کلاه مخصوص رانندگان بولدوزر

به گزارش تور آسیایی ارزان، یک کلاه ایمنی آزمایشی تازه رانندگان وسایل نقلیه مخصوص ساختمان سازی را از جراحت های جدی حفظ می کند.

کلاه مخصوص رانندگان بولدوزر

به گزارش خبرنگاران ، این دستگاه اندازه تکان خوردن پوشنده آن حین رانندگی را اندازه گیری می کند و هنگامی که لرزش بیش از حد شود، هشدار می دهد.

به نقل از مهر، تیمی از محققان انستیتو فرانهوفر آلمان و شرکت System Reliability کلاه ایمنی نو را برای استفاده از طریق رانندگان ماشین های سنگین مانند بولدوزرها طراحی کرده اند. هرچند این کلاه ایمنی ظاهری معمولی دارد، اما به حسگرهای پیزوالکتریک مجهز شده است.

حسگر مذکور به شکل یک لایه نازک از جنس آلومینیوم است که با لایه ای از فوم پروپیلن پوشیده شده و به طور کلی براساس تاثیر پیزوالکتریک فعالیت می کند. هنگامیکه حسگر کج و کوله شود، این ماده یک سیگنال الکتریکی قابل سنجش ارسال می کند. هرچه اندازه از شکل افتادگی بیشتر باشد، ولتاژ سیگنال نیز بالاتر می رود.

در حالیکه کاربر هنگام راندن وسیله نقلیه تکان می خورد، شکل حسگر به طور مرتب تغییر می کند و در نتیجه سیگنال هایی تولید می شود. ولتاژ و فرکانس این سیگنال ها به یک ماژول فرستنده که روی بدن قرار می گیرد، ارسال می شود و از همان جا اطلاعات به یک رایانه منتقل خواهد شد.

نرم افزار روی رایانه داده ها را تحلیل می کند و اگر تشخیص داده شود که اندازه تکان خوردن به حد خطرناکی رسیده، به کاربر هشدار می دهد. بسیار مهم است که کاربران فعالیتی انجام دهند، به خصوص آنکه تکان خوردن شدید و طولانی بدن می تواند به طور جدی به مغز ، ستون فقرات و چشمان آسیب برساند. در حقیقت این ابزار را می توان هنگام ساخت وسایل نقلیه مربوط به ساختمان سازی نیز به کار برد تا قبل از تولید آن، اندازه تکان خوردن ردیابی و اصلاح شود.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 فروردین 1403 بروزرسانی: 17 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4744

به "کلاه مخصوص رانندگان بولدوزر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاه مخصوص رانندگان بولدوزر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید