استان گواندوگ چین رشد مالی 9 درصدی را تجربه کرد

به گزارش تور آسیایی ارزان، براساس آمار منتشر شده توسط اداره آمار استان گواندونگ، این استان در سال 2016، بالاترین نرخ فراوری ناخالص داخلی در میان همه مناطق و استانهای چین در 28 سال گذشته را به خود اختصاص داد.

استان گواندوگ چین رشد مالی 9 درصدی را تجربه کرد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

فراوری ناخالص داخلی این استان در سال 2016 با 7.5 درصد رشد نسبت به سال قبل به بیش از 1.15 تریلیون دلار رسیده است. این در حالی است که در سال 2016 نرخ رشد فراوری ناخالص داخلی کشور چین 6.7درصد گزارش شده بود. کارشناسان هدف مورد انتظار نرخ رشد فراوری ناخالص داخلی کشور چین در سال 2017 را حداقل 7 درصد در نظر گرفته اند. هزینه های تحقیق و توسعه در این استان بالغ بر 2.65 درصد فراوری ناخالص داخلی می باشد.

سرمایه گذاری در پروژه های کلیدی این استان 540 میلیارد یوان است که بیشتر به پروژه های متمرکز بر امور زیربنایی از جمله شبکه های حمل و نقل سریع متمرکز شده که بهبود سیستم حمل و نقل ریلی، به خصوص در بخش کمتر توسعه یافته شرقی و غربی و شمالی گواندونگ، و اتصال این مناطق با دلتای رود مروارید و در نتیجه افزایش بهره وری می تواند به رشد مالی کل استان یاری کند.

براساس این گزارش، فراوری ناخالص داخلی شهر گوانجو در سال 2016 با 8.2 درصد رشد بالغ بر 284 میلیارد دلار شد. نرخ رشد فراوری ناخالص داخلی شهر شن جن نیز 9 درصد اعلام شده است. فراوری ناخالص داخلی در شهر شن جن در سال 2016 براساس اداره آمار این شهر بالغ بر 284 میلیارد دلار است. به گفته آقای یانگ، مدیر اداره آمار شن جن، این شهر به رتبه چهارم پس از شانگهای، پکن و گوانجو، میان شهرهای سرزمین اصلی چین ارتقا یافته و به وضوح ویژگی هایی نظیر نوآوری، کیفیت و ثبات نرخ ها برای این شهر برجسته شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 292

به "استان گواندوگ چین رشد مالی 9 درصدی را تجربه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استان گواندوگ چین رشد مالی 9 درصدی را تجربه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید