چطور از ویژگی های تازه هوش مصنوعی کروم استفاده کنیم؟

به گزارش تور آسیایی ارزان، گوگل کروم به قابلیت های نوی تجهیز شده و در این مقاله قصد داریم ویژگی های نو هوش مصنوعی کروم را معرفی نموده و سپس نحوه استفاده از ویژگی های نو کروم را مطرح کنیم.

چطور از ویژگی های تازه هوش مصنوعی کروم استفاده کنیم؟

گوگل کروم ویژگی های هوش مصنوعی را به زرادخانه خود اضافه نموده و نوید این موضوع را می دهد که تجربه وب گردی شما را روان تر، شیک تر و منحصر به فردتر کند. با این اوصاف، هر مرورگری دارای ویژگی های هوش مصنوعی است؛ بنابراین کدام یک از ویژگی های تازه کروم ارزش استفاده دارد و چرا باید بیشتر از قابلیت های این برنامه استفاده کنیم؟

چگونه ویژگی های هوش مصنوعی گوگل کروم را فعال کنیم

خوب یا بد، هوش مصنوعی امروزه در همه جا وجود دارد. با توسعه ابزارهای هوش مصنوعی، خال برنده فقط داشتن برترین فناوری هوش مصنوعی نیست. باید قابلیت های این فناوری به صورت ادغام یکپارچه برای کاربران در برنامه های روزمره ارائه گردد. گوگل کروم این مسئله را به واقعیت تبدیل می نماید. کروم با آخرین به روزرسانی های خود، ویژگی های هوش مصنوعی را دریافت نموده که به ساده سازی و بهبود تجربه آنلاین شما یاری می نماید. ابزارهای کروم همچنان به عنوان آزمایشی علامت گذاری می شوند، به این معنی که در حال توسعه فعال هستند و تکامل خواهند یافت. علاوه بر این مورد، در زمان نوشتن این مطلب، ابزارهای مورد نظر برای همه در دسترس نیست. در اختیار قرار گرفتن قابلیت های کروم از منطق روشنی پیروی نمی نماید. به عنوان مثال، در حالی که من ویژگی های هوش مصنوعی را در کروم لپ تاپ خود دارم، آنها را در رایانه خود ندارم، حتی اگر هر دو نسخه مشابه هستند و از یک نمایه Google استفاده می نمایند.

برای اطمینان از اینکه ویژگی های هوش مصنوعی را از دست ندهید، Google Chrome خود را به آخرین نسخه به روز کنید. هنگامی که از آخرین نسخه استفاده می کنید، در اینجا نحوه فعال کردن ویژگی های هوش مصنوعی گوگل کروم آورده شده است:

1. روی سه نقطه عمودی در گوشه سمت راست بالای مرورگر کروم خود کلیک کنید.

2. به Settings بروید.

3. در منوی سمت چپ، به بخش Experimental AI بروید . اگر نمی توانید آن را پیدا کنید، پس شانسی ندارید. هیچ علامت مخفی در کروم برای روشن کردن این ویژگی های آزمایشی هوش مصنوعی نیز وجود ندارد.

4. ویژگی ها را پیدا نموده و آنها را در موقعیت روشن قرار دهید.

اگر زمانی که ویژگی های هوش مصنوعی را روشن کنید، منتظر آتش بازی خیره نماینده و ارتقای آینده نگر بودید، ناامید خواهید شد. ویژگی ها به طور نامحسوس در منوها کار می نمایند و برای استفاده باید در پی آنها باشید. در زمان نگارش این مقاله، ویژگی های هوش مصنوعی گوگل کروم سه عملکرد را ارائه می نمایند: ساخت تم، سازماندهی برگه ها و فراوری متن. بیایید نگاه دقیق تری به این ویژگی های کاربردی بیندازیم.

چگونه گوگل کروم را با تم های هوش مصنوعی شخصی سازی کنیم؟

اگرچه انجمن گوگل کروم طیف گسترده ای از تم ها را برای مرورگر ارائه می دهد، هیچ کدام نمی تواند بهتر از طرح هایی که خودتان می سازید برای شما مناسب باشد. هوش مصنوعی کروم ایجاد تم های سفارشی را آسان می نماید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک درخواست وارد و سپس یک سبک را انتخاب کنید.

1. یک تب تازه در کروم باز کنید.

2. در سمت چپ پایین، سفارشی کردن کروم را انتخاب کنید.

3. در نوار کناری، روی Create with AI کلیک کنید.

4. موضوع را در کادر متن شرح دهید.

5. سبک، حالت و رنگ را انتخاب کنید.

6. روی Create کلیک کنید.

سپس کروم مجموعه ای از تم های ایجاد شده به وسیله هوش مصنوعی را بر اساس ورودی های شما در اختیارتان قرار می دهد. می توانید آنها را امتحان نموده و سپس یکی را که بیشتر دوست دارید روی مرورگر خود اعمال کنید. برگه Inspiration شامل تم های بیشتری است که به وسیله هوش مصنوعی فراوری شده که می توانید برای الهام گرفتن از آنها، این برگه را مشاهده کنید. تم های اخیر شما ذخیره می گردد تا بتوانید بعداً به آنها بازگردید. بسیاری از ما زمان قابل توجهی را صرف استفاده از گوگل کروم می کنیم. طبیعی است که تم و رنگ های مرورگر به نحوی بر ذهنیت ما تاثیر بگذارد. من دو نمایه کروم دارم: یکی برای کار و دیگری برای تحصیل. من تم های هر نمایه را سفارشی نموده ام تا با وظایف مربوطه مطابقت داشته باشد، به من یاری می نماید ذهنیت درستی برای هر کار داشته باشم و به من یادآوری می نماید که کار را با زمان مطالعه مخلوط نکنم.

نحوه سازماندهی سریع تب های گوگل با هوش مصنوعی

همه ما از ناامیدی باز بودن ده ها برگه مطلع هستیم. داشتن تعداد زیادی برگه باز کروم بر رم رایانه شما سنگینی می نماید ، و هرج و مرج وجود برگه های زیاد، پیگیری کارهایی که انجام می دهید را سخت می نماید. هدف AI تعبیه شده در کروم این است که با سازماندهی آنها در گروه های برچسب گذاری شده بر اساس زمینه شان، مانند Microsoft Copilot، به نوار برگه های آشفته نظم دهد. در بخش زیر، نحوه سازماندهی برگه ها با هوش مصنوعی کروم را شرح می دهیم:

1. روی هر تب Chrome کلیک راست کنید.

2. گزینه Organize similar tabs را انتخاب کنید.

3. نام گروه برگه را ویرایش و Create Group را انتخاب کنید. فقط یک گروه در یک زمان ظاهر می گردد.

با این کار، کروم برگه های شما را سازماندهی می نماید و هر گروه برگه را برچسب گذاری می نماید. اگر شما هم مانند من هستید و تمایل به انجام چند کار ناکارآمد دارید، این ویژگی واقعا مفید است. گروه بندی موضوعات مختلف به طور جداگانه به شما یاری می نماید بدون احتیاج به بستن برگه های دیگر و نگرانی در خصوص از دست دادن پیشرفت، روی کار خود تمرکز کنید.

چگونه با هوش مصنوعی گوگل کروم در هر جایی بنویسیم؟

چت ربات های هوش مصنوعی ابزارهای فوق العاده ای برای فراوری متن هستند. چه در حال نوشتن یک ایمیل، تهیه پیش نویس پست یا پر کردن یک فرم باشید، این دسته از ابزار واقعا مفید هستند. با این حال، معمولا یک دغدغه جزئی وجود دارد: باید ابزار هوش مصنوعی را در یک برگه جداگانه باز نموده، متن را فراوری نموده و سپس به صفحه وب برگردید تا نتایج را جای گذاری کنید. هوش مصنوعی کروم مرحله اضافی را حذف و به شما یاری می نماید هر چیزی را در هر قسمت متنی بنویسید. در اینجا به این صورت است:

1. در هر فیلد متنی در کروم کلیک راست کنید.

2. گزینه Hel me write را انتخاب کنید.

3. دستوری را وارد کنید که شرح می دهد چه چیزی می خواهید بنویسید.

4. روی Create کلیک کنید.

هنگامی که کروم متن را فراوری کرد، روی Insert کلیک کنید تا آن را به قسمت متن سمت راست اضافه کنید. در صورت احتیاج، می توانید متن را با کلیک کردن روی پنجره های کشویی Length و Tone تغییر دهید تا این پارامترها را تنظیم کنید. همان تکنیک های متداول و رایج در دستورنویسی سایر هوش های مصنوعی، در اینجا نیز کار می نماید، بنابراین با درخواست های بهتر، انتظار نتایج بهتری را داشته باشید. اگرچه قابلیت های هوش مصنوعی کروم هنوز در مرحله آزمایشی است، هوش مصنوعی گوگل کروم بعضی از عملنمودهای امیدوارنماینده ای را ارائه می دهد. در حال حاضر قابلیت های پیشرفته مذکور هیچ چیز نوآورانه یا ناشناخته ای را ارائه نمی دهند، اما ادغام این ویژگی های هوش مصنوعی در کروم راحتی ظریفی را فراهم می نماید و تجربه کلی مرور را بهبود می بخشد.

منبع: makeuseof

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 22 فروردین 1403 بروزرسانی: 22 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4866

به "چطور از ویژگی های تازه هوش مصنوعی کروم استفاده کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور از ویژگی های تازه هوش مصنوعی کروم استفاده کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید