سراب با دمای منفی 30 درجه سردترین شهر کشور

به گزارش تور آسیایی ارزان، رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی با بیان این که شهر سراب در طول دو روز گذشته سردترین شهر کشور بوده است، گفت: این شهر در روز گذشته با دمای منفی 27 درجه سانتی گراد و امروز با دمای منفی 30 درجه سانتی گراد سردترین شهر کشور است.

سراب با دمای منفی 30 درجه سردترین شهر کشور

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، محمد امیدفر، در مورد آخرین شرایط جوی استان، اظهار کرد: شرایط جوی استان تا روز پنجشنبه، پایدار و همراه با فرایند افزایش نسبی دما خواهد بود؛ به خاطر پایداری جو نیز افزایش غلظت آلاینده های جوی، کاهش دید و کیفیت هوا از فردا تا روز پنجشنبه پیش بینی می گردد.

وی اضافه کرد: از روز پنجشنبه با نفوذ سامانه بارشی که میزان بارش چندان بالایی نخواهد داشت، با وزش باد از میزان غلظت آلاینده های جوی به خصوص در تبریز کاسته خواهد شد.

وی در مورد میزان بارش های استان در طی روزهای گذشته، گفت: بیشترین میزان بارش استان در روز چهارشنبه در سراب با 16.2 میلی متر گزارش شده و در تبریز نیز 8.1 میلی متر بارش داشتیم؛ در روز سه شنبه نیز بیشترین میزان بارندگی در مرند با 10.2 میلی متر بوده و در تبریز یک میلی متر گزارش شده است، روز پنجشنبه در مناطق مختلف استان بارندگی نداشتیم و بیشترین میزان بارش نیز در بناب با 0.6 میلی متر بوده است.

امیدفر با اشاره به گفته هایی در مورد بارش برف دو متری در شهرستان های مختلفی چون هریس، اظهار کرد: میزان بارندگی برف در روزهای گذشته معمولا کمتر از یک سانتی متر از ایستگاه های هواشناسی گزارش شده است و دلیل این ارتفاع از بارش، وقوع کولاک برف و جابه جایی برف به حاشیه های مناطق بوده که این امر، ارتفاع برف را در بعضی نقاط حتی به یک متر و یا دو متر رسانده است.

وی در مورد آخرین شرایط دمایی استان نیز گفت: در 24 ساعت گذشته، سراب با دمای منفی 30 درجه سردترین شهر استان و مراغه با دمای مثبت دو درجه گرمترین شهر استان گزارش شده است.

وی اضافه کرد: دمای تبریز نیز در 24 ساعت گذشته، حداکثر منفی چهار درجه و حداقل منفی 14 بوده است، دمای فعلی تبریز هم منفی 12 بوده که نسبت به روز گذشته تغییری نکرده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1475

به "سراب با دمای منفی 30 درجه سردترین شهر کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سراب با دمای منفی 30 درجه سردترین شهر کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید