تور بلغارستان: احیای بیزون اروپای شرقی در دستور کار بلغارستان

به گزارش تور آسیایی ارزان، صنعت #گردشگری بسیار مهم است. بازگشت بیزون های اروپای شرقی شوق و ذوق زیادی ایجاد نموده و در نتیجه، #شکار غیرقانونی که علت عمدهٔ انقراض شان بوده بسیار کم شده است.

تور بلغارستان: احیای بیزون اروپای شرقی در دستور کار بلغارستان

با ما سفر کنید و با تور بلغارستان از معماری شگفت انگیز اروپایی دیدن کنید و شهر زیبای صوفیه را ببینید.

به گزارش دنیای سفر به نقل از یورونیوز کوه های رودوپ با چشم اندازهای وسیع و دامنه های بدیع شان یک گردشگاه بی مانند اند که تنوع حیات وحش مشهوری دارند، و سافاری یکی از برترین شیوه های تماشای این حیات وحش است.

شماری از کارشناسان حیات وحش بلغارستان به کمک سازمان های غیر انتفاعی تلاش دارند تا حیات وحش کوهستان رودوپ را احیا نمایند. یکی از این افراد استفان آوراموف، کارشناس تنوع گونه های زیستی است که تیمش بیش از ده سال در این منطقه کار نموده اند و توانسته اند شماری از گونه های جانوری را دوباره به طبیعت بازگردانند.

استفان آوراموف می گوید: نسل بعضی از این جانوران نظیر بیزون اروپای شرقی حدود هزار سال پیش در این منطقه منقرض شده و نسل بعضی دیگر نظیر گوزن سرخ حدود صد سال پیش. بازگرداندن این جانوران مهم است چون طبیعت را پایاتر می نماید.

برای یافتن بیزون ها و اسب های وحشی باید تا دل کوهستان رفت. بیزون ها در سال 2013 از نو به این منطقه آورده شدند و اکنون چهار رأس دیگر به گله آن ها افزوده شده است. هدف احیانمایندگان طبیعت آن است که تعداد این گله بیزون به سی رأس برسد. بعلاوه حدود یکصد رأس از اسب های وحشی هم در شرق رودون آزادانه می چرند.

آوراموف در پایان دربارهٔ اهمیت گردشگری ویژهٔ طبیعت می گوید: گردشگری بسیار مهم است. بازگشت این جانوران شوق و ذوق زیادی ایجاد نموده و در نتیجه، شکار غیرقانونی که علت عمدهٔ انقراض شان بوده بسیار کم شده است.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 10 بهمن 1400 بروزرسانی: 10 بهمن 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1963

به "تور بلغارستان: احیای بیزون اروپای شرقی در دستور کار بلغارستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور بلغارستان: احیای بیزون اروپای شرقی در دستور کار بلغارستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید