تور استرالیا ارزان: قربانیان جاذبه گردشگری استرالیا در سه روز

به گزارش تور آسیایی ارزان، در طول چند روز اخیر تا به امروز سه جهانگرد در دیواره بزرگ مرجانی از مهم ترین جاذبه های گردشگری استرالیا جان باخته اند.

تور استرالیا ارزان: قربانیان جاذبه گردشگری استرالیا در سه روز

با تور استرالیا ارزان از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

جسد یک جهانگرد انگلیسی 60 ساله در حالی در عمق 15 متری کف دریا در منطقه دیواره بزرگ مرجانی استرالیا پیدا شد که این سومین نفری است که در چند روز اخیر در این منطقه فوت نموده بودند.

این مرد انگلیسی روز آدینه، برای دومین بار به غواصی در این منطقه رفته بود. اما جسدد وی در حالی که تجهیرات تنفسی از دهان او جدا شده بود کشف شد و کوشش های تیم پزشکی برای احیای وی به نتیجه نرسید.

روز چهارشنبه نیز دو مرد فرانسوی در حالی که مشغول غواصی بودند در فاصله زمانی کمی از یکدیگر به علت سکته جان باختند. در ابتدا گمان می شد این دو جهانگرد فرانسوی به سبب نیش نوعی بسیار خطرناک از عروس دریایی کشته شده اند اما روی بدن آنها آثاری از گزیدگی دیده نشده است.

کول مکنزی از اتحادیه مجریان تور پارک دریایی استرالیا گفت مرگ سه جهانگرد در طول مدت سه روز بی سابقه است و میانه جهانی مرگ و میر در حین غواصی یک در هر 100 هزار نفر است.

سالانه 4 میلیون توریست از دیواره های بزرگ مرجانی بازدید می نمایند و به علت کاهش ارزش دلار استرالیا سال جاری رکورد بازدیدنمایندگان از این منطقه شکسته شده و فقط تعداد توریستان داخلی این منطقه 33/5 درصد از مارس سال گذشته رشد داشته است.

صخره های مرجانی به سبب قرار گرفتن در معرض دمای رو به افزایش آب و آلودگی ساقه زنده درون خود را تخلیه می نمایند و به همین علت سفید می گردد. مرجان ها می توانند از پدیده سفید شدن جان سالم به در ببرند اما ار چه مدت زمان و شدت این پدیده بیشتر باشد احتمال مرگ آنها نیز افزایش می یابد.

توریستان بین المللی دیواره بزرگ مرجانی و پل بندر سیدنی را به عنوان مهمترین مقاصد توریستی در این کشور می شناسند، این در حالیست که دیواره های بزرگ مرجانی به واسطه پدیده سفید شدن صخره ها به یک نگرانی بین المللی تبدیل شده است و تا به امروز حدود 22 درصد از کل صخره های مرجانی به رنگ سفید درآمده اند.

دیواره بزرگ مرجانی در سال 1981 در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شد و یکی از مهمترین جاذبه های توریستی استرالیا محسوب می گردد. در حال حاضر اندازه مرگ و میر مرجان ها بر اثر سفیدشدن 35 درصد تخمین زده شده است.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 دی 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1934

به "تور استرالیا ارزان: قربانیان جاذبه گردشگری استرالیا در سه روز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور استرالیا ارزان: قربانیان جاذبه گردشگری استرالیا در سه روز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید