فروش فراتر از انتظار طرحی از میکل آنژ

به گزارش تور آسیایی ارزان، یک طراحی کوچک اثر میکل آنژ 33 بار بیشتر از قیمت پیش بینی شده در حراجی فروخته شد.

فروش فراتر از انتظار طرحی از میکل آنژ

به گزارش خبرنگاران، یک طرح اثر میکل آنژ، هنرمند چیره دست رنسانس در حراجی کریستیز به قیمت 201,600 دلار فروخته شد.

آرت نت نوشت، مسئولان حراجی کریستیز پیش بینی نموده بودند که این نقاشی به قیمتی بین 6,000 الی 8,000 دلار به فروش برسد اما در نهایت در حراجی که در هفدهم آوریل برگزار گردید، در کمال تعجب به قیمتی 33 برابر برآوردها فروخته شد.

این طراحی یک طرح ساده است که در آن یک تکه مرمر را به تصویر می کشد. این تکه بلوک سنگ مرمر احتمالا یکی از پروژه های بلندپروازانه میکل آنژ برای کلیسای سیستین بوده است.

در کنار این طرح بعلاوه کلمه simile به معنای مشابه نوشته شده است.

با اینکه میکل آنژ این تکه کاغذ 4.5 در 6 سانتی متری را امضا ننموده است، کارشناسان به کریستیز اطمینان دادند که این اثر به وسیله این هنرمند خلق شده است.

اینکه این طراحی بسیار بالاتر از قیمت برآوردی فروش رفته است، نباید تعجب آور باشد، زیرا آثار میکل آنژ به طور معمول با ارقام رکوردشکنی به فروش می رسد. چندی قبل یکی از پیش طرح های این هنرمند در حراجی کریستیز که سال 2008 برگزار گردید، بیش از 90,000 دلارفروخته شد، این درحالی بود که قیمت آن بین 12500 تا 18800 دلار پیش بینی شده بود.

در سال 2022 نیز، حراجی کریستیز یک طراحی اثر میکل آنژ را به قیمت 24 میلیون دلار فروخت.

برای بسیاری، میکل آنژ هنوز هم بزرگترین هنرمند تمام ادوار تاریخ است. تسلط او بر حوزه های مختلف از جمله نقاشی، مجسمه سازی و معماری بی نظیر است. با این حال، هسته اصلی تمرین خلاقانه او، طراحی بود.

این هنرمند ایتالیایی قبل از ساخت هر نقاشی و مجسمه طرح های متعددی از پیکر انسان خلق می کرد. این طراحی ها درک عمیقی از آناتومی و فیزیولوژی را نشان می دهد و بینشی را در خصوص چگونگی رویکرد میکل آنژ به ترکیب های پیچیده اش ارائه می نماید.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 3 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 5099

به "فروش فراتر از انتظار طرحی از میکل آنژ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش فراتر از انتظار طرحی از میکل آنژ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید