چرا دزدان دریایی کارائیب 6 با حضور مارگو رابی به جای اسپارو محبوب نخواهد شد؟

به گزارش تور آسیایی ارزان، اگرچه دزدان دریایی کارائیب 6 با حضور مارگو رابی قرار است سبب راه اندازی مجدد فرنچایز دزدان دریایی کارائیب بدون حضور جک اسپاروی محبوب با بازی جانی دپ گردد، اما بعید به نظر می رسد که این فیلم بتواند به موفقیت چندانی دست پیدا کند.

چرا دزدان دریایی کارائیب 6 با حضور مارگو رابی به جای اسپارو محبوب نخواهد شد؟

بنابراین آینده فرنچایز دزدان دریایی کارائیب در حال حاضر مبهم و تیره و تار است. در سال 2020، اعلام شد که ششمین فیلم دزدان دریایی کارائیب با بازی مارگو رابی و فیلم نامه کریستینا هادسون ساخته خواهد شد، اما در سال های اخیر هیچ گونه پیشرفتی در این پروژه صورت نگرفته است.

در این بین، این سوال پیش می آید که آیا جانی دپ، ستاره اصلی دزدان دریایی کارائیب به این فرنچایز بازخواهد گشت یا نه. در واقع این سوال همچنان به عنوان یک سوال بحث برانگیز به جای مانده است. طوماری که خواهان حضور اسپارو با بازی دپ در دزدان دریایی کارائیب 6 بود، اکنون بیش از هفت صد هزار بار امضا شده، اما تا به امروز خبری مبنی بر بازگشت این بازیگر به سریال منتشر نشده است. در واقع عدم دعوت از او در یکی دیگر از فیلم های پرفروش بزرگ، نشان می دهد که او به دزدان دریایی کارائیب باز نخواهد گشت.

از طرفی دزدان دریایی کارائیب 6 می خواهد از فرنچایز سودآور دزدان دریایی کارائیب به نفع خود استفاده کند اما بنا به دلایلی این کار جواب نمی دهد. چرا که بنا به دلایل زیادی جک اسپارو با بازی جانی دپ غیرقابل جایگزینی است. از سوی دیگر، بقیه شخصیت های فرانچایز دزدان دریایی کارائیب، نیز بازیگران بزرگ گیشه به حساب نمی آیند. علاوه براین، فرایند ساخت دزدان دریایی کارائیب 6 به وسیله هالیوود چندان به درستی مدیریت نشده و حتی گفته می گردد که این فیلم به یک حامی نجات بخش احتیاج دارد.

کنار گذاشتن جانی دپ برای این دنباله از دزدان دریایی کارائیب بسیار گران تمام خواهد شد. اما علت این امر چیست؟

قرار است ستاره فیلم دزدان دریایی کارائیب 6 که در سال 2020 خبر فراوری آن منتشر شد، مارگو رابی باشد و در واقع او قرار است جای جنی دپ را در دنیای دزدان دریایی بگیرد. اطلاعات زیادی در خصوص این پروژه در دست نیست، اما همین که می دانیم قرار نیست دپ در این فیلم حضور داشته باشد نشان از فاجعه ای بزرگ دارد.

بزرگ ترین مشکل پروژه بازیگرانی نیستند که در آن حضور دارند بلکه گنج بی نظیری است که در پروژه حضور ندارد. نام جانی دپ در اعلامیه مربوط به راه اندازی ذکر نشده که با توجه به مسائل خانوادگی و حقوقی این بازیگر، قابل درک نیز هست اما این یک مسئله بزرگ برای فرنچایز دزدان دریایی کارائیب خواهد بود. شاید بهتر است این طور بگوییم که بدون جک اسپارو با بازی جانی دپ، همان بهتر است که هیچ دنباله ای برای دزدان دریایی کارائیب ساخته نگردد، زیرا تمام داستان این فرنچایز حول محور حضور همین بازیگر در جریان است و بدون حضور او، داستانی برای روایت باقی نخواهد ماند.

اگرچه هر راه اندازی مجدد مستلزم شروعی تازه است، اما واقعیت این است که دپ و عملکرد او در تار و پود سریال تنیده شده و به راحتی نمی توان این عنصر خاص را که به کل فرنچایز روحی فوق العاده سرگرم کننده دمیده بود از آن حذف نمود. در حقیقت حذف این بازیگر کلیدی بدان معنی است که این فیلم پیش از فراوری، غزل خداحافظی را خوانده و مرگ خود را در گیشه امضا نموده است.

فیلم نامه دزدان دریایی کارائیب 6 می تواند چالشی دیگر برای این استودیوی فیلم سازی باشد

کریستینا هادسون، فیلم نامه نویس دزدان دریایی کارائیب 6، از نظر فنی، کارنامه درخشانی دارد و لذا دخالت های استودیو ممکن است باعث بروز مسائلی گردد. در واقع ممکن است بین کیفیت کار او و استقبالی که از آن می گردد، یک شکاف نگران کننده وجود داشته باشد، چراکه بعضی آثار محبوب او نیز قبلا از نظر اقتصادی مغلوب شده اند و لذا ممکن است فیلم نامه های تحسین شده قبلی اش نیز مورد موشکافی قرار بگیرند.

با این حال، فیلم دزدان دریایی کارائیب 6 با بازی مارگو رابی با مشکل بزرگ تری هم رو به رو است و آن این است که. دو فیلم نامه اخیر هادسون، یعنی بامبلبی محصول سال 2018 و پرندگان شکاری محصول سال 2020، هر دو تا حد زیادی مورد پسند منتقدان قرار گرفتند. با این حال، فیلم های ساخته شده از روی این فیلم نامه ها از نظر اقتصادی ضعیف عمل نموده بودند. بنابراین، فیلم نامه هادسون احتمالا یا به وسیله استودیو تغییر پیدا خواهد نمود و یا فیلم، درست بر اساس فیلم نامه پیش خواهد رفت که ممکن است به یک شکست اقتصادی دیگر ختم گردد.

به علاوه می توان، بین فیلم های بامبلبی محصول سال 2018 و پرندگان شکاری و دزدان دریایی کارائیب 6 شباهت هایی را نیز یافت. چرا که آن ها هم فرنچایزهای پرطرفداری بودند که می خواستند یک نقش اول زن را در خود جای دهند، بنابراین پیروی از همین دستورالعمل ممکن است برای دزدان دریایی کارائیب 6 امیدوارکننده نباشد. با این که ساخت دزدان دریایی کارائیب 6 با حضور مارگو رابی کوششی برای راه اندازی یک فرنچایز پرطرفدار است که نقش اصلی آن را یک زن بر عهده دارد، معلوم نیست که مخاطبان با این تغییرات چگونه برخورد خواهند کرد.

چرا مارگو رابی نمی تواند جایگزین جک اسپارو با بازی جانی دپ گردد؟

در حالی که مارگو رابی به عنوان یکی از ستارگان بزرگ سینما در نظر گرفته می گردد، حتی بازیگری به مهارت او نیز باید فکر جانشینی جک اسپارو را از ذهنش بیرون کند. چرا که جک اسپارو با بازی جانی دپ یک کاراکتر پرفروش و منحصربه فرد است و اگرچه رابی به خاطر ایفای نقش های مشابه به خوبی شناخته شده، اما نمی توان کارهای قبلی او را با جایگزینی در این نقش مقایسه نمود. بازی رابی در نقش کاراکتر هارلی کوین که یک فرصت طلب بد اخلاق اما کاریزماتیک بود تقریبا شبیه به جک اسپارو با بازی دپ به نظر می آمد.

اما استفاده از همان کاراکتر در دزدان دریایی کارائیب 6 می تواند بینندگان را به این فکر بیندازد که این بازیگر در حال تقلید شخصیت جک اسپارو است. در واقع مارگو رابی هر کاری هم که انجام دهد باز هم نمی تواند جای جانی دپ را بگیرد و قطعا این دنباله با حضور او به شکست منتهی خواهد شد.

چرا راه اندازی مجدد دزدان دریایی کارائیب به بازگرداندن شخصیت های قدیمی احتیاج دارد؟

اگر بخواهیم حضور مارگو رابی را نادیده بگیریم باز هم دزدان دریایی کارائیب 6 دو راه دارد. یا باید جک اسپارو و همراهانش را بازگرداند یا آن ها را به کلی حذف کند که هیچ کدام از این دو کار هواداران دزدان دریایی کارائیب را شاد نمی کند. اگر جک حتی در یک نقش کوچک هم حضور نداشته باشد، دزدان دریایی کارائیب 6 باید داستانی را که مدت ها این فرنچایز بر آن تکیه نموده بود از نو تغییر دهد. به علاوه، اگر جانی دپ حضور نداشته باشد، بینندگان چندان علاقه ای به بازگشت کاراکترهای قدیمی مانند دیوی جونز نخواهند داشت. چرا که فرنچایز نمی تواند بدون بازگرداندن جانی دپ از داستان های قدیمی اش بهره ببرد.

بدون شخصیت هایی مانند جونز، کاپیتان باربوسا و الیزابت سوان، دزدان دریایی کارائیب 6 نمی تواند هیچ گونه ارتباطی با فرنچایز اصلی داشته باشد و قطعا به فیلمی مجزا تبدیل خواهد شد. ما در فیلم مشابهی به نام گشت و گزار در جنگل شاهد وقوع این امر بودیم. چرا که این فیلم کوشش کرد تا حال و هوای دزدان دریایی کارائیب را بدون حضور بازیگران اصلی فرانچایز بازگرداند و علیرغم حضور بازیگران نام آشنا مغلوب شد. این بدان معناست که دزدان دریایی کارائیب 6 قطعا به شخصیت های قدیمی فرنچایز احتیاج دارد تا بتواند برگ برندهای برای موفقیت در دست داشته باشد، اما بدون حضور جک اسپارو، نمی تواند هیچ یک از آن ها را بازگرداند.

چرا شخصیت های قدیمی نمی توانند سبب فروش بالای راه اندازی مجدد دزدان دریایی کارائیب شوند؟

اگر شخصیت های قدیمی بازگردند، مجموعه دزدان دریایی کارائیب بدون جک اسپارو چه داستانی را می خواهد روایت کند؟ او به خصوص در دو دنباله اخیر این فرنچایز، نقش فوق العاده کلیدی ای را بر عهده داشت و تمام داستان های فرنچایز در نهایت به جک ختم می شد. پس بازگشت شخصیت های قبلی بدون او چه سودی برای این فرنچایز خواهد داشت؟ این سری فیلم ها آن قدر به حضور جک متکی شده اند که هیچ یک از شخصیت های بعدی بدون او داستان جذابی برای گفتن ندارند.

این بدان معناست که بازگرداندن آن ها به فرنچایز یک کار احمقانه و کوششی بی فایده است که هیچ سودی را در پی ندارد و لذا تمامی این مسایل سبب ایجاد این سوال می گردد که آیا بدون حضور جک اسپارو اصلا احتیاج است که دزدان دریایی کارائیب 6 ساخته گردد؟ پاسخ نهایی این است که بدون حضور جانی دپ، داستان این فیلم، هر چه که باشد هیچ جذابیتی برای مخاطبان نخواهد داشت. حتی اگر کاراکتر جذابی مانند مارگو رابی به کار گرفته گردد. زیرا او نمی تواند جز تقلید کورکورانه از کاراکتر دپ کار تازه ای انجام دهد. به همین ترتیب، بازگرداندن افرادی مانند کارینا از دزدان دریایی کارائیب 5 هم بعید به نظر می رسد برای کسی جالب باشد، مگر اینکه جک نیز بازگردد.

در واقع بازگشتن جک سبب می گردد تا همه چیز مانند قطعات پازل در جای خودش قرار گیرد و نبود او نیز همه چیز را به هم می ریزد. در نهایت، اینکه آیا اصلا احتیاجی به ساخت دزدان دریایی کارائیب 6 وجود دارد یا نه، سوالی است که سازندگان فرنچایز دزدان دریایی کارائیب باید از خود بپرسند و به آن پاسخ دهند. در حقیقت ساخت این پروژه هنوز در هاله ای از ابهام نهفته است چرا که سرمایه گذاری بر روی چنین پروژه عظیمی احتیاجمند تفکر بیشتر است.

منبع: screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 8 خرداد 1401 بروزرسانی: 8 خرداد 1401 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 2069

به "چرا دزدان دریایی کارائیب 6 با حضور مارگو رابی به جای اسپارو محبوب نخواهد شد؟" امتیاز دهید

3 کاربر به "چرا دزدان دریایی کارائیب 6 با حضور مارگو رابی به جای اسپارو محبوب نخواهد شد؟" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا دزدان دریایی کارائیب 6 با حضور مارگو رابی به جای اسپارو محبوب نخواهد شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید