احتمال نابودی بشر به وسیله هوش مصنوعی

به گزارش تور آسیایی ارزان، دیجیاتو: با وجود احتمال نابودی بشر به وسیله هوش مصنوعی، ایلان ماسک معتقد است که باید توسعه این فناوری را پیش برد.

احتمال نابودی بشر به وسیله هوش مصنوعی

ماسک در سمینار Great AI Debate دوباره درباره خطرات فناوری هوش مصنوعی و البته مزایای آن صحبت کرد. او گفت: من فکر می کنم محتمل است که [هوش مصنوعی]به بشریت انتها دهد؛ احتمالاً با جف هینتون [ملقب به پدرخوانده هوش مصنوعی]موافقم که این احتمال حدود 10 یا 20 درصد یا چیزی شبیه این است.

ماسک اشاره ای نکرد که چگونه به این رقم رسیده است، بااین حال او از آینده هوش مصنوعی با خوش بینی نسبی یاد می نماید.

نظرات ایلان ماسک درباره هوش مصنوعی و نابودی بشر

در این سمینار، ماسک تخمین زد که هوش دیجیتالی تا سال 2030 از مجموع تمام هوش انسانی فراتر خواهد رفت. درحالی که او باور دارد نکات مثبت احتمالی چنین هوشی بیشتر از نکات منفی آن باشد، اذعان کرد که اگر توسعه هوش مصنوعی به مسیر فعلی خود ادامه دهد خطری برای دنیا وجود خواهد داشت.

رومن یامپولسکی، محقق ایمنی هوش مصنوعی و مدیر آزمایشگاه امنیت سایبری در دانشگاه لوئیزویل آمریکا، می گوید حق با ایلان ماسک است و هوش مصنوعی می تواند خطری برای حیات بشریت باشد؛ اما مالک ایکس در ارزیابی خود کمی محافظه کار است.

به باور یامپولسکی، احتمال اینکه هوش مصنوعی کنترل بشر را در دست بگیرد یا باعث یک رویداد انتها دهنده بشریت گردد، بسیار بالاتر از 10 یا 20 درصد است. این محقق هوش مصنوعی می گوید، چون کنترل هوش مصنوعی پیشرفته غیرممکن است، تنها امید ما این است که آن را نسازیم.

ایلان ماسک پیش تر درباره برترین راه برای ایمن نگه داشتن انسان ها از این فناوری گفته بود: [هوش مصنوعی]را مجبور به دروغ گفتن نکنید؛ حتی اگر حقیقت ناخوشایند باشد. این موضوع خیلی مهم است.

منبع: انتخاب
انتشار: 15 فروردین 1403 بروزرسانی: 15 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4692

به "احتمال نابودی بشر به وسیله هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال نابودی بشر به وسیله هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید