اجرای طرح هر محله یک گروه دوچرخه سوار

به گزارش تور آسیایی ارزان، شهردار منطقه 15 از شروع طرح هر محله یک گروه دوچرخه سوار در راستای گسترش حمل ونقل پاک در محلات 20 گانه منطقه 15 اطلاع داد.

اجرای طرح هر محله یک گروه دوچرخه سوار

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، وحیدرضا انارکی محمدی با بیان مطلب فوق اضافه نمود: راهبرد اصلی مدیریت شهری برای کاهش ترافیک و آلودگی هوا، توسعه حمل ونقل پاک بویژه دوچرخه و مترو است.

او با اشاره به اینکه دو رویکرد توسعه حمل و نقل پاک و اولویت دادن به پیاده محوری و پرهیز از خودرومحوری را در دستور کار قرار دادیم اضافه نمود: کوشش کردیم با تامین زیرساخت ها، احداث راستا دوچرخه سواری در محله های منطقه، افزایش ایستگاه ها و تعداد دوچرخه و نیز طرح های آموزشی و ترغیبی شهروندان را به استفاده از این وسیله پاک تشویق کنیم.

محمدی به طرح هر محله یک گروه دوچرخه سوار اشاره نمود و گفت: این طرح به همت پارک ترافیک با همکاری اداره آموزش های شهروندی ویژه بانوان و با هدف ایجاد وگسترش گروه های دوچرخه سوار مردمی و NGO ها شروع به کار نموده است و علاقه مندان می توانند برای ثبت نام و آموزش به نزدیکترین سرای محله سکونت خود یا اداره آموزش های شهروندی مراجعه نمایند.

شهردار منطقه اضافه نمود: این آموزش ها با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در سه سطح مقدماتی، میانی و تکمیلی - دوچرخه سواری شهری برگزار می گردد که مرحله مقدماتی به صورت مجازی و 2 مرحله دیگر به صورت عملی در گروه های 20 نفره در بوستان ترافیک منطقه و توسط مربیان فدراسیون برگزار می گردد.

محمدی با اشاره به شرایط آلودگی هوا در کلانشهر تهران و لزوم فرهنگ سازی اضافه نمود: با برپایی چنین برنامه هایی بتوانیم فرهنگ استفاده از دوچرخه را برای تمامی اقشار جامعه نهادینه کنیم.

پارک ترافیک منطقه 15 در ناحیه سه به آدرس خیابان شهید ابراهیمی، خیابان شهید اسماعیلی واقع است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1506

به "اجرای طرح هر محله یک گروه دوچرخه سوار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح هر محله یک گروه دوچرخه سوار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید