زیبایی خیره کننده 5 آبشار در منطقه چهارمحال و بختیاری

به گزارش تور آسیایی ارزان، در منطقه زیبای چهارمحال و بختیاری، جایی که کوهستان ها و دره های سرسبز به چشم می خورند، برخی از دیدنی ترین آبشارهای ایران را می توان یافت. این آبشارها با جذب ماجراجویان و طبیعت دوستان، زیبایی و آرامشی وصف ناپذیر را به علاقه مندان و بازدیدکنندگان ارائه می دهند. از آبشارهای خروشان شیخ علی خان تا جلوه های دلنشین دره عشق، هر یک از این آبشارها نمادی از زیبایی و شکوه طبیعت ایران است.

زیبایی خیره کننده 5 آبشار در منطقه چهارمحال و بختیاری

این گزارش، پنج آبشار شگفت انگیز استان چهارمحال و بختیاری را به تفکیک معرفی می کند.

1-آبشار شیخ علیخان

آبشار شیخ علی خان که در 12 کیلومتری چلگرد مرکز شهرستان کوهرنگ واقع شده است، گواه زیبایی شگفت انگیز استان چهارمحال وبختیاری است. در حالی که آب از تنگه سر به فلک کشیده پایین می آید، نسیم خنکی بازدیدکنندگان را فرامی گیرد و آن ها را به این واحه دلربا از طبیعت بکر دعوت می کند. آبشار شیخ علیخان که در میان قله های ناهموار زرد کوه و سیاه چادرهای عشایری ایل بختیاری احاطه شده است، با جذابیت جادویی خود روح را مجذوب خود می کند.

2-آبشار آتشگاه

آبشار آتشگاه که در 3 کیلومتری بالادست روستای آتشگاه در دره ای باریک قرار گرفته است، مظهر شکوه طبیعی استان چهارمحال وبختیاری است. همان طور که سنگ های آهکی و گچی رودخانه خروشان را می سازند، بازدیدکنندگان به دنیایی از آرامش و شگفتی منتقل می شوند. آبشار آتشگاه که در میان درختان باستانی گردو، بلوط و چنار احاطه شده است، مسافران را به غوطه ورشدن در آغوش باطراوت آن دعوت می کند.

3-آبشار دره عشق

آبشار دره عشق که در محوطه ای زیبای منطقه مشایخ شهرستان اردل واقع شده است، گواه زیبایی بی کران استان چهارمحال وبختیاری است. آب های بکر این آبشار که در ارتفاع بیش از 100 متری جریان دارد، مسیری را در میان دره های سرسبز ایجاد می کند و منظره ای از عظمت بی نظیر خلق می کند. آبشار دره عشق که در میان رودخانه آرام کارون و باغ های سرسبز انار دورک شاهپوری احاطه شده است، هوای عاشقانه و آرامش را تابیده و جایگاه شایسته خود را به عنوان قلب دره عشق به دست آورده است.

4-آبشار کوهرنگ

آبشار کوهرنگ که در میان منظره ها ناهموار کوهرنگ قرار گرفته، گواه زیبایی ماندگار استان چهارمحال وبختیاری است. این آبشار باشکوه که از طغیان آب های تونل اول کوهرنگ تشکیل شده است، آبشار تونل کوهرنگ که از طریق شگفتی های طبیعی مانند چشمه دیمه و دشت های لاله های واژگون احاطه شده است، نگاهی اجمالی به شکوه و عظمت رام نشده زمین های کوهستانی ایران به بازدیدکنندگان می دهد.

5-آبشار زرد لیمه

آبشار زرد لیمه یکی از وسیع ترین آبشارهای استان چهارمحال وبختیاری در میان کوه های سر به فلک کشیده زاگرس پنهان شده است. هنگامی که آب از ارتفاع 40 متری فرومی ریزد، منظره ای مسحورکننده از زیبایی های طبیعی را ایجاد می کند که از طریق جنگل های سرسبز بلوط و رودخانه های پرپیچ وخم احاطه شده است. آبشار زرد لیمه که تنها با پنج ساعت پیاده روی در زمین های ناهموار قابل دسترسی است، به ماجراجویان بی باک فرصتی می دهد تا با طبیعت ارتباط برقرار کنند و زیبایی های رام نشده وحشی ایران را تماشا کنند.

منبع: همگردی
انتشار: 2 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 5074

به "زیبایی خیره کننده 5 آبشار در منطقه چهارمحال و بختیاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیبایی خیره کننده 5 آبشار در منطقه چهارمحال و بختیاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید