دوری جستن از همه چیز بهره ببرید. این شامل وسایل الکترونیکی، اینترنت و حتی کتاب خواندن می گردد. به مناظری که از کنارشان عبور می کنید خیره شوید و اجازه دهید فکر تان برای خودش خیال پردازی کنید!

3- بازی های انفرادی بازی کنید. اگر همسفرهاتان نمی خواهند بازی نمایند، بازی های زیادی هست که می توانید به تنهایی انجام دهید. می توانید جدول، سودوکو و یا بازی حدس زدن کلمات بازی کنید. اگر اسمارت فون دارید می توانید چند بازی یک نفره دانلود کنید و در راه با آنها مشغول باشید.

از سفر مستند سازی کنید

1- تعداد زیادی عکس بگیرید. می توانید از دوربین موبایل تان بهره ببرید و یا اگر دوربین دارید آن را به همراه بیاورید. مطمئن شوید تعداد زیادی عکس خوب و با کیفیت از سفرتان تهیه می کنید. به کادر بندی عکس ها هم دقت کنید و سرسری عکس نگیرید وگرنه در سرانجام سفر تعداد زیادی عکس به درد نخور دارید! اگر در پی چیزهای جدیدی بگردید که بتوانید از آنها عکس بگیرید، سفر جاده ای طولانی تان کوتاه تر به نظر خواهد رسید. می توانید عکس هاتان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

2- افکار و احساسات تان راجع به سفر را بنویسید. دفتر کوچکی با خود به همراه بیاورید تا افکار و احساسا ت تان را در طول سفر بنویسید. می توانید راجع به چیزهای جدیدی و عجیبی که در طول راه دیده اید، یا گفتگوی خنده داری که داشته اید بنویسید.

3- مکان های جالب را بر روی نقشه موبایل تان نشانه گذاری کنید. یکی از برترین راه ها برای سرگرم بودن در طول راه و لذت بردن از آن این است که مکان هایی جالب برای توقف بین راهی انتخاب کنید و سپس آنها را در نقشه موبایل تان نشانه گذاری کنید و به این صورت سفر را به یک ماجراجویی تبدیل کنید. مکان هایی مانند بناهای دیدنی، رستورانی معروف، پارکی جالب و غیره. برای پیدا کردن این مکان های دیدنی در اینترنت جستجو کنید، کتاب های راهنما را بخوانید و یا از افراد محلی پرس و جو کنید.

منبع: فوت و فن / wikihow.com
انتشار: 21 مرداد 1401 بروزرسانی: 21 مرداد 1401 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 2139

به "خودتان را در سفرهای جاده ای مشغول کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودتان را در سفرهای جاده ای مشغول کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید