شناسایی چیزی شبیه به بشقاب پرنده در مدار ماه ، عکس

به گزارش تور آسیایی ارزان، مدارگرد شناسایی ماه ناسا، تصویر چیزی عجیب که شبیه به بشقاپ پرنده است و با سرعت بالا در حال حرکت کردن است را ماه گذشته ثبت نموده بود. اما در نهایت تعیین شد که این شی، یک بشقاب پرنده یا حتی یک شی ناشناس قمری نیست!

شناسایی چیزی شبیه به بشقاب پرنده در مدار ماه ، عکس

تینا مزدکی: ناسا در بیانیه ای گزارش داد که شی دیده شده در تصویری که مدارگرد شناسایی ماه (LRO) ثبت نموده است، مدارگرد ماه رهیاب کره (KPLO) متعلق به مؤسسه تحقیقات هوافضای کره که با نام دانوری(Danuri) شناخته می گردد. در واقع دیده شدن چنین چیزی در آن مکان، به خودی خود یک شاهکار مهندسی بود.

دانوری در آگوست 2022 پرتاب شد و اولین ماموریت کره جنوبی در ماه را رقم زد. این فضاپیما که در دسامبر 2022 وارد مدار ماه شد، برای یاری به برنامه ریزی ماموریت های آینده به قطب های ماه طراحی شده است.

با توجه به سرعت نسبتا بالا بین دو فضاپیما که حدود 1500 کیلومتر در ساعت است، گروه عملیات مدارگرد شناسایی ماه ناسا برای نشان دادن مکان مناسب به دوربین های LROC، به زمان بندی دقیقی احتیاج داشتند.

علت اینکه دانوری به جای یک فضاپیمای معمولی با دو پنل خورشیدی و یک آنتن، یک شی کوچک بنظر می رسد این است که زمان نوردهی دوربین مدارگرد شناسایی ماه بسیار کوتاه و تنها 0.338 میلی ثانیه بود. در نتیجه به علت سرعت بالا دو فضاپیما، در تصویر اینطور دیده می گردد.

LRO بعلاوه بقایای فرودگرهای ماه را نیز شناسایی نموده است. اوایل سال جاری، حتی در تلاشی برای بهبود سیستم های موقعیت یابی فرودگرهای آینده، لیزری را از کاوشگر هندی پرتاب کرد. سال گذشته، ShadowCam دانوری که به وسیله ناسا توسعه داده شد، LRO را در یک جابجایی کامل نقش، نشان داد.

منبع: futurism

323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 فروردین 1403 بروزرسانی: 22 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4861

به "شناسایی چیزی شبیه به بشقاب پرنده در مدار ماه ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی چیزی شبیه به بشقاب پرنده در مدار ماه ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید