دیدار با فرزند پس از طلاق چگونه خواهد بود؟

به گزارش تور آسیایی ارزان، پس از جاری شدن حکم طلاق دادگاه درباره چگونگی ملاقات فرزند با والدینش تصمیم گیری می نماید.

دیدار با فرزند پس از طلاق چگونه خواهد بود؟

به گزارش خبرنگار ، بر اساس قانون مدنی در صورتی که زوجین طلاق بگیرند باید حق ملاقات برای فردی که حضانت طفل با او نیست فراهم گردد.

ماده 1174 قانون و مدنی درباره این موضوع صحبت نموده است و گفته در صورت طلاق حق ملاقات برای فردی که از آن تحت نظر او نیست باید فراهم گردد و جزئیات ملاقات با نظر دادگاه معین خواهد شد.

قانون به هر یک از والدین گفته است خودشان باید درباره ملاقات فرزند با یکی از طرفین تصمیم گیری نمایند، اما در صورتی که طرفین در مورد زمان مکان و سایر جزئیات ملاقات اختلاف نظر داشته باشند دادگاه زمان و مکان ملاقات را بر اساس شرایط و مساله کودک معین می نماید.

علاوه بر آن دادگاه زمان ملاقات فرزند و برای هر یک از طرفین معین می نماید و بر اساس نظر دادگاه این فرزند می تواند یک بار در هفته ،دو بار در هفته یا تنها در آخر هفته با والدین خود ملاقات داشته باشد.

علاوه بر آن فردی که حضانت طفل با اونیست نمی تواند بدون اجازه دیگری فرزند را از کشور خارج کند و در صورت انجام این کار باید حتماً با دادگاه مشورت گردد تا دادگاه بر اساس مصالح کودک اجازه خروج از کشور را صادر کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 2 خرداد 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 928

به "دیدار با فرزند پس از طلاق چگونه خواهد بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار با فرزند پس از طلاق چگونه خواهد بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید