مصوبه هیات وزیران در مورد برطرف مشکل ورود موقت فرش دستبافت ابلاغ شد

به گزارش تور آسیایی ارزان، خبرگزاری مهر/ براساس اخبار بدست رسیده، مصوبه هیات وزیران در مورد برطرف مشکل ورود موقت فرش دستبافت ابلاغ شد.

مصوبه هیات وزیران در مورد برطرف مشکل ورود موقت فرش دستبافت ابلاغ شد

تصویب نامه هیأت وزیران در مورد الحاق متنی به عنوان بند ت به ماده 75 آئین نامه اجرایی قانون امور گمرکی ابلاغ شد.

ماده 75: در موارد زیر به جای اخذ تضمین به اخذ تعهد کتبی اکتفا می گردد:

بند ت الحاقی: ورود موقت فرش دستبافت و سایر بافته های داری ایرانی برای انجام عملیات تعمیر، رفوگری، شست و شو، رنگ برداری و عرضه در نمایشگاه.

لازم به ذکر است تا به امروز برای وارد کردن فرش احتیاج به ارائه تضمین ریالی و دلاری بود اما از این پس این امر با اخذ تعهد کتبی امکانپذیر شد.

محمدرضا زارع برزشی در این رابطه گفته است: پس از درخواستهای مکرر بخش خصوصی و پیگیری این مرکز در راستای رونق فضای کسب و کار فعالان فرش دستبافت، جلوگیری از مهاجرت نیروهای ماهر به کشورهای همسایه و افزایش عایدی ارزی به وسیله فراهم کردن فضای مناسب در بخشهای ارائه خدمات به فرش دستبافت به عنوان یک کالای با ارزش غیر نفتی، با نظر مساعد وزیر صنعت، معدن و تجارت با ارائه پیشنهاد اصلاح ماده 75 آئین نامه اجرایی قانون امور گمرکی، هیئت وزیران در تاریخ 18 بهمن مصوبه ای را در رابطه با ورود موقت فرش دستبافت و سایر بافته های داری ایرانی برای انجام عملیات تعمیر، رفوگری، شست و شو، رنگ برداری و عرضه در نمایشگاه تصویب کرد.

منبع: همگردی
انتشار: 23 بهمن 1402 بروزرسانی: 23 بهمن 1402 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 3190

به "مصوبه هیات وزیران در مورد برطرف مشکل ورود موقت فرش دستبافت ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبه هیات وزیران در مورد برطرف مشکل ورود موقت فرش دستبافت ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید