محدودیت سوختگیری با کارت بنزین جایگاه برداشته شد

به گزارش تور آسیایی ارزان، با اعلام سهمیه بندی بنزین از بامداد جمعه 24 آبان، محدودیت سوختگیری با کارت جایگاه (20 لیتر در هر بار سوختگیری) برداشته شد.

محدودیت سوختگیری با کارت بنزین جایگاه برداشته شد

به گزارش تور آسیایی ارزان، عرضه بنزین در جایگاه های سوخت از 22 مردادماه امسال صرفاً با ارائه کارت هوشمند سوخت خودرو امکانپذیر شد. با این وجود کارت سوخت جایگاه داران نیز در اختیار متقاضیان بنزین قرار داشت و هر فردی تا هر میزانی که تمایل داشت می توانست در جایگاه ها سوخت گیری کند.

اما از اول شهریورماه به بعد با هدف ترغیب مردم به استفاده از کارت سوخت شخصی، میزان سوخت گیری با کارت آزاد جایگاه ها در هر بار سوخت گیری، از 60 لیتر به 30 لیتر کاهش یافت و در مرحله بعدی از 16 مهرماه، بار دیگر سهمیه کارت سوخت جایگاه داران به 20 لیتر در هر بار سوختگیری کاهش پیدا کرد.

بالاخره بامداد جمعه 24 آبان، بنزین سهمیه بندی شد و قیمت این فرآورده نفتی به صورت سهمیه ای (60 لیتر ماهانه برای خودروهای شخصی) در هر لیتر 1500 تومان و به صورت آزاد 3000 تومان معین شد. البته با این تصمیم، محدودیت سوختگیری با کارت سوخت جایگاه دار هم برداشته شد تا کسانی که هنوز پیروز به دریافت کارت سوخت شخصی خود نشده اند بتوانند از کارت سوخت جایگاه ها استفاده کنند.

در این باره فاطمه کاهی، سخنگو شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی به تور آسیایی ارزان گفت: سهمیه کارت سوخت جایگاه داران به حالت سابق یعنی 60 لیتر در هر بار سوختگیری بازگشته و محدودیت 20 لیتر کارت سوخت جایگاه داران برداشته شده است.

به گفته وی، در حال حاضر بنزین با کارت سوخت جایگاه داران برای کسانی که کارت سوخت ندارند، هر لیتر 3000 هزار تومان عرضه می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 561

به "محدودیت سوختگیری با کارت بنزین جایگاه برداشته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت سوختگیری با کارت بنزین جایگاه برداشته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید