چرا وای فای تلویزیون سامسونگ دائم قطع می گردد

به گزارش تور آسیایی ارزان، مهم نیست که چقدر فناوری پیشرفت می نماید، همواره نوعی باگ یا نقص فنی در انواع محصولات دیجیتال وجود خواهد داشت که شما را آزار می دهد. بعضی از این مسائل ممکن است بی اهمیت باشند؛ در حالی که بعضی دیگر می توانند مسائل بزرگتری ایجاد نمایند. یکی از مسائلی که در خصوص استفاده از تلویزیون های هوشمند وجود داد، قطع مکرر وای فای در این دستگاه ها است. به عنوان مثال، وای فای تلویزیون سامسونگ ممکن است بر اثر بعضی از باگ ها مکررا قطع و وصل گردد. در اینجا به صورت جامع در خصوص دلیل این مشکل و روش های برطرف آن بحث می کنیم.

چرا وای فای تلویزیون سامسونگ دائم قطع می گردد

در این مطلب می خوانید:

Toggle
 • قطع وای فای تلویزیون سامسونگ
 • تنظیم مجدد تلویزیون و اینترنت سامسونگ
 • سخت افزار را آنالیز کنید
 • نحوه تنظیم مجدد شبکه تلویزیون سامسونگ
 • ریست فکتوری تلویزیون سامسونگ
 • یاری گرفتن از متخصص

قطع وای فای تلویزیون سامسونگ

یکی از آزاردهنده ترین مسائل در خصوص لوازم هوشمند، عدم وصل شدن آن ها به شبکه وای فای است. این مشکل می تواند در یک تلفن هوشمند، یک لپ تاپ یا یک تلویزیون اتفاق بیفتد. به عنوان مثال، تلویزیون هوشمند سامسونگ را در نظر بگیرید. سامسونگ ده ها سال است که وجود دارد، یکی از پیشرو ها در تلویزیون های باکیفیت است و در زمینه رضایت مشتری پیشرو است، اما گاهی اوقات، حتی این دستگاه ها ممکن است ارتباط وای فای خود را از دست بدهند.

معمولاً این به علت سیستم عامل قدیمی تلویزیون شما است که از برقراری ارتباط با وای فای تلویزیون سامسونگ جلوگیری می نماید. البته، ممکن است در ن هایت چیز بسیار پیچیده تری باشد، اما در بیشتر مواقع می توانید مشکل را به روش ساده ای برطرف کنید.

تنظیم مجدد تلویزیون و اینترنت سامسونگ

گاهی اوقات، برترین راه چاره برای یک مشکل تکنولوژیکی یک ترفند قدیمی است که همه ما سال هاست انجام می دهیم. ریستارت کردن سیستم همواره اولین گام برای حل مشکل است. این موضوع همان چیزی است که به عنوان تنظیم مجدد نرم افزاری شناخته می شود یا - به عبارت ساده تر - جدا کردن آن از برق و دوباره وصل کردن دوباره آن.

اکنون، احتمالا اولین چیزی که به فکر می رسد این است که برای حل مشکل وای فای تلویزیون سامسونگ، آن را از برق بکشید و دوباره آن را وصل کنید، اما این واقعاً برترین راه برای انجام این کار نیست، اگرچه ممکن است مشکل شما برطرف شود. برای نتیجه گیری بهتر می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • تلویزیون را از برق بکشید
 • روتر را از برق بکشید
 • حداقل 30 ثانیه صبر کنید.
 • روتر خود را دوباره به برق وصل کنید.
 • تلویزیون خود را دوباره به برق وصل کنید.
 • صبر کنید تا روتر شما دوباره به مودم و اینترنت وصل شود.
 • منتظر بمانید تا ببینید آیا وای فای تلویزیون سامسونگ دوباره وصل می شود یا خیر.

اگر همه این کار ها را انجام داده باشید و اتصال دوباره برقرار شود، عالی است، اما ممکن است هنوز از شر این مشکل خلاص نشده باشید.

این کار فقط می تواند یک راه چاره موقت باشد و روز بعد یا یک هفته بعد، ممکن است در همان مخمصه قرار بگیرید. اگر این رخ داد یا تنظیم مجدد نرم افزار در ابتدا مشکل را برطرف نکرد، باید برای حل این مشکل به سراغ گزینه های دیگر بروید.

سخت افزار را آنالیز کنید

اگر انجام تنظیمات نرم افزاری بالا جواب نداد، اکنون باید اتصالات خود را دوباره آنالیز کنید. اینجا است که باید به روتر خود بروید. پس از تنظیم مجدد نرم افزار، مطمئن شوید که آیا روتر شما ارتباط بین مودم و اینترنت را دوباره برقرار کرد؟

آیا می توانید با استفاده از آن اتصال وای فای در دستگاه های دیگر وب گردی کنید؟ اگر نمی توانید از یک وب سایت در تلفن هوشمند خود بازدید کنید و روتر شما دوباره به اینترنت وصل نشده است، مسئله ای در روتر شما وجود دارد و نه تلویزیون سامسونگ.

فرض کنید روتر و اینترنت شما به خوبی کار می نمایند. قدم بعدی که باید بردارید این است که مستقیماً وای فای تلویزیون سامسونگ خود را با استفاده از کابل اترنت به روتر یا مودم خود متصل کنید. به طور کلی، اتصال سیمی پایدارتر از اتصال بی سیم خواهد بود.

استفاده از کابل اترنت برای اتصال مستقیم این دو نیز می تواند مسائل موجود در می ان افزار را برطرف کند، زیرا گاهی اوقات تلویزیون هنگام اتصال به روز می شود. برای این کار باید روتر یا مودم خود را نسبتاً به تلویزیون نزدیک کنید تا کابل اترنت شما بتواند به هر دو دستگاه برسد.

این روش اتصال بی سیم شما را نادیده می گیرد. اما اگر بقیه دستگاه ها به وای فای متصل می شوند، پس به احتمال زیاد مشکل وای فای تلویزیون سامسونگ به سخت افزار مربوطه در خود تلویزیون مربوط می شود. در این حالت، ممکن است لازم باشد تلویزیون را برای تعمیر ببرید یا آنالیز کنید که آیا دستگاه شما هنوز تحت گارانتی است یا خیر، اما قبل از انجام این کار، می توانید چند مورد دیگر را امتحان کنید.

نحوه تنظیم مجدد شبکه تلویزیون سامسونگ

تا به اینجا احتمالا متوجه شده اید که مشکل شما مربوط به خود دستگاه است و نه مربوط به روتر مربوطه. برترین اقدامی که می توانید در این مرحله انجام دهید، تنظیم مجدد شبکه در تلویزیون است.

این کار به سادگی جدا کردن و وصل کردن تلویزیون نیست، اما این بدان معنا نیست که بازنشانی شبکه برای تنظیم وای فای تلویزیون سامسونگ یک فرآیند پیچیده است. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است.

 • دکمه Home را روی کنترل از راه دور سامسونگ فشار دهید.
 • به گزینه Settings بروید و آن را انتخاب کنید.
 • گزینه All Settings را انتخاب کنید.
 • به Network بروید و آن را انتخاب کنید.
 • گزینه Reset Network را انتخاب کنید.
 • با انتخاب Reset تأیید کنید که می خواهید این کار را انجام دهید.
 • پس از تنظیم مجدد، گزینه Network Settings را انتخاب کنید.
 • روتر Wi-Fi خود را پیدا کنید و دوباره به آن متصل شوید.

این کار باید مسائل اتصال وای فای تلویزیون سامسونگ شما را برطرف کند و شما می توانید به طور معمول از تمام ویژگی های هوشمند تلویزیون خود بهره ببرید. بازنشانی دستگاه یک راه چاره موقت برای تنظیم اتصال به وای فای است؛ اما اگر دوباره با مشکل اتصال وای فای روبرو شدید، می توانید مجددا این روش را امتحان کنید.

ریست فکتوری تلویزیون سامسونگ

اگر در عیب یابی برای برطرف مسائل اتصال وای فای تلویزیون سامسونگ خود به این مرحله رسیده اید، احتمالاً کاملاً ناامید شده اید. متأسفانه، به عنوان آخرین راه چاره، برترین فرصتی که برای برطرف این مشکل دارید این است که تلویزیون خود را به حالت کارخانه بازنشانی کنید.

انجام این کار همه چیز را از تلویزیون شما پاک می نماید و مثل این است که آن را تازه از فروشگاه خریداری کرد هاید. تنظیمات تصویر تلویزیون سامسونگ شما به حالت پیش فرض باز می شود و هر برنامه ای که دانلود نموده اید، حذف خواهد شد.

به علاوه، هر برنامه ای که قبلاً در تلویزیون به آن ورود داشته اید؛ از شما می خواهد دوباره وارد سیستم شوید. در اینجا نحوه تنظیم مجدد تلویزیون خود به تنظیمات کارخانه آورده شده است.

 1. دکمه Menu را روی کنترل از راه دور سامسونگ خود فشار دهید.
 2. به گزینه Settings بروید و آن را انتخاب کنید.
 3. گزینه All Settings را انتخاب کنید.
 4. گزینه General & Privacy را انتخاب کنید.
 5. تا انت های منو را تا آخر تغییر دهید و Reset را انتخاب کنید.
 6. اگر یک پین برای تلویزیون خود ایجاد نموده اید، اکنون آن را وارد می کنید. اگر ندارید، شماره پین پیش فرض 0000 است.
 7. دکمه Reset را فشار دهید.
 8. OK را انتخاب کنید، تلویزیون شما همه چیز را به تنظیمات کارخانه بازنشانی می نماید.

بسته به اینکه چه مدل تلویزیون سامسونگ دارید، ممکن است مجبور شوید مسیر دیگری را برای رسیدن به آن طی کنید، در این صورت، این کار را انجام دهید:

 1. تنظیمات را باز کنید.
 2. گزینه پشتیبانی را انتخاب کنید.
 3. Self Diagnosis را انتخاب کنید.
 4. دکمه Reset را انتخاب کنید.

بعد از انجام این کار، همانطور که برای اولین بار تلویزیون را خریدید، به روتر خود متصل خواهید شد.

یاری گرفتن از متخصص

پس از اینکه تلویزیون سامسونگ خود را به طور کامل به تنظیمات کارخانه بازنشانی کردید، به احتمال زیاد تمام مسائل اتصال وای فای تلویزیون سامسونگ شما حل می شود. با این حال، ممکن است اینطور نباشد. گاهی اوقات علی رغم همه کوشش ها ممکن است به طرز ناامید نماینده ای شکست بخورد. اگر به این نقطه رسید، تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که با یک متخصص تماس بگیرید تا در این مورد به شما یاری کند، زیرا ممکن است مسئله ای باشد که یک فرد معمولی به تنهایی قادر به حل آن نیست، به خصوص اگر یک مسئله سخت افزاری باشد.

بعلاوه می توانید با پشتیبانی سامسونگ تماس بگیرید یا برای آن ها پیغام ارسال کنید. در بحث های شما با سامسونگ، آن ها ممکن است تشخیص دهند که تعمیر لازم است. اگر نمی خواهید به وسیله سامسونگ بروید، می توانید با یک تعمیرگاه فنی تماس بگیرید تا ببینید آیا آن ها می توانند مشکل را در تلویزیون سامسونگ شما تشخیص دهند. امیدواریم این سیستم های پشتیبانی بتوانند با هر مسئله ای که تلویزیون شما دارد مقابله نموده و آن را برطرف نمایند.

منبع: شبکه چی
انتشار: 13 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 5310

به "چرا وای فای تلویزیون سامسونگ دائم قطع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا وای فای تلویزیون سامسونگ دائم قطع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید