نزدیک شدن ترسناک یک سیاره به زمین!

به گزارش تور آسیایی ارزان، دانشمندان اخیرا سیارکی را کشف کردند که در یک اتفاق عجیب و ترسناک تا فاصله 12 هزار کیلومتری به زمین نزدیک شد و این سنگ فضایی تا 70 سال دیگر به سمت زمین حرکت نخواهد کرد.

نزدیک شدن ترسناک یک سیاره به زمین!

غزال زیاری: سه روز پیش بود که دانشمندان سیارکی را کشف کردند که به شکلی عجیب به فاصله ای بسیار نزدیک با زمین رسید ولی بدون ایجاد خطر خاصی، روز جمعه از فاصله 19 هزار کیلومتری کره زمین عبور کرد.

این سیارک به نام Asteroid 2024 GJ2 ، ابعادی به میزان یک خودرو دارد و اخترشناسان بلافاصله پس از کشف آن، محاسبه کردند که از فاصله 19 هزار کیلومتری کنار زمین عبور می کند که این فاصله، تنها 3% فاصله بین کره زمین و ماه است.

طبق گزارش آژانس فضایی اروپا، ابعاد Asteroid 2024 GJ2 بین 2.5 و 5 متر است و جزو سیارک های با وزن بالا به شمار می رود که درصورتی که مدار آن مستقیما با مدار زمین تقاطع پیدا می کرد، در جو زمین می سوخت.

ستاره شناسان معتقدند که این سیارک حدودا در ساعت 15 روز پنجشنبه 23 فروردین به وقت تهران، به نزدیکترین فاصله اش با کره زمین (فاصله ای 12.298 کیلومتری زمین) رسید و به گفته مسئولان مرکز هماهنگی اجسام نزدیک زمین آژانس فضایی اروپا، این سیارک تا سال 2093 دیگر به سمت کره زمین حرکت نخواهد کرد و در آن زمان هم این سیارک به این میزان به زمین نزدیک نخواهد شد.

طبق برآوردهای دانشمندان در سال 2093، این سیارک حداکثر تا فاصله 205 هزار کیلومتری زمین خواهد آمد که 10 برابر دورتر از نزدیکترین فاصله این سیارک با زمین در مقایسه با سفر روز پنجشبه و نصف فاصله زمین و ماه خواهد بود.

ناسا تا امروز حدود 35 هزار سیارک نزدیک به زمین را شناسایی و لیست کرده که تعداد بسیار محدودی از آنها، به منزله تهدیدی برای کره زمین به حساب می آیند.

منبع: livescience

227321

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 فروردین 1403 بروزرسانی: 24 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4899

به "نزدیک شدن ترسناک یک سیاره به زمین!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نزدیک شدن ترسناک یک سیاره به زمین!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید