پلمب موسسه های برگزارکننده عقد آریایی ، دفترخانه های متخلف به دادسرا معرفی شدند

به گزارش تور آسیایی ارزان، رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق از پلمب موسسه هایی اطلاع داد که مراسم عقد آریایی برگزار می کردند.

پلمب موسسه های برگزارکننده عقد آریایی ، دفترخانه های متخلف به دادسرا معرفی شدند

تور آسیایی ارزان نوشت: علی مظفری رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق در رابطه با رواج عقد آریایی در دفاتر ثبت ازدواج، اظهار کرد: با توجه به غیرقانونی بودن برگزاری مراسم عقد آریایی در دفترخانه های رسمی ازدواج، به تازگی شاهد تأسیس موسساتی در کنار دفترخانه های ازدواج بودیم که آن ها مراسم عقد آریایی را برگزار می کردند و بر این اساس شکایتی علیه این موسسات به دادسرای سعادت آباد ارسال شد.

مظفری اعلام کرد: در حال حاضر پرونده 21 نفر از افراد شاغل در این موسسات به اتهام جعل عنوان در دادسرای سعادت آباد در حال رسیدگی است.

وی با بیان اینکه دادرسی در مورد متصدیان و افراد شاغل در این اماکن در حال اجرا است، اضافه نمود: حکم آن ها هنوز صادر نشده است.

رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق گفت: تعداد کمی از دفاتر ازدواج رسمی نیز درگیر این مراسم بودند که با موسسات غیرمجاز به صورت مشارکتی اقدام به برگزاری مراسم عقد آریایی می کردند که به دستور رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مورد این دفترخانه ها، ماده 42 اعمال شد و حکم تعلیق موقت دریافت کردند و پرونده این دفاتر به دادسرای انتظامی این سازمان ارسال شد.

مظفری اعلام کرد: در کل کشور 5 دفترخانه به دلیل برگزاری مراسم عقد آریایی حکم تعلیق موقت گرفتند و پرونده آن ها به دادسرای انتظامی سازمان ثبت اسناد و املاک ارسال شده است.

وی در رابطه با پلمب موسسات غیرمجازی که اقدام به برگزاری مراسم عقد آریایی می کردند، گفت: 10 موسسه در استان تهران، 14 موسسه در استان البرز و 10 موسسه در سایر استان های کشور به علت برگزاری مراسم عقد آریایی پلمب شدند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 511

به "پلمب موسسه های برگزارکننده عقد آریایی ، دفترخانه های متخلف به دادسرا معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلمب موسسه های برگزارکننده عقد آریایی ، دفترخانه های متخلف به دادسرا معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید