11 سریال تازه مارول که در سال 2024 منتشر خواهند شد

به گزارش تور آسیایی ارزان، آینده دنیای سینمایی مارول در تلویزیون شامل 11 پروژه در دست انتشار است که هر کدام در جایگاه خاص خود قرار می گیرند و به شیوه خودشان هواداران را به وجد می آورند. فهرست فیلم های آینده دنیای سینمایی مارول قطعاً از 7 فیلم اعلام شده طولانی تر خواهد شد، اما پروژه های تلویزیونی و سریال های تازه استودیو مارول طبیعتاً گسترده تر از پروژه های سینمایی خواهند بود. پروژه های مختلفی که در فاز چهارم انتشار یافتند و ادغام مجدد شخصیت های مدافعان (Defenders)، شخصیت هایی مانند دردویل، در دنیای سینمایی مارول، باعث شده آینده تلویزیونی این فرنچایز از بخش سینمایی آن گسترده تر باشد.

11 سریال تازه مارول که در سال 2024 منتشر خواهند شد

با توجه به سابقه ای که جهانی سینمایی مارول با سریال های تلویزیونی شبکه دیزنی+ دارد، این موضوع هم می تواند مثبت و هم منفی باشد. برخی از سریال های جهانی سینمایی مارول واقعاً قوی ظاهر شدند و با استقبال مخاطبان و منتقدان به ورودی های پیروز و فوق العاده ای برای این فرنچایز تبدیل شدند، اما برخی دیگر از این سریال ها به قدری هواداران را ناامید کردند که به سهم خود باعث شدند استودیو مارول به طور کامل تولیدات تلویزیونی خود را اصلاح کند و تغییر مسیر بدهد. با وجود انتظار و هیجان هواداران، باید دید سرنوشت سریال های تازه مارول چه خواهد بود.

1. سریال بدون عنوان نوا (Nova)

سریال تلویزیونی نوا هنوز به طور رسمی تأیید نشده و دلیل آنکه در این فهرست کمترین هیجان را برای انتشارش داریم، همین است. در غیر این صورت یک سریال که به شخصیتی همچون نوا اختصاص داده شده باشد، بی میزان هیجان انگیز است و قطعاً تمام هواداران مارول را به وجد می آورد. در اوایل سال 2022 رسانه ددلاین گزارش داد که جهانی سینمایی مارول یک پروژه درباره نوا به نویسندگی صابر پیرزاد، نویسنده سریال شوالیه ماه (Moon Knight)، در دست تولید دارد. از آن زمان به بعد، به روز رسانی های کمی در رابطه با این پروژه ارائه شده است، اگرچه به احتمال زیاد اخبار بیشتر در ادامه سال 2024 همراه با اخبار باقی سریال های تازه کمپانی مارول منتشر خواهد شد.

2. زامبی های مارول (Marvel Zombies)

وقتی از تازهترین سریال های مارول صحبت می کنیم دیر یا زود یکی از طرفین بحث به سریال زامبی های مارول اشاره می کند. این سریال اولین بار در سال 2021 به عنوان اسپین آف سریال چه می شد اگر…؟ (What If…?) معرفی گشت. فصل 1 چه می شد اگر…؟، قسمت 5 با نام چه می شد اگر زامبی ها…؟ (What If… Zombies?!) جهانیی را به ما نشان داد که در آن شیوع بیماری زامبی ها به ابرقهرمانان مشهور مارول نیز رسیده و آن ها را به هیولاهای بی مغز و مردگان متحرک تبدیل کرده. ایده اصلی سریال زامبی های مارول بی نظیر است. حتی ترکیب شخصیت هایی که از زمان اعلام تولید سریال فاش شد نیز به طرز قابل توجهی هیجان انگیز است و افرادی مانند شانگ چی، خانم مارول، کیت بیشاپ و جیمی وو نقش های اصلی این سریال را ایفا می کنند. با همه این ها زامبی های مارول با باقی سریال های تازه مارول یک تفاوت مهم دارد: این سریال هیچ تأثیر گسترده یا مستقیمی روی جهانی سینمایی مارول نخواهد گذاشت.

3. سریال بدون عنوان درباره واکاندا (Wakanda)

قبل از انتشار فیلم سینمایی پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد (Black Panther: Wakanda Forever) اعلام شد مجموعه پلنگ سیاه صاحب یک اسپین آف در قالب سریال تلویزیونی و با موضوع واکاندا خواهد شد. نویسنده و کارگردان فیلم های پلنگ سیاه، رایان کوگلر، قرار است در تولید این سریال مشارکت داشته باشد. این اعلامیه کنجکاوی بسیاری از هواداران مارول را برانگیخت. با وجود اینکه هنوز هیچ بازیگر، داستان معین یا تاریخ انتشار و حتی هیچ عنوانی برای این پروژه اعلام نشده است، مشارکت کوگلر و وعده کاوش بیشتر در یکی از بهترین مکان های جهانی سینمایی مارول، باعث شده هواداران درباره این سریال هیجان زده باشند. بدون شک سریالی با موضوع واکاندا می تواند در میان سریال های آینده مارول بدرخشد.

4. سفر ویژن (Vision Quest)

یکی از سریال های تازه مارول سفر ویژن است که اسپین آف سریال پیروز و تحسین شده وانداویژن (WandaVision) به شمار میرود. در این سریال خواهیم دید ویژن سفید پس از آنکه خاطرات ویژن اصلی را دریافت کرد، چه می کند و به چه سمتی سوق داده می گردد. چنین داستانی به خودی خود برای هواداران مارول جالب است، به خصوص که یکی از نویسندگان سریال وانداویژن، جک شفر، در این سریال مشارکت خواهد داشت. با این وجود سخت می توان تصور کرد سریال سفر ویژن چگونه با باقی پروژه های جهانی سینمایی مارول مرتبط خواهد شد و اگر سفر ویژن آن قدر از وانداویژن فاصله نمی گرفت همه چیز امیدوارکننده تر می بود. به هر حال پاول بتانی در نقش ویژن فوق العاده است و می توان در رابطه با کیفیت این سریال خوش بین بود.

5. دوست خوب محله شما مرد عنکبوتی (Your Friendly Neighborhood Spider-Man)

این سریال تازه مارول ابتدا تحت عنوان مرد عنکبوتی: سال اول (Spider-Man: Freshman Year) معرفی گشت و سپس نامش به دوست خوب محله شما مرد عنکبوتی تغییر کرد. این سریال انیمیشنی روی جوانی های پیتر پارکر (سال اول دبیرستان) تمرکز می کند. با توجه به اینکه مرد عنکبوتی یکی از محبوب ترین شخصیت های تاریخ فرهنگ پاپ به شمار می آید، مجذوب کنندهیت این سریال مشهود است. از پیتر پارکر نوجوان گرفته تا حضور شخصیت های دیگر مارول از جمله دردویل، دکتر اختاپوس و عقرب و باقی شخصیت های کلاسیک جهانی عنکبوتی، این سریال بدون شک هیجان انگیز است. علاوه بر این هر داستان تازهی از قهرمان بذله گو نیویورک مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

با وجود همه این حرف ها، در ابتدا هواداران توقع داشتند این سریال حول محور همان پیتر پارکری باشد که تام هالند در جهانی سینمایی مارول نقشش را بازی می کند. تصور عموم مخاطبان این بود که این سریال به شش ماه نخست فعالیت پیتر در قامت مرد عنکبوتی می پردازد، یعنی قبل از اینکه او در وقایع فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی (Captain America: Civil War) مشارکت کند. در ادامه افشا شد که انتظارات مخاطبان درباره این سریال انیمیشنی درست نیست. بنابراین با وجود اینکه هواداران ناامید شده اند، اما همچنان کنجکاوند ببینند این سریال تازه چه چیز منحصر به فردی ارائه خواهد کرد.

6. چشمان واکاندا (Eyes of Wakanda)

مدت هاست گزارش شده رایان کوگلر در حال توسعه پروژه های متعددی برای استودیو مارول است. کاشف به عمل آمد که یکی از این پروژه ها یک سریال انیمیشنی دیگر به نام چشمان واکاندا است. از آنجایی که این سریال در سال 2024 منتشر خواهد شد، خلاصه کوتاهی از آن در اختیار عموم قرار گرفته است: در طول تاریخ واکاندا، جنگجویان شجاع وظیفه پیدا کرده اند تا به سراسر جهان سفر کنند و سازه های خطرناک ویبرانیوم را به واکاندا برگردانند. این سریال داستان آن ها را روایت می کند.

همین خلاصه کوتاه و ساده کافی است تا هواداران مارول را به هیجان وادارد. این سریال نه تنها به بررسی هیجان انگیزترین مکان جهانی سینمایی مارول می پردازد، بلکه به نظر می رسد با بررسی رابطه واکاندا با سایر کشورهای جهان، بهترین جنبه های تفسیر اجتماعی مجموعه پلنگ سیاه را حفظ خواهد کرد. این حقیقت که تولید سریال چشمان واکاندا به میزان ای پیش رفته که ناگهان اعلام می کنند در سال 2024 منتشر خواهد شد، غافلگیری رضایت بخشی بود. این موضوع که سریال قبل از حدس های بی پایان هواداران و ایجاد توقع های بی جا منتشر می گردد یک نکته بسیار مثبت به شمار میرود.

7. واندرمن (Wonder Man)

در دسامبر سال 2021 اندکی پس از پیروزیت فیلم شانگ چی و افسانه ده حلقه (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings)، کارگردان دستین دانیل کرتون قراردادی چند ساله با استودیو مارول امضا کرد تا پروژه های متعددی را توسعه دهد. یکی از این پروژه ها سریال تلویزیونی واندرمن بود که میان سریال های تازه مارول بیشترین کنجکاوی را در بین هواداران برمی انگیزد. این سریال که حول محور قهرمانی با همین نام می چرخد و به تأیید رسمی مدیران استودیو مارول رسیده، 10 قسمت خواهد داشت و یحیی عبدالمتینِ دوم نقش شخصیت اصلی آن را بازی خواهد کرد.

حضور عبدالمتین و دستین دانیل کرتون به تنهایی باعث می گردد واندرمن به یکی از هیجان انگیزترین پروژه های تلویزیونی آینده جهانی سینمایی مارول تبدیل گردد. کرتون بدون شک یکی از بهترین کارگردان هایی است که استودیو مارول از زمان فیلم انتقام جویان: پایان بازی با آن همکاری کرده. استعدادهای عبدالمتین هم که نیازی به شرح و تعریف ندارند. این بازیگر در ترکیب با هنرپیشه هایی مانند اد هریس و بن کینگزلی که در نقش ترور اسلاتری به مارول بازمی گردد، سریال واندرمن را بلافاصله به یکی از پروژه های موردانتظار مارول تبدیل کرد.

8. آیرون هارت (Ironheart)

ریری ویلیامز یا آیرون هارت به عنوان یک شخصیت حاضر در جهانی سینمایی مارول تازه راه خود را آغاز کرده. دومینیک تورن بازیگر خارق العاده ای است که با اولین حضور خود در فیلم پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد حس و حال تازه و رضایت بخشی به داستان واکاندا داد. حضور امیدوارکننده ریری ویلیامز در سریال تلویزیونی آیرون هارت ادامه خواهد یافت. این سریال یکی دیگر از پروژه های تلویزیونی مارول است که رایان کوگلر در تولید آن نقش دارد. با حضور کوگلر، بازیگران عالی و ایده ای به مجذوب کنندهی تقابل تکنولوژی و جادو، سریال آیرون هارت از آن سریال های جهانی سینمایی مارول است که هواداران کوچک ترین تردیدی در تماشای آن نخواهند داشت.

9. آگاتا: خاطرات دارک هولد (Agatha: Darkhold Diaries)

وقتی تولید سریال آگاتا: خاطرات دارک هولد اعلام شد به نظر می رسید ساخت یک اسپین آف از سریال وانداویژن غیرضروری است، اما هرچه مدت زمان بیشتری گذشت، مجذوب کنندهیت این سریال بیشتر شد. جک شفر، نویسنده سریال وانداویژن، مشارکت مستقیمی در آگاتا: خاطرات دارک هولد خواهد داشت، امری که با توجه به کیفیت وانداویژن بسیار اهمیت دارد. علاوه بر این کاوش بیشتر درباره جادوگران جهانی سینمایی مارول بی میزان مهم و مجذوب کننده است. به خصوص که بازیگران فوق العاده ای برای ایفای نقش این شخصیت ها انتخاب شده اند. کاترین هان در نقش آگاتا حضور دارد و اوبری پلازا و جو لاک دیگر بازیگران اصلی این سریال به حساب می آیند.

10. مردان ایکس 97 (X-Men 97)

سریال مردان ایکس 97 یک سریال انیمیشنی است که دنباله ای برای سریال قدیمی مردان ایکس: سریال انیمیشنی (X-Men: The Animated Series) محسوب می گردد. همین موضوع به تنهایی کافی است تا هواداران قدیمی و تازه مارول هیجان زده شوند. اما این مهم است که سریال مردان ایکس 97 اساساً اولین حضور مردان ایکس در جهانی سینمایی مارول است. با وجود اینکه این سریال در جهانی متفاوتی به وقوع می پیوندد، اما سرانجام جهانی سینمایی مارول به شیوه ای که هرگز انجام نشده، به بررسی مردان ایکس می پردازد. این سریال مجذوب کننده و مهیج هم اکنون در حال پخش است.

11. دردویل: تولد دوباره (Daredevil: Born Again)

از آنجایی که بازگشت مت مورداک / دردویل در فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست (Spider-Man: No Way Home) همه را غافلگیر کرد و به وجد آورد، پیش بینی می شد که این شخصیت دوباره با سریال اختصاصی خود بازمی گردد. زمانی که تأیید شد سریال دردویل: تولد دوباره در دست توسعه قرار گرفته، این انتظار با هیجانی بی سابقه به پایان رسید. خبرهای بعدی که درباره این سریال منتشر شد برخی از هواداران را ناامید کرد، اما بازنگری های خلاقانه که به تازگی اعلام شده اند، شور و شوق را برای تماشای سریال دوچندان کرده است.

از زمانی که سریال دردویل: تولد دوباره تغییر مسیر داد، کاملاً تأیید شد که این سریال حکم فصل چهارم سریال قبلی را خواهد داشت و در امتداد سریال دردویل شبکه نتفلیکس عمل خواهد کرد. بازگشت دبورا آن وول، الدن هنسون، ویلسون بتل و جان برنتال از سریال نتفلیکس نیز مهر تأییدی بر این موضوع است. داریو اسکارداپن که پیش تر روی سریال پانیشر (The Punisher) نتفلیکس کار می کرد، اکنون تهیه کننده اجرایی دردویل: تولد دوباره شده. علاوه بر این آرون مورهد و جاستین بنسون، کارگردانان فصل دوم سریال لوکی (Loki) نیز به این پروژه پیوسته اند. سریال دردویل: تولد دوباره از بازنگری خلاقانه استودیو مارول سود بزرگی برده و بدون شک مورد انتظارترین سریال آینده جهانی سینمایی مارول است.

منبع: screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 8 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 5199

به "11 سریال تازه مارول که در سال 2024 منتشر خواهند شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 سریال تازه مارول که در سال 2024 منتشر خواهند شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید