چطور یاری فنر خراب را شناسایی کنیم؟

به گزارش تور آسیایی ارزان، یاری فنر ها ارتباط بسیار مهمی با ایمنی خودرو دارند و در صورت بروز مشکل در این بخش ممکن است مواردی نظیر عدم پایداری و یا حتی چپ شدن خودرو رخ دهد.

چطور یاری فنر خراب را شناسایی کنیم؟

به گزارش ، یاری فنر های خودرو در صورتی که خراب شوند ممکن است کیفیت سواری خودرو را کاهش دهند و بی توجهی به آن عواقب بدتری خواهد داشت.

ممکن است اغلب افراد بروز مشکل در یاری فنر ها را جدی نگیرند، اما باید بدانید که یاری فنر ها ارتباط بسیار مهمی با ایمنی خودرو دارند و در صورت بروز مشکل در این بخش ممکن است مواردی نظیر عدم پایداری و یا حتی چپ شدن خودرو نیز رخ دهد.

در این گزارش به آنالیز مهمترین نشانه های خرابی یاری فنر ها می پردازیم:

تغییر ظاهری یکی از نشانه های خرابی یاری فنر ها به شمار می رود و در صورتی که بر اثر اعمال ضربات مختلف به خودرو نظیر تصادفات، یاری فنر ها تغییر ظاهری بدهند، با نگاه به یاری فنر ها و تشخیص تغییر در ظاهر آن ها می توان بروز ایراد در این بخش را تشخیص داد.

مشاهده افتادگی در یکی از چهار گوشه خودرو نیز می تواند نشان دهنده خرابی یاری فنر ها باشد.

در این بین نشتی نیز نشانه دیگری از خرابی یاری فنر ها محسوب می گردد به طوری که سیال روغنی باید در یاری فنر ها وجود داشته باشد، اما در صورت مشاهده نشتی در یاری فنرها، حتما باید آن ها تعویض شوند.

کان های نامتعارف یکی دیگر از نشانه های خرابی یاری فنر است به طوریکه اگر در جاده های هموار تکان های غیر عادی در خودرو مشاهده گردد یا در هنگام ترمز زدن قسمت جلو خودرو به مقدار زیادی به سمت پایین حرکت کند یا به اصطلاح شیرجه بزند نشان دهنده خرابی یاری فنر ها است.

رقصیدن چرخ ها می تواند نشان دهنده خرابی یاری فنر باشد به طوریکه اگر در حین عبور از پستی بلندی ها چرخ ها به طور دائم به سمت بالا یا پایین برود و به عبارتی بازی محور ها و چرخ ها بیشتر گردد این پدیده نشان دهنده خرابی یاری فنر ها است.

اگر خودرو به یک سمت کشیده گردد ممکن است یکی از عوامل آن خرابی در سیستم تعلیق شامل تایرها، فنر ها و یاری فنر ها باشد و باید این موارد توسط تعمیرکار مجرب بازدید گردد.

فرسودگی نامتعارف تایر ها نیز می تواند نشان دهنده خرابی یاری فنر باشد در صورتی که تایر ها به صورت غیرعادی فرسوده شوند نشانگر بروز عیب در سیستم تعلیق به خصوص در یاری فنر ها است.

خرابی یاری فنر می تواند باعث ایجاد صدای تقه مانندی در هنگام عبور از دست انداز ها گردد به صورتی که شنیدن این صدا کاملا واضح خواهد بود. یکی از موارد ایجاد این صدا می تواند ناشی از شل شدن پیچ نگهدارنده یاری فنر در جای خود باشد.

منبع: میزان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 1 خرداد 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 926

به "چطور یاری فنر خراب را شناسایی کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور یاری فنر خراب را شناسایی کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید