هوای امروز تهران؛ ناسالم برای گروه های حساس

به گزارش تور آسیایی ارزان، براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز (28 فروردین ماه) در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

هوای امروز تهران؛ ناسالم برای گروه های حساس

به گزارش ایسنا بنا بر پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، صبحگاه امروز (28 فروردین ماه) در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که عمدتاً ناشی از پایداری نسبی جو، عدم وزش باد مؤثر و افزایش تردد خودرو ها در نخستین ساعات روز است.

با حاکمیت جو پایدار و عدم وزش باد مؤثر طی روز بر غلظت آلاینده ها افزوده خواهد شد و در بعضی مناطق کیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی خواهد ماند.

در ساعات پایانی امروز (28 فروردین ماه) نیز پیش بینی می گردد با تجمع آلاینده ها همراه با افزایش حجم ترافیک، بر غلظت ذرات معلق افزوده گردد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

افزایش تندی باد در نخستین ساعات فردا (29 فروردین ماه) سبب پراکندگی آلاینده ها می گردد و با کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل در بیشتر مناطق کاهش غلظت آلاینده ها و بهبود کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

به تدریج با وزش باد مؤثر و افزایش ناپایداری جوی همراه با رشد ابر و احتمال رگبار پراکنده در بعضی ساعات بعدازظهر، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم می گردد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در شرایط مطلوب قرار خواهد گرفت.

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت آدینه انتظار می رود شاهد کاهش غلظت آلاینده ها نسبت به شب گذشته باشیم که به تبع آن کیفیت هوای پایتخت در محدوده سالم قرار خواهد گرفت.

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته 80 و هوا در شرایط قابل قبول (سالم) بود. این شاخص هم اکنون 99 و هوا در شرایط قابل قبول است.

منبع: فرارو
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 21 خرداد 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 965

به "هوای امروز تهران؛ ناسالم برای گروه های حساس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای امروز تهران؛ ناسالم برای گروه های حساس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید