کسوف کامل و دنباله دار؛ تصویر روز ناسا، عکس

به گزارش تور آسیایی ارزان، تصویر نادر دو دنباله دار در خلال کسوف را ثبت کرد و از موارد نادری است که دنباله داری را درحال گذر از سطح زمین شکار کرد.

کسوف کامل و دنباله دار؛ تصویر روز ناسا، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران و براساس گزارش زومیت، در جریان خورشیدگرفتگی کامل هفته گذشته، نه یک، بلکه دو دنباله دار در نزدیکی خورشید ظاهر شدند.

دنباله دار مورد انتظار، 12P یا پونز بروک بود، اما به طرز ناامیدکننده ای کم نورتر از آن چیزی بود که بسیاری انتظار داشتند. بااین حال، دنباله دار نسبتاً ناشناخته SOHO-5008 نیز در نوردهی طولانی مدت دوربین ظاهر شد.

این دنباله دار، 5008اُمین دنباله داری بود که در تصاویر گرفته شده به وسیله فضاپیمای SOHO در مدار خورشید شناسایی شد. SOHO-5008 که احتمالاً بسیار کوچک تر بود، یک آفتاب گرد بود که در عرض چند ساعت با عبور از نزدیکی خورشید، متلاشی شد.

در تصویر روز ناسا چه می بینیم؟

تصویر ارائه شده نه تنها برای گرفتن دو دنباله دار در خلال کسوف غیرمعمول است، بلکه یکی از موارد نادری است که یک دنباله دار را درحال گذر از سطح زمین ثبت نموده است.

در تصویر بعلاوه تاج پراکنده خورشید و سیارات عطارد (چپ) و زهره (راست) قابل مشاهده است. از میان این سیارات و دنباله دارها، تنها زهره در سایه تاریک ماه - که در 8 آوریل از آمریکای شمالی عبور کرد - به راحتی برای میلیون ها نفر قابل مشاهده بود.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 فروردین 1403 بروزرسانی: 30 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 5013

به "کسوف کامل و دنباله دار؛ تصویر روز ناسا، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسوف کامل و دنباله دار؛ تصویر روز ناسا، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید